cosmology@home jest fatalnie zrobione

Zaczęty przez jabu74 - ekspert, 24 Grudzień 2011, 15:09

jabu74 - ekspert

Witam

Przyjrzałem się dokładnie próbkom cosmology@home i stwierdziłem, że są zrobione do bani. Zauważyłem duże cofki sięgające kilkudziesięciu % (np. z ponad 80% do 60%). Powiem więcej czas obliczeń jaki upłynął też cofa ! końcowy czas obliczeń nijak się ma do rzeczywistego. Sama punktacja jest delikatnie mówiąc żenująca :(

GRID

Na cofki zawsze można pobawić się checkpointami, mogło by to zmniejszyć cofanie etapu przetwarzania z 20% do wartości minimalnej.
A jak liczyłeś czas rzeczywisty przetwarzania próbki ? Zerkałeś co chwilę na zegarek i zsumowałeś wynik podczas przetwarzania projektu ?  :)n
Dla tych których ważnym czynnikiem jest punktacja to pewnie praktyczna wiadomość. Żeby coś z tym zrobić to jedynie można napisać na forum projektu cosmology@home

jabu74 - ekspert

jest kolumna "Upłynęło" pamiętałem jaki jest mniej więcej czas a po cofce ku mojemu wielkiemu zdziwieniu ten czas był mniejszy

lolek

Bo to czas do ostatniego chekpointa - tak jest we wszystkich projektach. Wiele z nich nie ma w ogóle chekpointów :dunno:

Karlik

Jedyny sposób na próbki bez checkpointów to komp 24/7 (a dokładniej bez restartów, bo nic nie przeszkadza usypiać/hibernować  :p_arr: ) i ustawienie, żeby pozostawiał aplikacje w pamięci komputera kiedy je zawiesza.

Sir_Behemoth

Przez te cofki WU musiałem kilka razy resetować projekt, bo nie szło nic policzyć do końca. Próbki zatrzymywały się na ok.30% i przez cały dzień dochodziły do max. 35%, a po wyłączeniu kompa (liczę w pracy), kolejnego dnia od 20% zaczynało liczyć:/ I tak w kółko...

c_RaSz

Czy ktoś jeszcze przetwarza Cosmology@H ?
- bowiem wdepnąłem ostatnio w ten projekt, ale mam z nim same kłopoty, i liczyłbym na poradę od kogoś, kto już zjadł na nim zęby. Ponieważ większość z nich opisałem już wcześniej, tyle, że w innym dziale, to odsyłam do tamtego posta... (p.t.: "COFANIE postępu w liczeniu próbek"). Skomentować pytania jeszcze nie mające wyjaśnienia warto chyba tam, lecz tu dodam kolejne:
1.   Postanowiłem przełamać kwestię "braku zapisywania" postępu — metodą siłową: nie gaszę komputera, niech mieli na okrągło, aż policzy zaczęte próbki do końca. Ale...
2.   Ale w pewnym momencie komp dostał wyraźnie szmergla. Otóż obserwowałem od czasu do czasu jak postępuje przetwarzanie, i w widoku zaawansowanym menadżera (wersja boinc_7.4.42_windows_intelx86.exe ) jest, w zakładce "zadania", 5 kolumna od lewej, zatytułowana "Pozostało (szacowane)" — w której wyświetlane wartości zmieniają się w miarę, jak postępuje praca, i jaka była dotychczasowa efektywność.
3.   I co ja widzę? Otóż ów szacunkowy czas stale... rośnie! I to czasem o 2 sekundy, na każdą minioną. Pluskwa, czy rzeczywistość?
4.   Gdyby nie moja kulawa angielszczyzna, to bym nawrzucał od ostatnich na ichniej stronie, a tak to mogę liczyć jedynie na Was. Bo doczytałem, że z tymi chekpointami to bez zmian od... 4 lat! Co oni na tym Uniwersytecie Illinois sobie myślą? Jeśli nie pielęgnują projektu, to niech spojrzą w lustro, i powiedzą sobie:  :attack: zamykamy nasz teatrzyk...
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Przejrzałem na szybko ichnie forum. Moja konkluzja: daj se spokój i zacznij liczyć coś innego. Universe@home, Einstein, Milkyway, Asteroids jeśli chcesz pozostać w klimatach kosmicznych.
PS: to, że czas w Pendingu rośnie to nic dziwnego. Wystarczy złe oznaczenie szacowanego czasu przez BM, lub inna/trudniejsza próbka - po wielu WU czas powinien się zbliżyć do rzeczywistego.

Dario666

Nie ma żadnego "cofania". Jest tak jak napisał Tito, czyli szacowanie czasu liczenia próbki i jeśli WU różnią się znacznie czasem przetwarzania, to szacowany czas "faluje".

Liczę teraz podprojekt planck_param_sims na VBoxie i punktuje on lepiej niż Asteroids@home.
;
Mam jednak jeden problem: nie mogę się zalogować na konto, bo po wybraniu Your Account wyskakuje tekst:
CytatNotice: Undefined variable: PROJECT in /root/project/html/languages/compiled/pl.po.inc on line 956

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /root/project/html/languages/compiled/pl.po.inc:956) in /root/project/html/inc/util.inc on line 146

Jak to obejść??? HELP

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Peciak

Ja obszedłem to w ten sposób że odpaliłem przeglądarkę TOR i poszło. Sama zmiana na angielski nie może nie pomóc bo wujek internet i tak cię namierzy skąd się łączysz...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Serwer BOINC nie sprawdza lokalizacji, bierze ustawienia z przeglądarki...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Peciak

Owszem ale przeglądarki internetowe w wiekszosci biora lokalizacje z adresu ip. Przegladarka lokalizuje go w Polsce a serwer strony cosmology wlacza jez polski kolo sie zamyka. Wiem bo sam to przechodziłem. Pewnie za jakiś czas to poprawia. Do tego czasu proponuję przeglądarkę TOR lub ręczne skonfigurowane adresu proxy.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

A jednak.
Na Universalnym jak najbardziej to działa...

Wiem, bo sprawdzam różne wersje językowe.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Peciak

Ale mówimy o cosmology. Przechodziłem to piekło 2-3 miesiące temu

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Cytat: Peciak w 05 Maj 2016, 17:07
Ale mówimy o cosmology. Przechodziłem to piekło 2-3 miesiące temu
W sumie cosmology nie sprawdzałem... Choć sam komunikat błędu jest z sewera (chodzi o plik tłumaczeń).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Odkopie temat  :ahoy:
Tak pomyślałem, że policzę sobie w tym projekcie, pozycję mam odległą (16 tys.pkt)
I chcę więcej wiedzieć o tym projekcie, szukam Publikacji wyników badań i nie widzę, jeśli takowe się znajdują to proszę o namiary.
Z wypowiedzi poprzedników kilka lat temu, wynika - a sam temat postu dużo mówi o tym projekcie ale to było kilka lat temu, jak jest teraz?