Zużycia energii przy włączonym kliencie BOINC na smarfonach.

Zaczęty przez armar, 05 Grudzień 2011, 11:49

armar

Jak wygląda sprawa zużycia energii przy włączonym liczeniu projektów BOINC?

GRID

Ja jak liczyłem to zawsze z podłączonym kablem. Miałem smartfona firmy ACER ale tylko testowo się nim bawiłem. Zostawiałem go na całą noc na kablu.
Ale pewnie baterię żera liczący smartpfon dwa razy szybciej.

Szopler

Zrobię test - naładuję mojego LG P350 do pełna i policzę Enigmę... pewnie na 1.5WU wystarczy baterii

matszpk

to zależy od smartfona (procesor, bateria). mój htc wildfire (ARMv6 @710 MHz) wytrzymuje ok. 8 godzin na baterii podczas liczenia.
mój nowy HTC Sensation (dualcore 1.29GHz) ok. 2.5 godziny (primegrid). nowe modele raczej mniej wytrzymają ze względu na szybki i prądożerny procesor.

migawron

#4
Galaxy ACE też nie wykazywał szybkiego padania baterii (wykazał natomiast co innego - zawieszanie klienta z dziwnych przyczyn, więc obecnie nie liczy)

edit:
Galaxy S II - przy odpalonych na 100% 2 wątkach (PG) bateria zjechała od 100% do 4% w ciągu 3h10min

przy pełnym obciążeniu i podłączeniu zasilania (ładowarka) bateria ładuje się w tempie 1% w 18 minut, zasilanie z USB nie wystarcza do pokrycia bieżącego zużycia przy pełnym obciążeniu.



armar

HTC Desire S posiadający baterię o nominalnej pojemności 1450 mAh (ma już kilka miesięcy) po 5h 30 min rozładował się do 12% i poprosił o podłączenie grożąc przy tym przejściem w tryb oszczędzania energii (w międzyczasie wykonałem kilkuminutową rozmowę).
Prawdopodobnie przyzwyczajenie do pozostawiania co wieczór telefonu na ładowaniu (nawet gdy nie był w pełni rozładowany) doprowadziło do pogorszenia stanu baterii.
Telefon będzie robił ok. 5000 pkt na miesiąc w Milky@Home (póki co tyle wychodzi), więc zainwestuję w kabelek do ładowania z USB w pracy. :)
:attack:

pszyklejony


krzyszp

Cytat: pszyklejony w 12 Grudzień 2011, 14:23
Szykują zegarek z Androidem   :ph34r: :P
Czujnik Radioactive@Home podłączany do zegarka...
Cholera, panienki bym na to kroił  %)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

armar

Cytat: krzyszp w 12 Grudzień 2011, 14:54
Cytat: pszyklejony w 12 Grudzień 2011, 14:23
Szykują zegarek z Androidem   :ph34r: :P
Czujnik Radioactive@Home podłączany do zegarka...
Cholera, panienki bym na to kroił  %)

Na czas? :D


Na razie jest 37 hostów z Androidem w statystykach:  http://pl.boincstats.com/stats/host_os_stats.php?pr=bo&st=0
Postaram się nakłonić kilka osób do zmiany użytkowania telefonu.  8)