Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Docking@Home

Zaczęty przez bartsob5, 13 Wrzesień 2006, 09:00

bartsob5

nowy projekt, tematyka bialkowa, faza alfa. ja mam konto nr 48 ale nie wiem ile przyjmuja...

zapomnialem dac linka...

AL


bartsob5

tylko uwazaj, bo to moze sciagnac ponad 300 jednostek, a bynajmniej nie licza sie przez 5 minut...

KrzychuP

a co z team'em  :?:

bartsob5

moge zalozyc, ale wtedy co Ojciec Zalożyciel powie?

KrzychuP

pierwsze pytanie powinno być: gdzie się On podziewa  :wink:
a tak na poważnie, to chyba można później "przekazać" team  :?:

Mchl

Pisałem zaliczenie, wybaczcie!~
bartsob5, zezwalam na założenie.

Zamknęli co prawda tworzenie kont, ale mają miejsca dla ludzi z linksami i z macami na intelowych procesorach. Trzeba napisać, to założą konto.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Cytat: "Mchl"Pisałem zaliczenie, wybaczcie!~
Wybaczamy ;) I jak poszło? (no i z czego to zaliczenie)

Cytat: "Mchl"bartsob5, zezwalam na założenie.
No to Bart do dzieła. Szkoda liczyć coś bezzespołowo ;)

bartsob5

teamid= 24

opis zrobie po obiadku...

no opis niby jest, aloe chyba cos jeszcze nie tak...

KrzychuP

zapisany ;)
zanim pierwszą próbkę odesłał.
ciekawe jest też to, że czas do przeliczenia nie napoczętej próbki podaje ok. 7 min. a tą pierwszą liczy już 5.5 godziny.  :?:

Mchl

Ma ktoś invitation code może?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

Pisalem do admin Mchl z prosba o invitation code -  odpisla ze niesty tylko dla userow maca jest on przewidziany.

PMG

Generalnie projekt liczy sie spoko ( paczki po 9-12 godzin na Athlonie 1,7+) punktuje moze tak średnio ( ok.6 punktów na godzine na 5.4.11) ale generalnie jestem zadowolony i cykam ten projekt.

Ale w jednym mnie wkurzyli

http://docking.utep.edu/workunit.php?wuid=11782

czy ktoś wie dlaczego mam zero a jezeli tak to gdzie mam bić zeby dostać cokolwiek? Wiecie - 70 punktów dla mnie to jednak troche jest.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

bartsob5

pojecia nie mam... wyglada na blad obliczen... chyba musisz o ych punktach zapomnic (a tymczasem sprawdz sobie stabilnosc kompa jakims stressprimem albo super pi...)

PMG

Akurat stabilność to nie problem ( bo nic nie grzebałem a konfiguracja taka stoi juz bardzo długo)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

Jak wejdziesz w RESULT ID dla Twojego kompa, to w wierszu "Validate state" masz: Invalid
http://docking.utep.edu/result.php?resultid=41155
Ale co się posypało, to nie mam pojęcia. Pewnie, gdzieś w obliczeniach.

Borsook

moze mi ktos powiedziec czemu sa takie rozbieznosci w czasch przeliczania? na moim PIV 3,06 liczy jedna jednostke przez 36000 a inni na tym samym kompie jakies 24-25000. Nic nie slyszalem o zadnych optymalizacjach.

bartsob5

nie masz pewnosci, ze wszystkie jednostki sa sobie rowne... kolejnym waznym elementem sa programy dzialajace w tle na kazdym komputerze - czysty windows, na ktorym nic sie nie robi oprocz liczenia wykona jednostke szybciej niz komp na ktorym jest jednoczesnie uruchomione 20 aplikacji (firewalle, antyviry, programy tekstowe, winamp, komunikatory itp.)
roznica w architekturach prockow... niektore dzialaja lepiej pod jednymi prockami, inne pod innymi...

PBT_adamludek

kto mi moze podac Invitation Code do tego projektu?

Borsook

Cytat: "bartsob5"nie masz pewnosci, ze wszystkie jednostki sa sobie rowne... kolejnym waznym elementem sa programy dzialajace w tle na kazdym komputerze - czysty windows, na ktorym nic sie nie robi oprocz liczenia wykona jednostke szybciej niz komp na ktorym jest jednoczesnie uruchomione 20 aplikacji (firewalle, antyviry, programy tekstowe, winamp, komunikatory itp.)
roznica w architekturach prockow... niektore dzialaja lepiej pod jednymi prockami, inne pod innymi...

ale czy to powodowaloby roznice az 3h, np rosetta na tym kompie dziala tak jak na innych w tych samych warunkach. A skoro inne procki, nawet teoretycznie slabsze robia to szybciej i to duzo to jest w tym cos.

bartsob5

powiem tak: rozrzut dlugosci jednostek na moim kompie w projekcie QMC to od 45min (byla kiedys taka seria) do 24 godzin, wiec ja osobiscie nie widze nic w tym dziwnego...

