Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

hadcm3

Zaczęty przez bartsob5, 10 Październik 2005, 17:55

bartsob5

czy ktos wie co to jest? http://climateapps1.oucs.ox.ac.uk/hadcm3spinup/ znalazlem to na shoutboxie na boincstats. to jest jakas odnoga cpdn czy jakis osobny projekt?

Mchl

Wygląda na to, że "odnoga" CPDN.
Z tego co rozumiem pewien rodzaj kalibracji modelu klimatu dla następnej fazy projektu.
Z tego co piszą, "nie wypada" zaczynać z niczym mniej niż P4 3.0GHz, 2GB miejsca na HDD i 512MB RAM. Przy takich parametrach jednostka powinna przliczyć się raptem w ćwierć roku (przy 100% poświęceniu zasobów!).
Ja nie startuję, ale zespół jest założony. Wygląda jednak na to, że są jakieś problemy z systemem zarządzania użytkownikami i zespołami (mamy w zespole Brazylijczyka...i dołączył do nas zanim jeszcze założyłem zespół...chyba coś nie tak...)

Aha, piszą jeszcze, że punkty zdobyte w tym projekcie zostaną najprawdopodobniej doliczone do punktów w "zwykłym" CPDN.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

no to ja raczej tez sie nbie bede kwapil... raz ze mam 'tylko' semprona 3100+ a i tak ma problem z przeliczenie zwyklej probki... 3 miechy po ok 30 dni, kazdy po 86400 sekund... to jest 7 776 000 sekund... hm... troche sporo... zwlaszcza ze na hadsm3 nie moge przeliczyc calej jednostki (wciaz)...

matti_tm

Oj, CPDN jest koszmarny pod tym względem. Jednostki są baaaardzo duże, a aplikacja podatna na awarie. Liczę klimat od jakiegoś czasu, a nigdy nie udało mi się przejść nawet do trzeciej fazy, bo zawsze pojawiają się jakieś błędy. Pewnie jakbym liczył na kompie tylko CPDN, to byłoby lepiej, ale chyba się jednak nie zdecyduję na taki krok.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

do 3 fazy????? <WOW> stary! ja nigdy drugiej nie widzialem!!!!! kiedys maks do 15% doszedlem i sie wiesznelo...

Mchl

Mi raz 66% jednostki poszlo... Ale w sumie z mojej winy, bo majstrowalem przy BOINCu i zle go wylaczylem (najpierw hadsm a potem managera, zamiast odwrotnie)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

takie wpadki to pomijam, bo tez ich pelno mialem;)

matti_tm

Jeśli nie mam konieczności "majstrowania", to idzie w sumie całkiem nieźle, ale przy tej wielkości jednostki liczy się tygodniami, a to trudno jest utrzymać. Stwierdzić jednak muszę, że teraz mam procesor HT i jest lepiej, bo do tej pory większość problemów powstawało przy przełączaniu projektów. Dzięki temu dochodzę do sześćdziesięciu kilku procent, po czym coś się dzieje i projekt się wywala. Dodatkowym aspektem "za" jest to, że wyłączyłem screensaver. Najwięcej problemów było właśnie przy nim. Jeśli w trakcie wyświetlania następowało przełączanie projektów... Tragedia...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


matti_tm

Może to nikogo nie interesuje ( :) ), ale się pochwalę, że na procku HT doliczyłem CPDN do niemal 75% :). Druga jednostka na tej samej maszynie ma już 43%. Jedyny problem to to, że boję się restartnąć komputer :).
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

a ja za to ciagne climate juz od polowy sierpnie i wciaz mam nie wiele ponad 4%:D:D:D

matti_tm

Oczywiście na restartowanym hoście? Bo jeśli CPDN chodzi za długo na nierestartowanym komputerze, to czasem potrafi się zatrzymać, choć BOINCManager pokazuje, że się liczy. Trzeba zawsze sprawdzić task magistrem...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

no ja restartuje hosta... (az za czesto) ma rowniez przerwy w pracy (baaardzo dlugie) i wiekszosc czasu licze inne projekty;)

matti_tm

No cóż... Inny to by się chwalił, a ja po prostu powiem: WŁAŚNIE SKOŃCZYŁEM LICZYĆ KOMPLETNĄ JEDNOSTKĘ CPDN! :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

winszuuje.... jestem pod wrazeniem... ja dobilem ostatnio do 5%:D

matti_tm

Wyłącz JAKIKOLWIEK wygaszacz ekranu, nie dopuszczaj do przełączania projektów, nie restartuj komputera bez uprzedniego zamknięcia klienta. I tyle!
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Nietoperek

a ja mam pytanie tak z czystej ciekawosci - pamietasz moze ile zajmowala pelna przeliczona jednostka na dysku ?

bartsob5

mam przeliczone w 7,5% zajmuje mi 350MB

matti_tm

Jedna z jednostek przekroczyła 600 mega. Koszmar!
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl