Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

GPU app release

Zaczęty przez mimeq, 16 Grudzień 2011, 23:27

mimeq

CytatGPU app release
Alright, the first linux OpenCL application is out. If you want to use it, you should use the latest BOINC prerelease (the non-stable releases are usually here: http://boinc.berkeley.edu/dl/ ). All the versions below showed some bugs, we could not workaround on the server. You should then check that your BOINC client reports an OpenCL capable card (AMD needs OpenCL 1.0, Nvidia 1.1).

Status serwera

aplikacja                             unsent        sent
POEM++ OpenCL version               1,416    30


Dostepne aplikacje
Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU 0.01 (opencl_ati_100) 16 Dec 2011 | 20:00:16 UTC
Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU 0.01 (opencl_nvidia_101) 16 Dec 2011 | 20:00:16 UTC


Ktos tam cos liczy ale narazie chyba rewelki niema  :P

http://boinc.fzk.de/poem/workunit.php?wuid=56011312

"linuksiarze" do testow  :whip:


dziubas

#1
na razie nic

EDIT: i nic nie będzie: OpenCL: NVIDIA GPU 0: GeForce GT 240 (driver version 285.05.09, device version OpenCL 1.0 CUDA, 1023MB)    :wth:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

lukaszja

Punktacja potrafi być hardcorowa:
http://boinc.fzk.de/poem/workunit.php?wuid=56011241
choć z lektury forum PEOMa wynika, że trwa "stabilizowanie punktacji".

lolek

Z tego co zrozumiałem z ich forum pierwsze WU miały katastrofalna punktację przez pomyłkę. Pomyłkowo obniżyli podstawę punktacji tak że za Wu na CPU były jakieś ułamki punktów. Ktoś nawet żartował że mogą ich w ogóle nie przyznawać, bo to żadna różnica.

mimeq

Zainstalowalem kilka roznych wersji Ubuntu na VB w tym jakas z naszego forum (Boinc Ubuntu ?) ale za kazdym razem No usable GPU i tylko 1 CPU Q6600.

Ostatnie co instalowalem to BOINC-Ubuntu-10.04PL-64.iso. Wszystko niby pieknie ladnie (dalej no usable GPU) przy probie odpalenia terminala (chcialem poprobowac wgrac jakies stery - z rozszerzeniem .run) miga on tylko i znika ... Chyba poczekam na wer win...


Troll81

musisz zainstalowac sterowniki karty graficznej bo ani debian ani ubuntu nie maja ich domyslnie zainstalowanych.

mimeq

Tak i pewnie nie jest to rownoznaczne z kliknieciem instaluj i rebootem  %)


buninek

Z tym klikaniem to nie mam pojęcia, ale jeśli chodzi o reboot, to Ci się chyba systemy pomyliły.  :D
Instalacja sterowników pod linuxem nigdy nie wymagała restartowania systemu.

Jedynym odstępstwem od tego jest sytucja gdy sterownik wkompilujesz na stałe w jądro.
W przypadku niewolnych driverów dla kart graficnych ATI i Nvidii jest to niemożliwe.

To że 95% nowych użytkowników linuxa na modłę windowsową dokonuje restartu, to kwestia nie wiedzy.

Pod Virtaulboxem nie masz dostępu bezpośredniego do karty graficznej hosta. Dysponujesz prostą virtualną kartą zgodną z VESA.∙
Owszem istnieje możliwość wykorzystania sprzętowej akceleracji OpenGL, ale to jest zupełnie coś innego. Możesz jedynie pograć sobie w Quaka.




Tomasz R. Gwiazda

pod windowsem tez nie trzeba restartu przy instalowaniu sterownikow karty graficznej

mimeq

Cytat: buninek w 17 Grudzień 2011, 22:33
Pod Virtaulboxem nie masz dostępu bezpośredniego do karty graficznej hosta. Dysponujesz prostą virtualną kartą zgodną z VESA.∙
No i przynajmniej o tyle mi chodzilo  :p_arr: daje sobie z tym spokoj  :dunno:


buninek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 17 Grudzień 2011, 22:38
pod windowsem tez nie trzeba restartu przy instalowaniu sterownikow karty graficznej
Swoją przygodę zakończyłem w czasach Windows 2000.

Pamiętam czasy gdy jakakolwiek instalacja sterowników do karty graficznej, dźwiękowej, TV, sieciówki  skutkowała restartem.
Mało tego, nawet wyłączenie partycji wymiany lub zmiana jej rozmiaru, a także instalacja nisko-nrzędziowych programów to ciągła konieczność restartu systemu.

lolek

Cytat: mimeq w 17 Grudzień 2011, 22:45
Cytat: buninek w 17 Grudzień 2011, 22:33
Pod Virtaulboxem nie masz dostępu bezpośredniego do karty graficznej hosta. Dysponujesz prostą virtualną kartą zgodną z VESA.∙
No i przynajmniej o tyle mi chodzilo  :p_arr: daje sobie z tym spokoj  :dunno:

Zawsze możesz zainstalować linuksa na kluczu USB  :)

gregre

a jaki konfig podać aby liczył 3WU na raz ?
spokojnie liczy 1WU na 31% użycia GPU i pomimo app:

<app_config>
<app_name>poemcl</app_name>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.33</gpu_usage>
<cpu_usage>1.00</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app_config>


nie chce mielić trzech...

Szopler

<max_concurrent>1</max_concurrent>
Pewnie, że nie chce...

gregre

#14
pomimo tego (błędu) nadal nic :P

edit: jest na 3 i nadal nic

krzyszp

Bo ustawiłeś, że max jedno WU naraz :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka