Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Problem ze statystykami

Zaczęty przez EirikurRaudi, 17 Wrzesień 2006, 11:52

EirikurRaudi

Pojawił mi się problem z kontem, a dokładnie ze statystykami konta :(

jak w boinc klikam na TWOJE KONTO pojawia mi się:

Account data for Eirikur Raudi
11 Sep 2006
Country Poland
Total credit 1,043.31
Recent average credit 88.34


i te statystyki są też w BOINC@Poland
a jeśli kliknę dalej w profilu na YOUR ACCOUNT pojawia mi się:
11 Sep 2006
Total credit 1,361.88
Recent average credit 117.38

(aktualne całe statystyki)

jak sprawdzałem w bioncstats nagle okazało się że widzi 2 uzytkowników Eirikur Raudi?????
jednego dla Statystyki sumaryczne z 789 pkt. a drugiego dla SETI@Home z 570 pkt.

niemam pojęcia dlaczego tak się rozdzieliło i czy można to jakoś z powrotem połączyć, choć tylko seti przeliczam a klienta boinc instalowałem w ten sam dzień na poru komputerach (2 dodał do pierwszego konta a 2 kolejne niewiadomo dlaczego do drugiego)

Proszę pomóżcie !!!!!

bartsob5

musisz miec jednego konto na ktorym masz wszystkie projekty w jakich jestes zapisany (nie musi liczyc tych projektow, ale musi byc pod nie podlaczony) zapobiega to zmiana CPID, jak juz to zrobisz, wszystko powinno sie zsynchronizowac w ciagu 2 dni..

Gave

Cytat: "bartsob5"musisz miec jednego konto na ktorym masz wszystkie projekty w jakich jestes zapisany
Oczywiście chodzi o jeden komputer, na którym menadżer jest podłączony do wszystkich projektów.  :wink:

bartsob5

a rzeczywiscie... zrobilem blad z pospiechu, dzieki za czujnosc;)

Bober

Co do BoincStats jak wyszukuje się userów to w wyniku na pierwszej pozycji pojawia sie statystyka sumaryczna użytkownika (suma punktów z wszystkich projektów w których user zapunktował) niżej  zaś pokazane są składowe tej sumy - punkty w poszczególnych projektach.
Wydaje mi się więc, że BoincStats widzi tylko jednego użytkownika Eirikur Raudi. Dlaczego statystyka sumaryczna nie odpowiada sumie punktów z projektów - nie mam pojęcia. Zwłaszcza jeśli liczysz tylko w Seti.

Coś się źle zsumowały statystyki twoich hostów, co można zobaczyć tutaj

Co ciekawe tutaj Seti podaje jeszcze inną ilość punktów. Według Seti masz 3 hosty z punktami, wg BoincStats 2.
Może rzeczywiście z czasem się to wszystko zsynchronizuje.
Jeśli nie to trzeba będzie jeszcze pomyśleć
 :P

Ciekawe, że według Boinc Combined Stats w sumie masz 570 punktów z czego w Seti 790 :?:
Jakiś trudny przypadek :P

EirikurRaudi

---------- 23:33 17.09.2006 ----------

Dla 1 jak i dla 2 konta CPID jest taki sam za to ID użytkownika się różni  :(  dla głównego (czyli tego 1 założonego dobrego) ID jest 8478962 a dla 2 które samo powstało jest848494

jest jeszcze jedna różnica, przy oglądaniu statystyk i info kont w BoincStats w moim końcie jestem przypisany do drużyny Boinc@Poland a w tym drugim, co samo powstało niema nic że jestem do jakiegoś zespołu przypisany (pewnie z tąd biorą się różnice w punktacji ogólnej dla mojego konta w Boinc@Poland :( ((

Czy zmiana CPID ma być na inną niż w 1 koncie , czy mają być takie same??
Cytatmusisz miec jednego konto na ktorym masz wszystkie projekty w jakich jestes zapisany

Oczywiście chodzi o jeden komputer, na którym menadżer jest podłączony do wszystkich projektów. Wink

na wszystkich kompach dołanczałem się do tego samego konta, mogło się zdażyć że pojawił się komunikat, że odżuciło ale zaraz i tak się załadował i pobrał prubkę - czy to mogło spowodować ten błąd??

---------- 00:07 ----------

i jeszcze jedno
w Boinc Stats 2 kompy są w 1 a dwa w 2 koncie, pierwsze konto pokazuje drużynę Boinc@Poland, drugie nie,
za to na wszystkich kompach z Boinc otwiera mi się konto (aktualnie)
11 Sep 2006
Country Poland
Total credit 1,452.69
Recent average credit 125.41

a wchodząc na zakładkę Your Account
11 Sep 2006
Total credit 1,549.58
Recent average credit 134.24

to niewszystko
Boinc Studio natomiast pokazuje że wszystkie kompy są w drużynie (inaczej jak Boinc Stats)
:/:/:/:/:/:/
W bądź tu mądry :)

czy przeinstalowanie boinc coś by pomogło ?? tylko tak aby niestracic unitów seti

Bober

To co nazywasz pierwszym kontem - to twoje statystyki zbiorcze. Nie widnieje tam nazwa drużyny, bo można w każdym projekcie należeć do innej.
Tworząc konto w danym projekcje otrzymujesz ID - inny w każdym projekcie.
CPID (czyli ID międzyprojektowe) z kolei powinien być taki sam w każdym projekcie - na początku po założeniu kont się różnią i po około dwóch dniach synchrozniują się do jednego. Dzięku temu mogą się sumować punkty z różnych projektów. To tyle o BoincStats.

W Twoim przypadku problemu z synchronizacją kont dla różnych projektów nie ma, bo jeśli się nie mylę masz punkty tylko w Seti.

Statystyki w BoincStats są aktualizowane raz dziennie - około 19:30. Liczba punktów podawana w BoincStats na ten moment zależeć będzie od tego, kiedy ostatni raz projekt przesłał na serwer aktualną punktację użytkowników. Z tym jest różnie, zdarzają się spore opóźnienia. W każdym razie liczba punktów w BoincStats rzadko będzie ci się zgadzać z tym co zobaczysz klikając Your Account w Boinc, ponieważ tam punkty dopisują się od razu.

Także spokojnie poczekaj na aktualizację BoincStats. Z czasem powinny też pojawić się pozostałe hosty.

EirikurRaudi

część statystyk już się zrównała :)

Dziękuję za pomoc   :D