Temperatury HD5870 dlaczego należy wymienić oryginalną pastę

Zaczęty przez Krzysiak, 07 Grudzień 2011, 22:04

Krzysiak

Jako że poskładałem swój komputer i ma teraz w zestawie 2x HD5870 GV-R587OC-1GD

Zastanawiam się  co to są za temperatury i czy się nimi przejmować - zaznaczone na zielono

[smg id=244]

testowałem z 15 minut FurMark

Teoretycznie na czerwono są to temperatury GPU

Ma ktoś GV-R587OC-1GD i jakie karta łapie temperatury ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

armar

Przy temperaturze ponad 90 stopni Celsjusza można się przejmować. U Ciebie jest 108 (o ile dobrze widzę)...

Krzysiak

Na obydwu kartach
tylko to czego konkretnie jest to wskazanie ?
Na pewno nie GPU


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Agbar

FurMark służy do tego, aby osiągać właśnie takie temperatury;) O ile pamiętam sam miałem podobne, ale teraz nie będę sprawdzał, bo i tak muszę wysłać (2. raz) kartę do serwisu.

Krzysiak

Tylko że Milka@home też rozgrzewa do podobnych temperatur  :shame:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Jest się czym przejmować i to bardzo...grafa nie powinna być eksploatowana przez dłuższy czas w temp powyżej 80C, wartości które podaje producent są do przyjęcia jeśli grafika chodzi po 2-3h na dobę, a nie 24/7. Jeśli liczysz milkę to pamiątki w dół i temp powinien spaść o kilka stopni bez większego wpływu na szybkość liczenia. temperatury w GPU z to prawdopodobnie GPU, Shadery i mem.

Tomasz R. Gwiazda

i jesli buda sie kurzy to od czasu do czasu wyciagnac grafy i je odkurzyc.


Krzysiak

#7
Kurz odpada
Wentylacja prawie idealna otwarty bok + nawiew z boku

Odległość między kartami na szerokość 2 śledzi

Pierwszą mam od nowości i zawsze notowała tak wysokie temperatury
druga używana i też łapie podobne temperatury

Te karty chyba tak mają




>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


Troll81

a moze ten model tak ma?

sprawdź pastę termoprzewodzącą...

GRID

80C dla tej karty to norma. Ale wszystko po wyżej 90C jest nie zdrowe. Ja zawsze zamykam komputer, uszczelniam nie potrzebne miejsca i robię dobry przeciąg w kompie. Aby grafika nie wentylował się tym samym ciepłym powietrzem.

pawg




Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

to radiatory im daj. A jak sekcja zasilania?

Krzysiak

Niema jak przy oryginalnym chłodzeniu
Sekcja zasilania ma radiator

Tylko we wszystkich testach podają temperaturę GPU i żadnej innej


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

więc może by popróbować różnych programów do pomiaru temp.
z doświadczenia wiem że niektóre pokazują kosmiczne wartości...
sam używam CPUID Hardware Monitor i na nim się opieram

Pigu

pasta pasta pasta?

jak ostatnio zdemontowałem radiator to  :fright:
po wymianie 20C w dół

Krzysiak

Na początku zacytuje klasyka "pasta pasta pasta"

Szarpnąłem się  zakupiłem pastę Noctua NT-H1
Rozebrałem obie karty dokładnie wyczyściłem pastę serwowaną przez producenta  :wth:
i postanowiłem zrobić ten sam test zręcznie ustawioną prędkością wentylatorów na takie wartości jak poprzednio
a prezentuje się to tak:
Przed zmianą dla przypomnienia i po zmianie
[smg id=384]

Nurtujące pytanie czemu producenci ładują taką syfną pastę - dobrze że nie było pląb uniemożliwiających zdjęcie chłodzenia  :wth:

I trochę zabawy MSI Afterburner - jest chłodno cicho i całkiem sympatycznie
Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

bo małe chińskie rączki jak nałożą liquid metal to coś się na karcie spali....

Krzysiak

#19
Dziś okazało się że pasta to nie wszystko  >:( (ten który tak się  grzał)

Prawie cały miesiąc niby wszystko było w porządku a dziś odszedł do krainy wiecznych obliczeń

Zaczęły sypać się błędy chłodzenie na maksa i W 2D działa w 3D same artefakty

a nie stukną mu nawet rok  :(
W poniedziałek jedzie na gwarancję - chyba był trafiony od samego początku


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81