Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Homoseksualizm - flame war

Zaczęty przez armar, 01 Grudzień 2011, 14:01

armar

CytatW zachodniej Europie epidemia rozwija się głównie wśród gejów - wśród nich zanotowano 39 procent nowych zakażeń zdiagnozowanych w 2010 roku.

Niestety choroba "gejów" prowadzi do rozprzestrzeniania się różnych innych chorób przenoszonych drogą płciową. :(
Bycie "gejem" obecnie jest bardzo modne i ludzie zdrowi (mający rodziny i dzieci) również zarażają się tą chorobą psychiczną przy okazji różnych "parodii równości" i innych akcji mających zwiększyć ilość potencjalnych partnerów dla takich dewiantów. :(
Najbardziej niebezpieczne jest jednak, że geje sięgają po potencjalne ofiary swoich niepohamowanych chuci również do najmłodszych - ostatnio była akcja w przedszkolach mająca przekonać przedszkolaki, że "homoseksualizm" jest naturalny z pomocą książeczki "Z Tango jest nas troje" w której przedstawiono kłamstwa na temat rzekomej homoseksualności wśród zwierząt (żaden gatunek ssaków nie posiada tak zdegenerowanych osobników).
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7095254,Oburzeni_na_gdanskie_przedszkole__Za_ksiazke_o_pingwinach_gejach.html



Troll81

ciekawe twierdzenia szerzysz armar.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne_zachowania_zwierz%C4%85t

prosiłbym tez o wyjaśnienie jak mozna się zarazić chorobą psychiczną. i prosiłbym też o jakieś dowody na poparcie tezy że homoseksualizm jest chorobą psychyiczną.

Za nieuzasadnione uznaję też twierdzenie że parady równości mają za zadanie zwiększyć ilosć partnerów seksualnych osób homoseksualnych. Choć osobiście nie uważam tych parad za przyjemne.

krzyszp

armar [B@P] Dostajesz ostrzeżenie.
To forum nie służy sianiu nietolerancji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

armar

Homoseksualne zachowania to nie jest obecny "homoseksualizm" (dawniej homofilia - podobnie jak pedofilia, zoofilia i inne parafilie).
"Orientacja homoseksualna" zakłada trwały i niezmienny w czasie brak zdolności do założenia normalnej (naturalnej) rodziny i posiadania potomstwa w takim związku.
Geje co prawda wynajmują prostytutki by urodziły im dzieci, ale jest to dziecko tylko jednego z tych panów, czyli po prostu bękart.
Niby normalni (a w każdym razie zdrowi pod względem dewiacji seksualnych mężczyźni) zamykani w więzieniach dopuszczają się kontaktów seksualnych z partnerami w celi, ale nie jest to "homoseksualizm", lecz brak panowania nad własnym popędem seksualnym do tego stopnia, że proponują oni (częściej zmuszają) innemu skazańcowi takie zachowania.
Takie efekty braku partnerki/partnera dotyczą również zwierząt (głównie tych więzionych w zoo), ale "homoseksualistów" wśród zwierząt do tej pory nie zaobserwowano.
Wśród zwierząt "zachowania homoseksualne" pełnią również role społecznej regulacji - samiec alfa udaje seks z samcem omega, by

Jak można zarazić się chorobą psychiczną?
To proste - poprzez indukcję zachowań. Polecam analizę innej choroby psychicznej - anoreksji ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad%C5%82owstr%C4%99t_psychiczny ), która rozprzestrzenia się za pomocą mediów przekazujących obraz wygłodzonych kobiet jako obraz pożądania mężczyzn.

"Za nieuzasadnione uznaję też twierdzenie że parady równości mają za zadanie zwiększyć ilosć partnerów seksualnych osób homoseksualnych."

Niby jaki cel jeśli nie werbunku i wywierania nacisku na osoby o obniżonej zdolności do panowania nad własnym popędem ma parodiowanie równości na ulicach miast pod sztandarem zawłaszczonej przez chore osoby tęczy?
Wykreślono te choroby z listy corocznie raportowanych chorób zakaźnych po to, by dać im szansę na normalne życie (wielu przymusowo leczonych popełniało samobójstwo, jak np. Alan Turing - człowiek, którego biografii nie wypada nie znać ludziom interesującym się choć trochę informatyką http://pl.wikipedia.org/wiki/Alan_Mathison_Turing ), ale nie po to, by demoralizowali całe społeczeństwa podporządkowując je sobie własnym, chorym dewiacjom.

