Wykorzystanie procesora tylko 33% w LHC a chcę 100%

Zaczęty przez Merki, 28 Listopad 2011, 19:48

Merki

Witam ;) nie wiem czy dobry temat ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na tym forum...Chciałbym, aby proces (LHC) brał 100% procka-mam tak wsio ustawione, wstrzymane wszystkie procesy poza jednym z LHC a mimo to został on na 33% jak wcześniej...Coś się z tym da zrobić?


Sebastian M. Bobrecki

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Merki

AMD Phenom II 3 rdzenie, laptop ;) probowalem juz restartowac BOINC-a, projektu nie chce ruszac poki co bo mi sie liczy juz ta probka...

Sebastian M. Bobrecki

No to zapewne jest tak że pojedynczy proces używa 100% jednego rdzenia czyli 33% z trzech rdzeni.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Bober

Cytat: Merki w 28 Listopad 2011, 19:48
Witam ;) nie wiem czy dobry temat ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na tym forum...Chciałbym, aby proces (LHC) brał 100% procka-mam tak wsio ustawione, wstrzymane wszystkie procesy poza jednym z LHC a mimo to został on na 33% jak wcześniej...Coś się z tym da zrobić?

W Twoim koncie na stronie projektu, w Ustawieniach przetwarzania musisz mieć parametr On multiprocessors, use at most ustawiony na więcej niż 1.

Szopler

#5
Jak ma jeden proces (czyli jedną odpaloną aplikację LHC) to na aplikacji nie obsługującej liczenia na wielu rdzeniach i tak będzie miał 33% czyli 1 rdzeń z 3.

Bober

Nie wiem do końca co miałeś na myśli, ale konkretnie LHC liczy się na tylu wątkach ile masz w systemie (czyli przy 3, 33% na proces, proc obciążony w 100%), o ile inne ustawienia tego nie blokują.

Merki

Przepraszam że dopiero teraz, ale nie mogłem znaleźć topiku do którego wydzielono moją kwestię, jakoś nie przyszło mi do głowy, że znajdę ją w Fizyce :D

Więc tak: ustawionych procków mam max 16 a zasoby na 100%-nic w tym nie grzebałem w stosunku do ustawień fabrycznych (jedyne co zmieniłem w ustawieniach tego projektu to, że komputer jest traktowany jako nie w użyciu po 1 min nic nie robienia oraz, żeby zostawiało projekty w pamięci podczas zawieszenia ich przetwarzania).

Żeby nie było niejasności-stopień obciążenia procka sprawdzam w Menadżerze Urządzeń. Z tego co widzę LHC nie jest wyjątkiem-każdy proces który jest samotnie przetwarzany pobiera jedynie 33% mocy procka. Dołożenie kolejnych dwóch procesów dobija do 100. Dla porównania, na 2 komputerze w pracy przy tych samych ustawieniach konta i jednordzeniowym procku, obciążenie na jednym wątku sięga 100%.

A może to trzeba odczytywać tak:ile masz rdzeni tyle możesz naraz wątków mu wrzucić jednocześnie? Nie próbowałem w sumie w pracy załączać nowych a dołączony tam LHC nie podsyła próbek do badań tam póki co. I wtedy by to oznaczało jak ktoś niżej pisał, że przy 1 wątku włączonym idzie 1 rdzeń na fulla ale w skali całego procka jest to jego 33%?

Agbar

Mam wrażenie, że Twój problem polega na tym, że go nie masz... :dunno: (Sorry 4 brutal asnwer.)

Może wyjaśnij dokładniej, albo albo będziemy musieli wyjaśniać, co to jest proces, wątek, procesor i rdzeń. Właściwie nie stanowi to problemu:

Jednowątkowa aplikacja może zająć maksymalnie jeden rdzeń.

Windows podaje 100% użycia procesora dla wszystkich rdzeni. Czyli jeden rdzeń maksymalnie może zająć 100%/{ilość rdzeni w systemie}. U Ciebie to 3, czyli ~33% na rdzeń.

W Linuksie 100% to użycie jednego rdzenia. Czyli maksymalne użycie procesora to {ilość rdzeni w systemie}*100%. U Ciebie 300%.

Tomasz R. Gwiazda

innymi slowy... licz inny projekt :P
ktory pozwala liczyc wiele WU na raz

polecam yoyo, jako zastepstwo LHC w projekcie miesiaca

Bober

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 29 Listopad 2011, 18:42
innymi slowy... licz inny projekt :P
ktory pozwala liczyc wiele WU na raz

polecam yoyo, jako zastepstwo LHC w projekcie miesiaca
Ale LHC pozwala liczyć kilka WU na raz...

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Bober w 29 Listopad 2011, 18:48
...
Ale LHC pozwala liczyć kilka WU na raz...
Ta, jak uda ci się więcej ściągnąć :P
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Merki

No i widzicie tu wdała się moja nieznajomość tematu ;p w sumie nigdy nie patrzałem i nie interesowałem się użyciem procka w windzie dopóki nie odpaliłem BOINCA-myślałem, że próbki w BOINCU są czymś na wzór aplikacji wielowątkowych i mogą wykorzystywać więcej niż jeden rdzeń (chodzi mi o jedną próbkę obsługiwaną przez wszystkie rdzenie). Widzę więc, że tak nie jest ;) Linuxa nigdy nie miałem więc nie wiem jak tam jest ;p Najważniejsze, że problem (nawet jeśli go nie było) został rozwiązany ;) wielkie dzięki za pomoc i przepraszam za kłopot, dopiero raczkuję w tej tematyce ;p

Tomasz R. Gwiazda

jedyna aplikacja wielowatkowa byla w juz niedzialajacym projekcie AQUA.
w zestawie 2xQuad z HT. projekt liczyl 16watkow naraz w 1 WU :)

aborek

Milka ma aplikację multiCPU, tyle że to nie jest najlepszy pomysł na zajęcie dla procesora :D

lolek

A dla czego nie? Ta aplikacja multi to nie jest ta sama która liczy się na GPU.

Merki

Milka z tego co widzę ma jakieś problemy z serwerem (z biedą założyłem projekt), połączyć się nie można, a szkoda, bo widziałem jak na GPU w innym projekcie ATI (coś na "C" matematyczne) widziałem jak % rosną w szybkim tempie (chyba, że jakąś małą próbkę też miałem). Niestety, obciążenie 100% procka i GPU poskutkowało w kilka minut po załączeniu liczenia, wyłączeniem lapka :D

lolek

to na C to Collatz. Milka leży już kilka dni. Nie wiem jaką masz grafę, ale żeby liczyć na niej milkę musi ona obsługiwać podwójną precyzję.

Merki

Grafe mam ATI Mobility Radeon 57xx (xx są już zdarte a nie pamietam co tam było;p)-niecałe 2% dało radę zrobić na Collatz, na Milce nie mogę się połączyć. Ok bo się już offtop robi powoli ;p

lolek


Troll81

MilkyWay wymaga Doblue precission którego twoja karta nie posiada. Pozostaje Collatz