Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

GPUGRID masakra dla slabszych GPU

Zaczęty przez jabu74 - ekspert, 10 Grudzień 2011, 11:11

jabu74 - ekspert

Witam

Ostatnio pobrałem próbki projektu GPUGRID do mojego laptopa z gpu quadro fx 570m - liczylo mi uwaga ... ponad 100 godz.
Na początku ustawionego miałem laptopa na oszczędzanie energii ale gdy zorientowałem się, że mogę nie zdążyć dałem mu maksymalną wydajność i co kilkanaście godzin przełączałem laptopa na kilkanaście minut w tryb oszczędzania energii by gpu się schłodził (dzień i noc przez parę dni z rzędu) myślałem, że się zapali. Co więcej po wznowieniu obliczeń z innego wątku cofało o ok. 0,5% a to była cofka o jakieś pół godziny obliczeń - beznadzieja. Ja cały czas z kalkulatorem w ręku sprawdzałem czy zdążę obliczyć na czas - wszystko potęgował krótki termin odesłania próbki i te cofki. Jak zorientowałem się, że są takie duże cofki wstrzymałem inne wątki by liczył tylko to. Bieżący szacunkowy czas obliczeń wskazywał, że nie zdążę ale sytuacja wyjaśniła się klarownie po 50%. Ostatecznie skończyłem parę godzin przed terminem. Ależ się nakombinowałem przy tym. ufff

Mogliby wysyłać krótsze obliczeniowo próbki dla słabszego sprzętu.
Pierwszy i najprawdopodobniej ostatni raz pobrałem na tym sprzęcie bo to zabójcze obliczenia i duży stres dla użytkownika.

Pozdrawiam

emik

w ustawieniach na stronie projektu odznacz długie próbki:


ACEMD standard: yes
ACEMD beta: no
ACEMD for long runs (8-12 hours on fastest GPU): no


jabu74 - ekspert

tak własnie zrobiłem po tej przygodzie

taktu

Można zmienić w ustawieniach na stronie GPUGRID, zmieniłbym te dwie opcje:
Ustawienia GPUGRID ->
ACEMD for long runs (8-12 hours on fastest GPU): no
If no work for selected applications is available, accept work from other applications? no

Ale ogólnie rzecz biorąc karta jest za słaba, miałem kiedyś podobne problemy. Aktualnie liczę na GT240 która wypadła z listy rekomendowanych ale jeszcze się nadaje.

Cytat
Highly Recommended:
Geforce GTX 590, 580, 570, 480, 470, 465, 560 Ti 448 GF110

Tesla* C2050/C2070 (Workstation), M2050/M2070, S2050 (Data Center)
Quadro Desktop* Quadro 6000, 5000, 4000, 2000, 2000D

Recommended:
Geforce GTX 295, 280, 275, 560Ti, 260-216 (55nm), 460, 550Ti, Tesla10, Tesla20, 460SE, GTS450, Quadro 600, 480M (CC2.0)*, Quadro Mobile* 5010M, 5000, 4000, 3000, 2000

Źródło http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=2507#21073


Tomasz R. Gwiazda

GPUGrid to nawet na dobrych karach liczyc umie sie po 40h przy dlugich probkach
jak dla mnie troche porazka, w dodatku karmi nedznie

Troll81

bo chłopaki z GPUGrid za nic maja sugestie liczydłowych.

a - dodać support ATI
b - skrócić próbki
c - zwiększyć punktację

pawg




jabu74 - ekspert

panowie coś jest zwalone dałem yes, no, no i pobrało mi próbkę z szacowanym czasem obliczeń prawie 500 godzin

Tomasz R. Gwiazda

zrob cancel wszystkich WU
i dodatkowo jeszcze wybierz opcje Restart projektu (w boinc managerze)

jabu74 - ekspert

ale miałem wyłączony komputer myślałem, że pobiera za każdym razem ustawienia z konta gdy na nowo uruchamia menadżera boinc

a to kasowanie WU to chodzi o usunięcie zadania z zakładki "zadania" w boinc menadżerze ?


jabu74 - ekspert

wiecie co chyba sobie kupie tego kompa co jest wystawiony na allegro za prawie 66 tys zł (4GHz 6-rdzeniowy (12-wątkowy) xeon, 24GB RAM, 6GB quadro 6000, 3x tesla c2075) będę miał w sam raz do boinca  XD

Tomasz R. Gwiazda

taniej mozesz za ta kase jakies 10 zestawo zrobic z lepszymi GPU :)
czyli 10x CPU 12core, 20xGPU :D


phobos

Ale nie będzie mógł powiedzieć, że ma kompa za 66 tysięcy  :D
A co do próbek GPUGRID to polecam liczyć tylko długie wszystkim którzy się mieszczą w terminach. Punktują one dużo lepiej niż zwykłe "krótkie" próbki.

AL

Cytat: pawg w 10 Grudzień 2011, 16:06
B najważniejsze

Hmm tego bym nie ruszał, zresztą dają wybór "krótkie" - "długie". No może faktycznie te "krótkie" - dla co poniektórych mogłyby być krótsze.
Pobawiłbym się  z c. Im dłuższa próbka - tym więcej punktów. Teraz i owszem dają handikap dla dłuższych, ale moim zdaniem za mały.

taktu

A ja jestem za B, przy próbkach rzędu 30h które dostaje, muszę je mielić 6h/dziennie i w moim przypadku jest to na styk.


migawron

też jestem zdecydowanie za skróceniem próbek (wpłynie to tylko na ilość przesyłanych danych, ale w dobie coraz szybszych łącz  (ja dawno temu miałem kiedyś 2 Mb i byłem gość, dzisiaj mam 150Mb i nie robi wrażenia) to nie będzie problemem.



Troll81

My sobie możemy być za. Personel projektu ma to głęboko i daleko

jabu74 - ekspert

Panowie

Tak się zastanawiam i chyba ta 100 godzinna próbka to była z tej grupy krótkich próbek. Nic tylko się pochlastać

Troll81

Ano. Jak już wspomniałem GPUGrid ma głęboko i daleko wszelkie narzekania. Wystarczy zwizytować ich forum.....

stąd też odpływ liczydłowych z projektu. Moze jak m spadnie ilosć liczących o połowe to się pukną w łepetynkę?? Pozostaje głosowac nogami, czyli odejść do innego projektu....

taktu

i tak też chyba zrobię po dobiciu do okrągłej liczby pkt.


Limol

A moja nVidia GT520 MX 1GB sobie poradzi?? i będzie lepiej punktować niż na PG??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


simonic

Cytat: Limol w 08 Styczeń 2012, 10:48
A moja nVidia GT520 MX 1GB sobie poradzi?? i będzie lepiej punktować niż na PG??

Nie poradzi sobie - w deadline się nie wyrobi. GPUGrid punktuje raczej słabo. Jeśli dla punktów to warto liczyć DistrRTgen.


migawron

zgadzam się z simonic, moja gt555m wyrabia się w deadlinach, ale nie można powiedzieć że bez stresu. A Distrrtgen punktuje dużo lepiej.



AL

Czy poradzi to nie wiem, ale nawet jesli - to punktowac bedzie duzo gorzej od PG.

ltb

Troll - z tym skróceniem próbek to niekoniecznie może się udać. Dynamika molekularna jest metodą deterministyczną - kolejny krok liczony jest na podstawie potencjału kroku poprzedniego oraz prędkości. W symulacjach białek rzeczy istotne to tak 50ns - nawet mikrosekund (choć 1mikrosekundowa symulacja to było niedawne wielkie wydarzenie na Antonie i publikacja w Science).
dla porownania - na gtx 580, 30000 atomow w acemd pozwala uzyskac 100ns trajektorie w ciagu okolo doby (30000 to sporo, choc tak naprawde nie sporo bo wiekszosc to woda, zeby nasladowac srodowisko komorki).

A wiec ciezko by bylo tak zaaranzowac symulacje, zeby mozna bylo je podzielic na mniejsze czesci, mozna co prawda zrobic, ze u Ciebie liczy sie 10ns, pozniej wysyla do kogos innego, tam liczy kolejne 10ns, ale wtedy ten drugi musialby czekac na ciebie (a gdyby poprzednikowi padlo to ty bys musial od nowa liczyc jego partie).
nie iwem jak to jest rozwiazane, ale to raczej nie jest tak jak z seti, ze sciaga ci kawalek danych do obrobki i odsyla.

Troll81

dostaniesz złota łopatę za odkopywanie tak starego wątku :D

niemniej jednak dziekuję za wyjaśnienie

adams

O to może ja dostanę diamentową łopatę. Ale jaki uśmiech na twarzy się rodzi, jak się czyta 'takie starocie'. No i jak zmieniła się sytuacja. Gdy ostatnio kupiłem nową kartę i to wcale nie najlepszą to za jedno wu dostałem więcej punktów niż za pół roku liczenia na starej karcie.