KrzychuP

Cytat: "adamludek"kto mi moze podac Invitation Code do tego projektu?

A próbowałeś podłączyć się do projektu przez managera? Też chce invitation code?

PavolR

Cytat: "KrzychuP"
Cytat: "adamludek"kto mi moze podac Invitation Code do tego projektu?

A próbowałeś podłączyć się do projektu przez managera? Też chce invitation code?

Zdravim priatelov BOINCu z Polska. Cez BOINC managera to taktiez nefunguje, musis mat uz zalozeny ucet.  :lol:

PBT_adamludek

Zdrawiaj nie tutaj my czeskiego nie znamy i dla mnie osobiscie jest dziwny

Co do tematu przez menagera tez nie mozna

bartsob5

kolega PavolR mial chyba na mysli, ze nas pozdrawia, i ze zeby sie podlaczyc pod dockinga przez menadzera, juz trzeba miec tam konto..

Mchl

Cytat: "PavolR"Zdravim priatelov BOINCu z Polska. Cez BOINC managera to taktiez nefunguje, musis mat uz zalozeny ucet.  :lol:

Zdravim priatela BOINCu z Slovakia ;)

Cytat: "adamludek"Zdrawiaj nie tutaj my czeskiego nie znamy i dla mnie osobiscie jest dziwny

Nie myl czeskiego ze słowackim. Zwłaszcza przy zainteresowanych ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"
Cytat: "adamludek"Zdrawiaj nie tutaj my czeskiego nie znamy i dla mnie osobiscie jest dziwny

Nie myl czeskiego ze słowackim. Zwłaszcza przy zainteresowanych ;)

a zwlaszcza, ze kolega ma w profilu wpisane ze jest z BOINC.SK :D (co dopiero teraz zauwazylem:P)

PBT_adamludek

ok napisalem do adminow i juz mam konto w docking@home

to jest temat o docking, a nie o slowakach  :lol:

Bober

Cytat: "adamludek"
to jest temat o docking, a nie o slowakach  :lol:

Ale bodajże pierwszego gościa z zagranicy trzeba ładnie przywitać.

Zdravim PavolR  :D

Tomislaw

Ja też Cię zdravim PavoIr
Mam nadzieję, że się nie obraziłeś i jeszcze tu do nas zawitasz.
( Bardzo miło wspominam tegoroczne wojaże po ścieżkach Juraja Janosika w Niskich Tatrach w okolicach Liptowskiego Mikulasza )  :D

.....Oooo! Właśnie zobaczyłem, że nasz słowacki kolega został UotD w Rosettcie.   =D>



Mchl

No to zdjęcie mu i do naszego tematu ;) Jak dobrze nad nim popracujemy to przejdze z BOINC.SK do BOINC@Poland :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Proszę bardzo PavoIR jako UotD:



PavolR

Taktiez vsetkych zdravim.  Dakujem za pozdravy.  :D  Dufam, ze mi rozumiete, i ked pisem po slovensky. :)  :)

Juras23

rozumiemy :) miło powitać ! :)

kempler

Osobiście nie liczę tego projektu ale skakałem po forach i znalazłem wątek dotyczący planów zmiany przyznawania punktów. Zerknąłem i zauważyłem, że w planach jest przyznawanie punktów za "staż" ( z tego co rozumiem). Zainteresowanych odsyłam tutaj

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

stasieks

Informacja z projektu:

Dear Volunteers: please check your recent assigned workunits, if you have workunits that have been running for more than 1hr and still have zero progress, please abort them. They were originated by the error on our download partition. We are sorry for the inconvenient

Czyli jeżeli liczycie próbki z projektu przez ponad godzinę i na pasku postępu nie ma postępów (pokazuje 0%) należy jednostkę anulować.

Tomasz R. Gwiazda

ja mam inny problem ostatnio

na kilku hostach na ktorych liczony jest docking, czesc probek jest zrobiona w 4h i te sa ok
a sa takie ktore maja 100%, czas trwania 10-12h i status Błąd

co moze byc przyczyna i czy za te probki cokolwiek sie dostanie?

Troll81

Zazwyczaj za błędne się nie dostaje

Tomasz R. Gwiazda

#38
no ale zeby na 20hostach sie pojawil blad ? to chyba nie wina sprzetu tylko tych wu

Edit: hosty nie takie samie powiedzmy 8 jednego rodzaju procki i konfigi, 6 innego, a pozostale kazdy inny

KrzychuP

Jeśli stało się tak już na 20. kompach, to warto taką próbkę zgłosić na forum projektu z podaniem linka do niej.
Admini projektu powinni się nią zainteresować.