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=6413.msg165002#msg165002 date=1322747858]
Homoseksualne zachowania to nie jest obecny "homoseksualizm" (dawniej homofilia - podobnie jak pedofilia, zoofilia i inne parafilie).
"Orientacja homoseksualna" zakłada trwały i niezmienny w czasie brak zdolności do założenia normalnej (naturalnej) rodziny i posiadania potomstwa w takim związku.
Geje co prawda wynajmują prostytutki by urodziły im dzieci, ale jest to dziecko tylko jednego z tych panów, czyli po prostu bękart.
Niby normalni (a w każdym razie zdrowi pod względem dewiacji seksualnych mężczyźni) zamykani w więzieniach dopuszczają się kontaktów seksualnych z partnerami w celi, ale nie jest to "homoseksualizm", lecz brak panowania nad własnym popędem seksualnym do tego stopnia, że proponują oni (częściej zmuszają) innemu skazańcowi takie zachowania.
Takie efekty braku partnerki/partnera dotyczą również zwierząt (głównie tych więzionych w zoo), ale "homoseksualistów" wśród zwierząt do tej pory nie zaobserwowano.
Wśród zwierząt "zachowania homoseksualne" pełnią również role społecznej regulacji - samiec alfa udaje seks z samcem omega, by

Jak można zarazić się chorobą psychiczną?
To proste - poprzez indukcję zachowań. Polecam analizę innej choroby psychicznej - anoreksji ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad%C5%82owstr%C4%99t_psychiczny ), która rozprzestrzenia się za pomocą mediów przekazujących obraz wygłodzonych kobiet jako obraz pożądania mężczyzn.
Bzdury totalne opowiadasz, anoreksja jest chorobą, homoseksualizm nie, koniec.
Cytat: armarB@P] link=topic=6413.msg165002#msg165002 date=1322747858]
"Za nieuzasadnione uznaję też twierdzenie że parady równości mają za zadanie zwiększyć ilosć partnerów seksualnych osób homoseksualnych."

Niby jaki cel jeśli nie werbunku i wywierania nacisku na osoby o obniżonej zdolności do panowania nad własnym popędem ma parodiowanie równości na ulicach miast pod sztandarem zawłaszczonej przez chore osoby tęczy?
Siejesz nienawiść i FUD
Cytat: armarB@P] link=topic=6413.msg165002#msg165002 date=1322747858]
Wykreślono te choroby z listy corocznie raportowanych chorób zakaźnych po to, by dać im szansę na normalne życie ...
Wykreślono, bo NIE JEST CHOROBĄ, niech to do Ciebie dotrze.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

CytatHomoseksualne zachowania zwierząt – zachowania zwierząt wobec osobników tej samej płci, które zazwyczaj są typowe dla par różnopłciowych tego gatunku. Zachowania te obejmują czynności seksualne, takie jak kopulacja lub wzajemna masturbacja, oraz związane z łączeniem się w pary lub wspólną opieką nad potomstwem. Występują szczególnie często u gatunków żyjących w społecznościach np. u ptaków morskich i ssaków, w tym także wśród najbliżej spokrewnionych z człowiekiem szympansów. Odnotowano je do tej pory u ponad 1500 żyjących na wolności gatunków, a zjawisko to dobrze udokumentowano u ponad pięciuset z nich[3][4][5]. W opiniach niektórych badaczy zwierząt, np. wśród żyraf czy bizonów zachowania homoseksualne są częstsze od heteroseksualnych[3][6][7].

podkreślenie moje źródło wikipedia.
Na temat możliwości zarażenia się chorobami psychicznymi porponuje byś poczytał więcej na temat psychiatrii bo szkoda to omawiać tak szerokie zagadnienie

Prosze ponownie po dowody na to ze parada równości ma na celu
Cytatwerbunku i wywierania nacisku na osoby o obniżonej zdolności do panowania nad własnym popędem
i
Cytatdemoralizowali całe społeczeństwa podporządkowując je sobie własnym, chorym dewiacjom.

