Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

POMOCY!!! debian plus akcelerator

Zaczęty przez JaRa, 25 Listopad 2011, 20:27

JaRa

Panowie mam dostęp fizyczny i zdalny do serwera sieci lokalnej opartego na GNU Debianie
Linux serwer 2.6.18-4-486 #1 Mon Mar 26 16:39:10 UTC 2007 i686
(tylko tryb tekstowy) łącze się z nim przez PuTTY mogę podpiąć tam czujkę i liczyła by ona 24/24 ale jestem trochę zielony w temacie tzn. sudo get apt kojarzę ale prosiłbym o dokładne instrukcje co wpisać i gdzie ... żeby odpalić BOINCA i QCN ...



GRID


JaRa

ito wszystko co muszę zrobić??



krzyszp

Na forum radioaktywnego jest też informacja, jak ustawić prawa managerowi do gniazda USB


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

buninek

#4
Wsparcie masz zapewnione w tym miejscu http://qcn.stanford.edu/sensor/forum_forum.php?id=5

Musisz się upewnić czy ten serwerowy kernel jest zbudowany ze wsparciem dla joysticków USB.  ;D
Konkretnie czy wspiera obsługę JoyWarrior USB. Sprwdź czy masz zbudowany taki moduł.
Wszystkie moduły kernela znajdują się w katalogu /lib/modules/wersja-kernala
find /lib/modules/`uname -r` -type f -name 'warrior.ko*'

Jeśli tak, to prawdopodobnie jest szansa na obsługę tego czujnika.
Zainstalować managera (etch to wiekowa dystrybucja). Nowszych wersji nie uświadczysz w repozytorium. Gotowe kompilacjie z powodu niezgodności bibliotek już nie działać. Trzeba poszukać odpowiedniej wersji lub skomiplować samodzielnie.

Zapewnić dostęp do urządzenia  /dev/js0 lub /dev/input/js0 dla użytkownika uruchamiającego boinc.

Sprawdzić jakich bibliotek wymaga aplikacja dla prawdiłowego działania.
ldd nazwa_aplikacjia
Aplikację znajdziesz w katalogu boinca.
Doinstalować wymagane biblioteki. :wacko: