Media o Radioactive@Home i BOINC

Zaczęty przez kotfryc, 12 Grudzień 2011, 10:35

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

no troche pojechali po bandzie. przecie to nie usluga googlemaps tylko nasza..... a tytul sugeruje ze google ma cos z tym wspolnego.... rownie dobrze moglibysmy sie dogadac z zumi targeo albo innym microshitem....

mozna prosic o sprostowanie...

Tomasz R. Gwiazda

wazne ze link prowadzi do strony :P

Troll81

A dla mnie wazne ze ludzie tak to odbiora. sorry ale dalem to do przeczytania kilku osobom. za kazdym razem wniosek ten sam. ze radioactive@home jest projektem google.......

mimeq

Popieram Trolla - tytul artykulu wprowadza w blad ...
Mapka nic nie mierzy tylko prezentuje wyniki  ;)


Tomasz R. Gwiazda

jak zwykle tlumaczy sie musze :)

"nie wazne co mowia wazne zeby nie przekrecali nazwiska"


i tak, lepiej zeby wyslac do nich sprostowanie....

krzyszp

Poprosiłem w komentarzu o sprostowanie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

autor artykułu nie wiedział nawet, że to Polacy są twórcami tego projektu...  :wacko:

kotfryc

Wyluzyjcie, toć to SEO - spamik pisany przez copywritera  :fright: i tak nikt tego nie czyta. A link ma nofollow to można go sobie w d... wsadzić  :whistle:

Martin Fox

Co do traktowania przez roboty linków z atrybutami follow/nofollow to już nie jestem taki pewien patrząc na staty mojego bloga i skąd mam linki...

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 08 Luty 2012, 10:35
Co do traktowania przez roboty linków z atrybutami follow/nofollow to już nie jestem taki pewien patrząc na staty mojego bloga i skąd mam linki...
Też tak myślę, ten link znalazłem w statystykach odwiedzin jako referer.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 08 Luty 2012, 12:10
Cytat: Martin Fox w 08 Luty 2012, 10:35
Co do traktowania przez roboty linków z atrybutami follow/nofollow to już nie jestem taki pewien patrząc na staty mojego bloga i skąd mam linki...
Też tak myślę, ten link znalazłem w statystykach odwiedzin jako referer.
Linki po których wchodzą użytkownicy...
a linki które biorą wyszukiwarki pod uwagę kształtując wyniki wyszukiwania itd...
to dwie różne rzeczy...
Po linku może wchodzić sporo odwiedzających, ale dany link może nie być brany pod uwagę przy określaniu pozycji w wynikach wyszukiwania. Adekwatna sytuacja jest przy wykupywaniu płatnych reklam. Wchodzą ludzie po linku/reklamie, ale taki link/reklama nie jest brany pod uwagę przez wyszukiwarkę przy tworzeniu rankingu (przynajmniej w teorii ;) ) - choć może być widziana w statach jako referer.

Tak czy inaczej ta strona to SEO-spamik. Takich witryn znajdziecie więcej i więcej z czasem i uganiać się za wszystkimi jest bez sensu wydaje mi się. Strata czasu który można inaczej spożytkować (moja subiektywna ocena).  A jeśli będą generować jakiś ruch to tylko cieszyć się :)