Posty które piszesz aktualnie mają znamię homofobii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia

A zachowania homofobiczne nie będą tolerowane na forum. Naruszasz więc regulamin.

na zakończenie podaję:

CytatAmerykańskie Towarzystwo Psychologiczne oraz 12 innych organizacji naukowych i oświatowych opublikowały poradnik na temat orientacji seksualnych zatytułowany "Just the Facts about Sexual Orientation and Youth" ("Tylko fakty o orientacji seksualnej i młodzieży"), w której stwierdzają, że homoseksualizm jest stanem normalnym i nie podlega leczeniu[1]. Stanowisko takie wyrażają wszystkie czołowe organizacje naukowe głównego nurtu[1]. Praktyki mające na celu zmianę orientacji seksualnej nie mają poparcia żadnej z tych organizacji[1]. Mimo to, pewne środowiska polityczne i religijne próbują praktykować "terapię reparatywną" i propagują ją wśród społeczeństwa[1]. Tego typu oddziaływanie jest oceniane jako nieskuteczne i wiąże się z licznymi zagrożeniami funkcjonowania psychiki[2].

Wśród psychologów istnieje pogląd, że orientacja seksualna nie może być przedmiotem świadomego wyboru i nie podlega zmianie[3], a homoseksualizm nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym[4].

GRID

Cytat: krzyszp w 01 Grudzień 2011, 15:12
Bzdury totalne opowiadasz, anoreksja jest chorobą, homoseksualizm nie, koniec.
A skąd ty krzyszp to wiesz ? W końcu jesteś informatykiem a nie psychologiem, fizjologiem, biologiem i pewnie jeszcze trzeba paru fakultetów. Ja mogę uwierzyć że homoseksualizm można nazwać na różne sposoby: choroba, zaburzenie genetyczne.

Nie jestem ekspertem ale w Belgii poznałem wielu gejów i zauważyłem jedno mieli oni predyspozycje do depresji.


A homoseksualizm wykreślono je z chorób zakaźnych bo nie są zakaźne. Żeby zarazić się homoseksualizm potrzeba wielu sytuacji przyczynowo skutkowych, wielu lat nie tylko przebywania w tym środowisku ale również różnego rodzaju problemów, fobii i tęsknot, różnego rodzaju problemów (każdy je ma). Wydaje mi się że to po prostu wewnętrzna chemia powoduje że pewnym osobom bycie gejem lepiej wychodzi.

Jedno mogę powiedzieć że to ludzie dobroduszni którzy chcą tolerancji.

krzyszp

Homoseksualizm wykreśliła z indeksu chorób WHO, nie chorób "zakaźnych" tylko chorób w ogóle. Nie muszę być lekarzem, aby o tym przeczytać. Koniec.
Nie jestem homoseksualistą i nie mam takich predyspozycji, ale uważam, że oni też mają prawo manifestować swoją inność - to się nazywa demokracja, wolność wypowiedzi, wolność wypowiedzi.
Natomiast pisanie, że homoseksualiści to zboczeńcy, chorzy psychicznie, itd nie jest wolnością słowa - jest kłamstwem/głupotą!

Ps. Nie istnieje żaden dowód, że ktokolwiek, kiedykolwiek "zaraził" się homoseksualizmem i przez to nie był zdolny do odbycia stosunku z osobą drugiej płci...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pszyklejony

Dla dobra drużyny, chyba trzeba zaprzestać dyskusji na drażliwe tematy :facepalm2:

Troll81

a ja mam głęboko i daleko kto z kim sypia. Leje na to. Homoseksualizm nie jest horobą gdyż choroba ma niszczący wpływ na ustrój organizmu. A homoseksualizm nie ma.

równie dobrze mógłbys nazywać chorobą skłonność do lubienia kotów bardziej niż psów (ja preferuję psy). Możemy więc mówić o zaburzeniu. Powstaje jednak kwestia tego co jest zaburzeniem a co nie. skoro homoseksualiz wystepuje równiez u zwierząt w środowisku naturalnym to dlaczego nie miały występować u ludzi?

Martin Fox

ja tak krótko - choroba czy nie, nie wiem, ale uznam homoseksualizm za normalny kiedy dwóch panów / dwie panie zrobią sobie dziecko bez pomocy z zewnątrz :D

Pantarhei

Cytat: pszyklejony w 01 Grudzień 2011, 16:44
Dla dobra drużyny, chyba trzeba zaprzestać dyskusji na drażliwe tematy :facepalm2:
No nie poznaję kolegi  XD  XD  XD  XD  XD

W każdym razie, w obecnej chwili mam poważne wątpliwości czy armar, przekroczył granice i należy go straszyć konsekwencjami. Nie popadajmy w fobię homofobii.
To chyba prof. Paczkowski, wypowiadając się przeciwko karaniu tzw. kłamstw oświęcimskich, powiedział, że ograniczając w ten sposób możliwość dyskusji ograniczamy pole dla prawdy. Tu jest podobnie.

