Problem początkującego użytkownika.

Zaczęty przez MarcinS, 25 Wrzesień 2006, 18:36

MarcinS

Mam jedno pytanie- w których plikach zapisane są poszczególne wykonywane jednostki i postęp w ich liczeniu. Pytam ponieważ kończą się wakacje, a w roku akademickim nie mam stałego dostępu do sieci. Chciałbym więc wiedzieć, które pliki należy skopiować jadąc do domu, czy idąc do kafejki, aby wyniki obliczeń zostały zaraportowane. Czy pliki te zmieszczą się na dyskietce (niestety mój komp na stancji delikatnie mówiąc do najnowszych nie należy, a zabawa z podłączaniem dysku twardego w kawiarence internetowej raczej odpada). Byłbym zapomniał- wykonywany projekt- Rosetta. Z góry dzięki za pomoc.

bartsob5

zawsze najbezpieczniej jest kopiowac caly dysk, zeby nie bylo zadnych komplikacji...
na pewno potrzebny jest boinc.exe boinc.mgr, pliki xml, wszystkie dll, do tego folder rosetty z projectsow i jeden ze slotsow.. nie jestem pewien czy wymienilem wszystko co potrzebne, ani nawet tego, czy wszystkie z nich sa koniecznie potrzebne, bo sie nie bawilem z tym do tego stopnia... ja zawsze kopiuje caly katalog, no czasami daruje sobie foldery climate'a no ale przynajmniej mam pewnosc ze nic mi sie nie rozlozy...

Juras23

skopiuj cały katalog na pendrive'a ja to robię co 2-3 dni jak się jednostki przeliczą to soie raportuję na netowcu z moich "beznetowców"

przy kopiowaniu całych katalogów BOINC należy uważać na pojemnść pamięci Flash, niektóre projekty zajmują więcej niż standardowe 256 MB.

AL

Jeśli liczysz tylko 1 projekt - wspomnianą rosettę - polecam skopiowanie całego katalogu z boinc (c:/program files/boinc). Jego wielkość powinna oscylować w przypadku tego projektu od ok. 15Mb do ok.50-70Mb(a więc o dyskietce zapomnij niestety). Ja osobiście jak liczyłem długo rosettę - to wielkość folderu projektu stale rosła - rada - raz na jakiś czas wstrzymać pobieranie nowych próbek, doliczyć i odesłać wszystkie już pobrane, a następnie zrestartować projekt (lub po wyłączeniu BOINC'a - ręczne usunięcie folderu projektu). Folder można nagrać jeszcze na cd-rw/dvd-rw, lub zwykłe cd/dvd i potem przegrać folder na jakiegoś kompka z netem - uruchomić i odesłać/pobrać co trzeba lub jak piszeJuras23 na pendrive'a (ja mam takiego z realnym 1,9Gb - więc mnie problem braku miejsca na nim nie dotyczy :wink: ).

Juras23

Cytat: "AL"(ja mam takiego z realnym 1,9Gb - więc mnie problem braku miejsca na nim nie dotyczy :wink: ).


heh :) są nawet i 4 i 10 GBajtowe "pendraki". Na 2-jce CPDN się jednak nie zmieści i sam przenoszę taki katalog 3,4 GB na DVD-RW. tylko to troszkę dłużej się nagrywa niż  te 200 MB na Pendraka.

AL

Cytat: "Juras23"
heh :) są nawet i 4 i 10 GBajtowe "pendraki". Na 2-jce CPDN się jednak nie zmieści i sam przenoszę taki katalog 3,4 GB na DVD-RW. tylko to troszkę dłużej się nagrywa niż  te 200 MB na Pendraka.
Jakiś czas temu chciałem pobrać na tego pendraka próbkę cpdn i przenieść na beznetowca - i kicha - nie udalo się. Dopiero pobranie próbki na hdd, wyłączenie boinc'a i przeniesienie folderku z nim na pendraka poskutkowało(bo po zgraniu tego z pendraka - wszystko ładnie funkcjonuje na beznetowcu). Jak próbowałem pobrać prókę (przy pracującym boinc'u - uruchomionym z pendraka), to ją pobierało, ale niestety zaraz się wysypywała (tak chyba z 4 próbki straciłem :cry: ). Ciekaw jestem tylko ile będzie zajmowała już przeliczona próbka cpdn na tym beznetowcu - bo narazie na moim domowym sprzęciku siarka spod znaku cpdn zajmuje po ponad 82% jakieś 1,61Gb, a nowsza próbka z cpdn(najprawdopodobniej pochodząca z podprojektu BBC) po ponad 25% zajmuje tylko jakieś 423Mb.

Juras23

Sam osobiście nigdy nie uruchamiam BOINC z pendraka - zawsze kopiuje na twardego i dopiero rozpoczynam zrzucanie strużek, tudzież pobieranie nowych pórbek. Pendrak to tylko nośnik.

MarcinS

Thx. Będę kombinował. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Najgorsze,ze ten złom nie ma ani USB ani nagrywarki.

Juras23

USB na śledziu lub karta USB na PCI załatwia problem.