Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Odjechane kredyty w LHC

Zaczęty przez Bober, 19 Styczeń 2012, 23:45

Bober

Sprawa już była poruszana na naszym forum, ale w jakimś zupełnie innym miejscu, także zakładam nowy wątek.

Wszystko zaczęło się w listopadzie, gdy dwóch userów zaraportowało próbki warte ok. 600k. Załapało się na to również kilku wingmenów. Na forum LHC od razu wybuchła debata, czy to był bug czy cheating z większym naciskiem na cheating. Wiele głosów prosiło adminów o interwencję, ale wszyscy zostali równo zlani.

Wątek na forum LHC

Sprawa wróciła jak bumerang na początku stycznia, gdy paru kolesi powtórzyło numer. Tym razem jednak doczekaliśmy się interwencji adminów, którzy nie tylko skorygowali oszukańcze kredyty, ale wprowadzili nowy system punktacji, który nie bierze pod uwagę czasu CPU zaraportowanego przez host.
Igor (admin) napisał, że niejaki Stelf w ramach testów się bawił powtórnie w pompowanie kredytów i nic z tego nie wyszło stąd system działa świetnie. Wszystko pięknie, tylko zapomniał posprzątać w statystykach teamów. Stąd od 07.01.12 LHC ma nowego dumnego leadera:
http://pl.boincstats.com/stats/team_graph.php?pr=lhc&id=5028

Pozwoliłem sobie to wytknąć na forum LHC. Będę wdzięczny za głosy poparcia, jeśli nie będzie reakcji ze strony admina (a tego się spodziewam).

AL

Reakcja jest - więc chyba się to będzie dało załatwić. Tylko jeśli dobrze zrozumiałem to on chce zrównać ilość punktów danej drużyny z sumą punktów poszczególnych jej członków? Dobrze go zrozumiałem?
To nie przejdzie - bo przecież wielu mogło zmieniać teamy, albo liczyć bez drużynowo przez jakiś czas - to co on proponuje wbrew pozorom wprowadziłoby spore zamieszanie...
Mogę Cię wesprzeć, ale mój ang. kiepski i póki nie będę miał potwierdzenia - to nie chcę się zbłaźnić.

Troll81

daj link do wątku na forum LHC....

AL


Bober

Dzięki Troll :)

Ale mnie zaskoczył - szybka reakcja i poza dwoma teamami pozamiatane :)

Widać, że Igor kompletnie nie ogarnia jak to z tymi punktami jest :P Ale nie ma co - wydawało się, że tak po wsze czasy zostanie a tu taka niespodzianka!  :respect:

Troll81


jabu74 - ekspert

witam

liczylem probke ponad 110 godzin i dostalem ... 62.70 pkt.

to jakas kpina !

mimeq

nie licz - zawsze mozesz sie wziasc np za primaboince stale 200pkt wu niezaleznie od czasu (jak masz mocny sprzet to duzo pkt)  ;)


ksysju

Hi

Ale w temat się w pasowaliście  :D

Bo my tu panie maniakom punktowym mówimy nie  :whip:
ksysju

tito

Cytat: ksysju w 12 Sierpień 2012, 12:47
Hi

Ale w temat się w pasowaliście  :D

Bo my tu panie maniakom punktowym mówimy nie  :whip:
A to niby dlaczego? Sądziłem, że jesteśmy otwarci na wszystkich? Nieważne z jakiego powodu liczą.
A LHC? Punktuje jak punktuje. Chcesz licz, nie chcesz nie licz.
Ja kiedyś chciałem Distrgena dociągnąć do 250k, kiedy był słabo punktującym projektem.
Swoje 250k w POEM wyliczyłem na CPU.
Zrobiłem to i mam satysfakcję, pomimo, że rozgraniczenia CPU/GPU nie ma. Najważniejsza jest frajda.
Do boju!

Tomasz R. Gwiazda

no no, slusznie
tak jak i wiekszosc z nas pracuje dla satysfakcji a nie pieniedzy :)

Troll81

Ja tam pracuje i dla pieniędzy i dla satysfakcji....