Ad rem. Pomimo, ze szanuję dorobek naukowców i lekarzy, kwestia tego, czym jest homoseksualizm nie jest dla mnie do końca zamknięta. A WHO nie jest organizacją wiarygodną.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

tak swoja droga to sobie temat znalezliscie do dyskusji,
przypominam ze to forum Boinc :)


GRID

Ale przecież BOINC też liczą homoseksualiści.

Troll81

Kurozukin - czy dla ciebie miaranormalnosci jest posiadanie dzieci?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 01 Grudzień 2011, 17:53
Kurozukin - czy dla ciebie miaranormalnosci jest posiadanie dzieci?
Hihi ja dzieci nie mam (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), więc normalny nie jestem :)
Ale, że normalny nie jestem to ja wiem i bez tego potwierdzenia ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Angelus

Przenoszę na prosbę Troll81'a w ten sposób, inaczej nie potrafię gdyż nie jestem informatykiem. Psychologiem też nie jestem, fizjologiem, biologiem ani też nie posiadam żadnych fakultetów. Lubię za to myśleć (czasem wręcz filozofować) i mieć własne zdanie :]

Cytat: Angelus w 01 Grudzień 2011, 16:03
Z całym szacunkiem dla wszystkich amerykańskich czy ogólnoświatowych organizacji uważam iż każdy ma prawo mieć własne zdanie. Ja uważam że homoseksualizm jest zboczeniem, nie jest normalny choć występuje nie tylko u naszego gatunku a i u wielu innych (Oglądałem kiedyś program na NatGeo dotyczący tej kwestii i to co mnie poruszyło to para dzikich szympansic uprawiajacych seks i bedących w homoseksualnym związku - nie mam podstaw uważać że materiał ten był sfabrykowany z jakichkolwiek przyczyn). Fakt że istnieją organizacje prohomoseksualne nie oznacza że wszyscy mają mysleć tak jak one nam dyktują. Całe propagowanie w mediach homoseksualizmu jako czegoś normalnego i zdrowego też nie ma i nie bedzie mieć wpływu na moją osobistą ocenę moralną, etyczną czy też zwyczajnie światopoglądową. Weźmy na przykład religię - miliony jeśli nie miliardy ludzi wieżą w coś, uczestniczą w różnych formach kultu ale nie znaczy to że osoby uważające że Boga (czy odpowiednika w innej religii) nie ma nie mają prawa bytu. Moim zdaniem tolerancja polega właśnie na szacunku dla odmiennego zdania a nie na narzucaniu własnego innym, nawet jeśli są oni w mniejszości.
jeśli dojdzie do sytuacji że za własne przekonania trzeba będzie iść siedzieć to sam się zgłoszę :)
Czy uważając homoseksualizm za zboczenie, dewiację (słowa "choroba" raczej nie używam w tym przypadku) jestem homofobem? Pracowałem dla izraelsko-holenderskiej pary gejów budując im hotel, dla rosyjskiego homoseksualisty urządzałem w centrum Amsterdamu zakład fryzjerski, imprezowałem z nimi (miedzy innymi), mieszkałem pod ich dachem, w Polsce kiedyś wynajmowałem pokój lesbijskiej parze. Nie jestem w stosunku do homoseksualistów uprzedzony, w życiu codziennym uważam ich za normalnych ludzi i do czasu aż nie szkodzą swoim zachowaniem, swoimi czynami innym to mi nie przeszkadzają. Niestety piestwa homoseksualizmu jako normy społecznej nie pochwalam, podobnie jak nie pochwalałbym reklamowania narkotyków czy akcji na rzecz zwiększenia spożycia alkoholu choć znam wielu "pożądnych" narkomanów czy alkoholików. Wszystko jest dla ludzi ale nie o wszystkim trzeba trąbić przy byle okazji, do postępowania wątpliwego moralnie nie należy namawiać i co najważniejsze nie należy myślących inaczej niż my obrażać ani zmuszać do zmiany zdania zwłaszcza kiedy jest to ich własne zdanie a nie ślepe powtarzanie za innymi/tłumem.

