Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

La Red de Atrapa Sismos

Zaczęty przez AL, 06 Grudzień 2011, 21:01

AL

La Red de Atrapa Sismos

http://www.ras.unam.mx/sensor/

CytatAbout La Red de Atrapa Sismos
The Quake Catcher Network (QCN) is a research project that uses Internet-connected computers to do research, education, and outreach in seismology. You can participate by downloading and running a free program on your computer. Currently only certain Mac (OS X) PPC and Intel laptops are supported -- recent ones which have a built-in accelerometer. You can also buy an external USB accelerometer.

QCN is based at the Stanford University School of Earth Sciences.

Drużynka
Dołącz do drużynki

Jak dla mnie to meksykański klon zwykłego QCN - więc do poprawnego działania są potrzebne dobrze nam znane czujki. Nazwa aplikacji praktycznie identyczna, chyba starsza wersja tych z QCN - tu się nazywa qcna a w QCN nazywa się qcnc. Do tej pory udało mi się przeliczyć jedno 24 godzinne wu - jeszcze się waliduje. Co najważniejsze - liczą się mi dwie próbki jednocześnie tzn. jedna z QCN i jedna z La Red de Atrapa Sismos. Panowie przy naszej ilości czujek - możemy już od samego początku zawojować ten projekt!  :attack:

mimeq

Wrzucilem na probe, pozostaje pytanie po co taki projekt przy oryginalnym QCN ??


AL

Na to pytanie na forum projektu wciąż nie udzielono odpowiedzi.

Troll81


waldas

powoli się rozkręcam  XD

AL

Cytat: waldas w 12 Grudzień 2011, 22:51
powoli się rozkręcam  XD

:p_arr: :parrrty: :respect:

tito


Tomasz R. Gwiazda

a to moze jednoczesnie z QCN liczyc?

tito

No właśnie może. Jedno trzęsidełko, dwa projekty.  XD

Tomasz R. Gwiazda

no to oczywiscie zapinam :)

Do boju, scigamy USA :) kto moze do abordazu  :attack:

waldas


eclipse99


waldas

coś punkcików nie nalicza chyba  :dunno:

Tomasz R. Gwiazda

w pendingu leza

a potem do invalid ida... co ciekawe dwie probki po 50pkt kazda a mam 116pkt


waldas

oni muszą chyba monitorować nasze forum, bo tylko się poskarżyłem i od razu zaktualizowali  XD teraz wynik pokazuje... 4844  :p_arr: od razu lepiej   :boing:

Tomasz R. Gwiazda

i kto jest teraz de besciak ? i czyja mafia jest the best ? :D

waldas

Ale boincstats jeszcze nie nie uwzględnia projektu  :(

AL

Cytat: waldas w 16 Grudzień 2011, 10:28
Ale boincstats jeszcze nie nie uwzględnia projektu  :(

Na free DC już są, więc myślę, że to będzie tylko kwestia czasu.

No i gratulacje!

andy101fah


Cyfron

no dobra - a to czym się różni ten projekt od QCN ?

Tomasz R. Gwiazda

to jest to samo (wydaje mi sie ze app nawet zerzniety) tyle ze po mexykanersku :)

AL

Dokładnie, a no forum projektu nadal cisza i postawione tam pytanie podobnej treści wciąż bez odpowiedzi.

Cyfron

szczerze, to ja jestem przeciwny czemuś takiemu - bo co to za problem porobić klony innych projektów i dawać za jego próbki więcej punktów?
A jakby ktoś zrobił projekt na naszych czujkach - zerżnął wszystko - to co - fajnie by było?

Tobas

No i jeszcze zerżnął wasze hasła do projektów  >:(

gaballus

Cytat: Cyfron w 16 Grudzień 2011, 20:50
szczerze, to ja jestem przeciwny czemuś takiemu - bo co to za problem porobić klony innych projektów i dawać za jego próbki więcej punktów?
A jakby ktoś zrobił projekt na naszych czujkach - zerżnął wszystko - to co - fajnie by było?

Z jednej strony prawda, ale z drugiej czujniki R@H są Open Source (w zasadzie Open Hardware) więc są i "nasze" i "wasze" i "ichnie".
A ze strony trzeciej jest pewna różnica pomiędzy R@H a QCN, R@H ma rzeczywiście własne dedykowane czujniki, QCN działa tak naprawdę na komercyjnych joystickach lub akcelerometrach wbudowanych w laptopy (także komercyjnych :) )

Szopler

To ja czekam tylko aż ktoś zrobi FAKE projekt gdzie aplikacja będzie się nazywała "Walczę z KIŁĄ", a tak na prawdę będzie komuś pompowało BitCoin'y...

Troll81


waldas

no wg Free-DC mamy już te pierwsze miejsce  :boing:

AL


tito

Nie wiem, czemu, ale po dodaniu projektu Moowrapper zaczął wzmożenie sypać błędami. Z początkowych 1 na 2,3 dni do 20 w ciągu dnia. Po wstrzymaniu projektu wszystko wróciło do normy.
Karta to 5850. Ktoś to jeszcze ma?

Troll81

ja mielę moo na 4770 i jestem w tym projekcie i nie sypie mi errorami. A przynajmniej tego nie zauważam.

gaballus

Ktoś wie czy projekt zakończył swój żywot? Od jakiegoś czasu zniknął i już nawet strona nie istnieje.

AL

Od kilku dni ponownie działa, pobiera i odsyła wu.