Wybór najlepszej optymalizacji

Zaczęty przez EirikurRaudi, 13 Wrzesień 2006, 20:50

EirikurRaudi

Witam Wszystkich :)

Mam kłopot w wyszukaniem najlepszej optymalizacji dla mojego kompa,

Sempron 2500+, 1GB 400 Mhz Ram w 2 kościach (+2,5 GB pamięci wirtualnej) 60GB wolnego miejsca na dysku (obsługa wszystkich instrukcji procesora z SSE3 i x86-64 włącznie

Po zainstalowaniu Menedżera Boinc oraz BoincStudio i optymalizacji crunch3r'a do seti średni czas na unit to 5H30" :(

jaka jesr różnica sterego seti (classic) na Athlonie 1 GHz śmigało mi w 3,25 - 1 unit a seti na Boinc

jak mozecie doradźcie :)





bartsob5

no zasada jest taka, ze bierzesz taka optymalizacje, jaka najnowsza obsluguje twoj procesor, skoro twoj procek obsluguje sse3 i 64 bit to trzymaj sie tego! o ile wiem (a seti nie licze) to dobor odpowiedniej optymalki na menadzera nie woplywa na ilosc punktow, wiec musisz sie przede wszystkim skupic na optymalkach aplikacji...


______edit_________
a no i jeszcze chcialem dodac... bo podales tyle parametrow, a do okreslenia odpowiedniej optymalizacji wystarczy nam procesor, a najlepiej obslugiwane przez niego instrukcje (np mmx, 3dnow, sse, sse2, sse3, sse4, emt64 itp)

PMG

A co do długości paczki - nie ma porównania chyba ze starym SETI - teraz są takie paczki jakie są. I nie są punktowane tak jak w stary ( ze liczyły sie paczki przeliczone) ale punkty zdobyte podczas przeliczania( u mnie np. 20 punktów około za paczkę )

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

EirikurRaudi


druciak

sempron 2,5 obslugujacy sse3 ??
dzie diabeł nie może tam ... WSM pomoże.

Kominiarka-10zł, Kij bejzbolowy-30 zł, wrażenia z meczu-bezcenne


Simek

ja ma 2800+ i mam MMX(+), 3D Now(+), SEE, SEE2, SEE3 i x86-64

Nietoperek

SSE2-optimized 5.15 app to powinno byc najlepsze na Twoj procesor - wersje SSE3 sa rowniez ale tylko na procki intel'a - chyba ze chcesz mozesz sprubowac starsza wersje aplikacji autorstwa Crunch3r'a - szukaj jej na stronce Szerpy

druciak

2.8 Ghz na AM2  to i owszem ale 2.5 to pierwsze slysze zeby sse3 obslugiwalo
dzie diabeł nie może tam ... WSM pomoże.

Kominiarka-10zł, Kij bejzbolowy-30 zł, wrażenia z meczu-bezcenne


Borsook

Podczepie sie pod temat bo problem ten sam.


Mam Turiona X2 z SSE3 MMX x86-64 i mam pytanie jaka optymalizacja bedzie najlepsza do tego??

Przy optymalizacji dla SSE2 wyciaga mi
CPU 2
2600 Whetstone
8850 Dhrystone

Czy ktos moglby mi powiedziec czy to dobry wynik? Czy moze jest jakas optymalizacja zeby jeszcze troche go podciagnac?? I czy ten wynik tyczy sie jednego rdzenia czy calego procka?

Nietoperek

SSE2 - dla procesorow AMD jesli mowa o seti enchanced 5.15 - (zas jesli 5.12 S@H En to SSE3 ) - na kazdy inny projekt mozesz pakowac SSE3 - to samo boinc SSE3 - zas jesli masz system 64-bit'owy mozesz brac aplikacje pod takowy procesor i system x86_64

Borsook

seti nie robie. Ale nigdzie nie widzialem optymalizacji z SSE3 na amd, sa tylko na intela :(  chyba ze czegos nie zauwazylem