Prosze o wybaczenie za dołączenie się do dyskusji odbiegającej nieco od tematu ale jakos nie mogłem się oprzeć :/

Dodam iz mimo wszystko uważam że homoseksualizm nie powinien w żadnej mierze być powodem do dyskryminacji!

nabializm

hmm, a ja miałem psa homoseksualistę i raczej był, że tak powiem dodatkowo stroną bierną, czyli dawał się to były czasy kiedy psy latały swobodnie, nie trzeba było mieć zwierzaka na smyczy czy w kagańcu. Takich, zwierzaków w realu spotykało się sporo.

Hmm jak tak sobie człowiek poczyta mity greckie, czy inne, jakie tam się działy ciekawe rzeczy, Boginie, Bogowie to chyba miały być normalnymi istotami, wzorami do naśladowania. Zboczenie, to jakieś dziwne słowo ograniczające potencjalność człowieczej fantazji, tabu społeczne. Polecam książeczki Markiza de Sade, który oparł swoją filozofię kodując przekaz w ilości ejakulacji, i tym podobnych przerysowaniach a dla zainteresowanych to całkiem ciekawie czyta się i spokojnie mogę polecić książeczki do poszeżenia naszego horyzontu wiedzy, na początek książeczka o Naszej mrocznej stronie z dziejów perwersji Elisabeth Roudinesco, oraz coś takiego Tabu seks, magia, religia Ch. S. Hyatt, L. M. DuQuette. Oczywiście nie mówię, że trzeba brać wszystko za dobrą monetę z tych książek, każdy ma prawo do własnego zdania, ale książki są chyba po to by inspirować a nie wprowadzać między etykiety, czy to duchowe, czy polityczne.

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 01 Grudzień 2011, 17:53
Kurozukin - czy dla ciebie miaranormalnosci jest posiadanie dzieci?
::)
Nie - i szczerze nie interesuje mnie kto, co i z kim robi w łóżku, dopóki nie zmusza mnie do zaakceptowania tego jako normalnego.
Tolerancja != normalność. Mogę tolerować gejów, lesbijki, ludzi aseksualnych, ale nie znaczy to że muszę uważać, że to normalne.
Seks to czynność prowadząca do prokreacji (w założeniu), więc seks osobników tej samej płci przeczy temu założeniu.

Dla mnie to dyskusja czysto akademicka :) Jestem tolerancyjny, po prostu nie uważam, że tolerancja oznacza od razu rządy mniejszości, a jedynie tolerowanie jej przez większość (tak, wiem, to takie nie europejskie)

Tobas

kurozukin - zgadzam się z Tobą!

Tolerancja to jest NEGATYWNE słowo. Ludzie, którzy go używają nie zdają sobie z tego sprawy.

Ja osobiście nie jestem tolerancyjny wobec waginosceptyków - traktuje ich po prostu jak wszystkich innych,
dopóki mi nie przeszkadzają - dotyczy to każdego - niezależnie od poglądów
(no może ortodoksyjni katolicy są wyjątkiem - tu mogę powiedzieć, że jestem tolerancjny  :dunno:)

krzyszp

Tolerancja oznacza także zachowanie kultury w stosunku do osób odmiennych, nie nazywanie ich zboczeńcami, dewiantami, chorymi psychicznie (chyba, że faktycznie są jednocześnie chorzy), radzę wziąć to pod uwagę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Ja np toleruję kiboli wydzierających się w nocy pod moim blokiem. Młodzi, głupi, pijani chca się cieszyć. OK. Zaczynam tracić cierpliwosć jak juz się robi 3 w nocy a ci dalej drą ryje.

Choć osobiście nie uważam za słuszne głoszenie całemu światu swej radości z jakiegokolwiek powodu w sposób uciażliwy dla osób trzecich. To jest tomoje osobiste stanowisko i szanuję pogląd tych którzy twierdzą odmiennie. Rozumiem też że każdy ma prawo zorganizować manifectację i przejść się ulicami miasta z transparentami. To niestety jest koszt wolnosci słowa. Uważam za normalne wszystko to co nie godzi w moją wolność. Nienawidzisz żydów? spoko byle byś i mnie niekazał nienawidzic. Kochasz chłopców? Spoko byle i ja nie musiał ich kochać. Jeszcze inny lubi jak go lać pejczem po jajach. Choc nie wydaje mi sie to zdrowe to dopóki ja tego nie musze lubić to uważam że jest w porządku. Chciałbym tylko aby ci którzy lubią np napażać się maczetamiw lesie w imie klubów piłkarskich nie leczyli sie za moje składki NFZ  %)

krzyszp

Ja to jestem w ogóle jakiś zboczony, tylu fajnych kumpli a ja nadal wolę kobiety ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sir_Behemoth

Tolerancja nie jest równoznaczna z akceptacją.  Homoseksualizm-toleruję, homoseksualiści-szanuję tak jak każdego człowieka. That's all.

