W sprawie ACTA

Zaczęty przez krzyszp, 13 Styczeń 2012, 15:38

Czy jesteś za "ostrzeżeniem" w sprawie ACTA publiowanym na stronie R@H?

Tak, i zwróć się do innych adminów projektów.
26 (76.5%)
Tak, ale tylko na stronie R@H.
1 (2.9%)
Tak, ale tylko po konsultacji z innymi adminami projektów.
3 (8.8%)
Nie.
2 (5.9%)
Nie, to głupie i nic nie da...
2 (5.9%)

Głosów w sumie: 34

Głosowanie skończone: 20 Styczeń 2012, 15:41

apohawk

Wrzuciłem ten tekst na forum SIMAPa.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

L'Alliance Francophone też się przyłącza.

Edit:
Być może PrimeGrid się przyłączy.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Kret_polny

Cytat: krzyszp napisał:Wiadomość pragniemy opublikować w piątek 20.01.2012 o godzinie 0am.
IMO przydałoby się doprecyzować strefę czasową.

krzyszp

Cytat: Kret_polny w 17 Styczeń 2012, 22:52
Cytat: krzyszp napisał:Wiadomość pragniemy opublikować w piątek 20.01.2012 o godzinie 0am.
IMO przydałoby się doprecyzować strefę czasową.
Dwie poprawki, to rusza teraz w nocy (i tak mailing poszedl) i druga sprawa, to wlasnie chyba lepiej, jak w różnych strefach o różnych godzinach poleci...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Aloha,

napisałem na listę Stowarzyszenia Wikimedia Polska (grono wąskie, ale "niewąskie" :D), na forum Rosetty, SETI.Germany i SETI.USA.

Przydałoby się podesłać informację w możliwie wiele miejsc, gdzie macie dojścia, drodzy czytelnicy. Ważne też, by dotrzeć do polskich odbiorców - zawsze to okazja i do kontaktów, i do promocji BOINC oraz wyrabiania sobie marki.

Na marginesie: moim zdaniem bardzo fajne oświadczenie w sprawie ACTA, SOPA i PIPA (:D) wydało Stowarzyszenie Wikimedia Polska ustami swego rzecznika: PAP.
O takim wpływie jak Wikimedia obecnie możemy tylko pomarzyć, ale przeczytać (i dawać swój obywatelski głos) moim zdaniem warto.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Ok, na stronie serwera R@H poszło, za godzinę pójdzie na głównej projektu pójdzie w 4 językach osobno...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

W przypadku dużych. wspieranych państwowo projektów jak Rosetta@home szanse na zaangażowanie polityczne są oczywiście maleńkie. Co innego projekty pasjonatów takie jak Radioactive - można sobie wyobrazić komunikat na Enigmie, DistributedDataMining (pisałeś tam? :) ) czy nawet PrimeGrid.

Mimo to warto chyba zamieszczać informacje - im więcej osób będzie miało szansę przeczytać, tym lepiej dla sprawy.

Dla nas byłoby też dobrze dojść do polskojęzycznych użytkowników, zwłaszcza wolnościowców. Szkoda, że OsNews już ledwo dycha, nie to co kilka lat temu :( - ale pisać warto. Nie wiem gdzie jeszcze można uderzać - reportować na Dziennik Internautów? OsWorld.pl? (takie coś mi podał google), http://www.spidersweb.pl?

Jeśli ktoś komentuje na znanych forach itp. to niech informuje przy okazji o BOINC@Poland i Radioactive@home - okazji będzie masa przy black oucie ang. Wikipedii.

krzyszp

Pisz gdzie się da, informuj po prostu o akcji.
Myślę, że może się ruszyć, jak info wskoczy na Boincstats...
Nawet jak nie, to i tak trochę ludzi się uświadomi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Dobrze, napisałem jeszcze do Włochów (tu ciekawostka, po moich ostatnich życzeniach administrator założył tam kącik anglojęzyczny!  :parrrty:), pojawił się też ruch na S.G (Saenger dostał Twoją wiadomość :) ) oraz S.U.

Jutro będę się szkolił, więc raczej będę miał bardzo mało czasu dla kampanii. :( Warto jednak pisać, może Lolek, Troll, inni członkowie BOINC@Poland wspomogą?  :ahoy:

Troll81

przydałoby się potem podsumowanie akcji. Na ilu stronach projektów teamów pojawiło sie :D

Troll81

http://news.icanhascheezburger.com/2011/12/28/political-videos-hitler-sopa-congress-hitler-reacts-to-sopa/