Mchl

Cytat: Sir_Behemoth w 02 Grudzień 2011, 10:22
Tolerancja nie jest równoznaczna z akceptacją.  Homoseksualizm-toleruję, homoseksualiści-szanuję tak jak każdego człowieka. That's all.

Albo inaczej: nie traktuję z tego powodu ani lepiej, ani gorzej, niż kogokolwiek innego. A przynajmniej się staram.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kotfryc

Cytat: armarB@P] link=topic=6419.msg165002#msg165002 date=1322747858]
Jak można zarazić się chorobą psychiczną?
To proste - poprzez indukcję zachowań.

Ciekawe spostrzeżenie armar...
A w jaki sposób udowodnisz teraz, że Twoje poglądy np. nie są wyindukowane po zbyt częstym słuchaniu posłów PIS np? 

Martin Fox


Troll81

Zaraz dojdziemy do tego że wszystkie moje poglądy są efektem indukcji-incepcji i ze tak naprawdę to wszyscy jesteśmy ideologicznym tworem propagandy którą sterują ONI. Bez jaj. Kazdy kto ma mózg (z zadziwiająco dużo ludzi go posiada) jest zobowiązany do krytycznej analizy poglądów zarówno swoich jak i cudzych.

lolek

A co mnie obchodzi z kim kto sypia, o ile mi tego nie proponuje - na szczęście żaden facet mi tego nie zaproponował  :D
Natomiast czasem mam wrażenie że przez tą poprawność polityczną to heteroseksualni zaczną się bać wyrażać swoje poglądy i nie mówię tu o jakich skrajnościach.

Troll81

Ja jestem zdeklarowaną lesbijką :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 02 Grudzień 2011, 13:52
Ja jestem zdeklarowaną lesbijką :D
No właśnie też o tym pisałem...  XD

I generalnie, nie zapomnijcie, że każda para homoseksualistów to o dwa osobniki mniej w konkurencji do kobiet!!!  :D


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Cytat: GRID w 01 Grudzień 2011, 17:49
Ale przecież BOINC też liczą homoseksualiści.

Ano. I zdaje się, że koledzy z Gay.USA wciąż piorą nas po tyłku :P w klasyfikacji w WCG.  ;D

A nawiązując do dyskusji "tolerancja" a "akceptacja" - cieszę się, że koledzy rozumieją różnicę między tymi pojęciami, niestety tzw. ogół nie jest w tym tak mocny i często mówiąc "tolerancja" ma na myśli akceptację.

Co do mnie: toleruję i akceptuję. Choćby dlatego, że:

1) nie widzę żadnego powodu, bym nie akceptował. Orientacja seksualna to wg wszelkich znanych mi badań naukowych sprawa wynikająca z biologii (stąd np. homoseksualizm u zwierząt). A nie widzę krzywdy w dobrowolnych stosunkach między osobami dorosłymi (tak jak nie widzę problemu w istnieniu par wysokich blondynek i niskich rudych mężczyzn).
2) Moja akceptacja jest dla kogoś cenna. To, czego potrzebuje lwia część ludzi to akceptacja, a nie tylko tolerancja. Jeśli czyjeś życie może być lepsze tylko dlatego, że go akceptuję - to dlaczego miałbym tego nie robić?

Takie jest moje podejście, jest ono przemyślane i jest mi z nim dobrze. :)

Troll81

Moja tolerancja kończy się gdy ktos mnie usiłuje nawracać.
A akceptacja oznacza ze pozwalam się nawracać. Akceptuję.

Gejow lesbijki i marsjan toleruję. Ale nie akceptuję nawracania. Każdy ma inny poziomtolerancji i akceptecji i jestmiędzy nimi cienka granica.

Aegis Maelstrom

Z całym szacunkiem trollu, ale musisz chyba zaktualizować słownik. Nie rozumiem, skąd rzekoma równość akceptacja = nawracanie.

Z ciekawości, ile razy byłeś nawracany na homoseksualizm? :) Myślisz, że mogłoby to być skuteczne?  %) Albo ile razy byłeś nawracany na warunki wszystkich umów, które zaakceptowałeś, albo rodziców, krewnych, żonę i znajomych, których akceptujesz?  |-?

Jeśli wygram na loterii milion euro, to przypuszczalnie zaakceptuję to bez "usiłowania nawracania". :D

Przemyśl proszę Trollu co chciałeś powiedzieć i rozwiń. :)

Troll81

Przemyslałem choc może nie rozwinąłem :D

BYłem nawracany przez świadków jehowy. Toleruję ich (czytaj zlewam ciepłym moczem) ale nie akceptuję ich wyborów. Nie potrafię zaakceptować faktu że odmówiliby transfuzji swojej krwi umierającemu, choćby byli jedynymi możliwymi dawcami. Toleruję togdyz każdy ma prawo do swego wyboru ale nie akceptuję. Gdybym akceptował znaczyłoby to że się z tym zgadzam a tak nie jest. I dlatego słusznym według   mnie jest przepis który pozwala w przypadku braku zgody rodziców na transfuzję dal dziecka, na natychmiastowe czasowe odebranie praw rodzicielskich. Dla mnie ratowanie życia jest wazniejsze niż prawo do swobody wyznania. Oczywiście jest tomój pogląd i nie nakłaniam nikogo do tego by się z tym zgadzał.

Aegis Maelstrom

O.K., ale jak to mi się ma do tematu homoseksualizmu?  :)

Karlik

Może to, że można ich tolerować (w sensie nie interesować się ich życiem seksualnym), ale niekoniecznie akceptować to, że paradują, obnoszą się, chwalą swoją przynależnością, wręcz czasem reklamują taki styl życia. W szczególności nie akceptować tego całego lobby medialnego ("jacy to my jesteśmy uciskani") i politycznego ("pozwólcie nam wychowywać dzieci i zakładać rodziny, jesteśmy przecież równi i mamy te same prawa").
Chociaż ze swej strony chciałbym jeszcze zwrócić na jedną rzecz uwagę: można ich akceptować jako ludzi, ale nie tolerować ich zachowań (na zasadzie potępienia czynu a nie człowieka).
Czy homoseksualizm jest chorobą się nie wypowiadam, bo nie mam odpowiednich kompetencji, w szczególności, że to dość mało poznana dziedzina. Z przytoczonego wyżej artykułu na wiki wynika, że nie wiadomo do końca skąd to się bierze. Poza tym nawet zakładając podłoże genetyczne to nie oznacza, że nie jest to choroba (w końcu mamy dość sporo chorób genetycznych).
Moim zdaniem to po prostu jakaś anomalia (a czy pochodzenia chorobowego czy nie to nie wiem).

czach

ehlo,

"To nieprawda, że homoseksualistów nie można leczyć. Z powodzeniem robi to doktor Sosnowski, skromny, nie szukający rozgłosu internista z Łodzi. - Jakie metody leczenia pan stosuje, doktorze? - Najczęściej antybiotyki. W zeszłym tygodniu dwóch homoseksualistów wyleczyło się u mnie z anginy."
--
Marcin Trzaska /czach/

krzyszp

Ja te demonstracje inaczej odbieram.
Każdy z nas wie, że nazwanie "pedałem" jest pejoratywne. Moim zdaniem im chodzi po prostu o nagłośnienie problemu a nie o namawianie kogolwiek, aby "stał się gejem". Po prostu ludzie, którzy inaczej nie mogą zwrócić uwagi na ten problem, starają się znaleźć taki środek wyrazu, który dotrze do jak największej ludzi.

Zresztą, dla mnie jest jasne, że środowiska, które z nimi walczą (czasami wręcz fizycznie), tylko robią im przysługę nagłaśniając sprawę :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Mnie właśnie te demonstracje drażnią. Tak samo jak demonstracje 'solidarności', czy inne zadymy. Odpuścili by sobie i byłby święty spokój. A tak, to tylko drażnią ludzi. I po co to? Żeby do telewizji się załapać? Albo męczennika z siebie zrobić? Jest równość wobec prawa, ani hetero ani homo nie wolno się zadowalać publicznie, więc jazda do domów.
No good deed goes unpunished.