ograniczenie zuzycia CPU

Zaczęty przez Borsook, 01 Październik 2006, 21:44

Borsook

mam pytanie czy jest mozliwosc ustawiena klienta boinc aby nie zuzywal pelnej mocy procesora. Chodzi o to ze w laptopie od mamy strasznie szybko sie przegrzewa i resetuje i albo bedzie boinc chodzil ograniczony (lepiej) albo wcale (zle).

ps moze troche z innej beczki ale podobne... jak wejsc do biosa w laptopie??

bartsob5

pytanie pierwsze:
jest cos takiego jak thread master, ale on ogranicza zuzycie procka nie tylko przez boinc, i dobrze jest, gdy sie zna bardzo dobrze rejestr w windowsie (osobiscie mam nie zbyt fajne przejscia z tym rpogramikiem) do pobrania na stronach add-ons na praktycznie kazdej stronie projektu boinc

na pytanie drugie nie odpowiem bo poprostu nie wiem:P

Mchl

Na drugie pytanie: Zależy jaki producent laptopa. Na pewno jest w instrukcji obsługi. Instrukcję na 98% można znaleźć w internecie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

zuzycie procka mozesz zmniejszyc za pomoca klienta BoincStudio - lub poczekaj do wersji 5.6.5 bodajrze tam ma byc taka opcja wpleciona juz oficialnie

Borsook

o juz wszystko wiem :)
macie nawet na stronie taki program "Threadmaster" i on ogranicza zuzycie procesora i gra gitara  :)

ps szkoda tylko ze to na niewiele sie przydaje jak co chwile sa bledy oblczen

piku

Cytat: "Nietoperek".. lub poczekaj do wersji 5.6.5 bodajrze tam ma byc taka opcja wpleciona juz oficialnie

Skąd masz tą informację i czy wiesz kiedy wyjdzie ta wersja?
Zapisałem się do dwóch projektów i dopiero w praniu wyszło, że mimo iż ustawiłem "Use at most 20% of CPU time" projekt ten zabiera całe 100%. Przez to zaczynam w mieszkaniu słyszeć mój serwer :/.

Pozdrawiam.

AL

Cytat: "piku"
Cytat: "Nietoperek".. lub poczekaj do wersji 5.6.5 bodajrze tam ma byc taka opcja wpleciona juz oficialnie

Skąd masz tą informację i czy wiesz kiedy wyjdzie ta wersja?
Zapisałem się do dwóch projektów i dopiero w praniu wyszło, że mimo iż ustawiłem "Use at most 20% of CPU time" projekt ten zabiera całe 100%. Przez to zaczynam w mieszkaniu słyszeć mój serwer :/.

Pozdrawiam.
5.6.5 to wersja testowa, ukaże się za jakiś czas. Poziom zaawansowania testów wersji 5.6.5. W tej chwili jest testowanych kilka wersji mgr boinc. Więcej inforacji pod tym adresem. Jeśli jesteś zainteresowany rolą testera możesz pobrać testowe wersje stąd.

piku

Wielkie dzięki za linki. Zainstalowałem wersję 5.6.5 dla testów i działa tak jak ustawiłem w swoim profilu. Widać wszystko idzie w dobrym kierunku ;).

Pozdrawiam.

Nietoperek

Cytat: "piku"Skąd masz tą informację i czy wiesz kiedy wyjdzie ta wersja?
Zapisałem się do dwóch projektów i dopiero w praniu wyszło, że mimo iż ustawiłem "Use at most 20% of CPU time" projekt ten zabiera całe 100%. Przez to zaczynam w mieszkaniu słyszeć mój serwer :/.
Pozdrawiam.
ktos kiedys pytal o to samo na forum seti stad informacja - na ile dziala tego nie wiem - zas wiem ze klient BoincStudio (link kilka postow wyzej) ma identyczna opcje ktora dziala calkiem dobrze

ViP3R

MOglby ktos lopatologicznie opisac jak ogranicznyc zuzycie CPU za pomoca BoincStudio ??
Sciagam Current version wypakowywuje i juz tu mam problemy bo brakuje jakiegos dll'a.

Update:
znalazlem na stronce http://tw.boincstats.com/page/download.php wersje 5.6.5. Na stronie ustawilem zuzycie procka 20%  (Use at most 20 percent of CPU time - mam nadzieje ze ta zmienna za to odpowiada) No i cos chyba nadal jest nie tak, oto wykres zuzycia procka..

Nietoperek

ustawienia ze strony dzialaja bodajrze od wersji boinc'a 5.7.3 lub 5.7.5 wzwyz - co do boincstudio zainstaluj sobie oficialna wersje 5.4.9 pozniej zastap pliczkami BS'a wtedy nie powinno byc problemow z bibliotekami (napewno beda problemy przy wyzszej wersji [5.6.x i wyzej] bo tam juz sa inne wersje bibliotek) zas zuzycie procesora ustawiasz sobie z poziomu menu w zakladce "ustawienia" - tam masz opcje "Limit CPU" klikasz myszka w polu obok tej opcji i podajesz mu pozadana cyferke :) - jesli chcesz dodatkowo miec BS'a po polsku wgraj ten pliczek do katalogu "BoincStudio\data\languages" a nastepnie z menu language wybierz odpowiedni jezyk ;) - tlumaczenie jest jakkolwiek niezbyt powalajace z nog zatem wszelkie poprawki mile widziane

Bober

Cytat: "Nietoperek"ustawienia ze strony dzialaja bodajrze od wersji boinc'a 5.7.3 lub 5.7.5 wzwyz
Ale nie we wszystkich projektach - ja znam tylko Seti, w którym to działa (od wersji 5.6 i wyżej).

Tomislaw

Cytat: "Borsook"
moze troche z innej beczki ale podobne... jak wejsc do biosa w laptopie??

Zależy jaki masz BIOS  (AMI, AWARD ?)
Zwykle podczas wyświetlania procedur POST podczas odpalania komputera wystarczy nacisnąć F2 lub Del (czasami F1 lub F10)
Na dole monitora powinna pojawić się przez chwilę podpowiedź który to klawisz.



PBT_adamludek

i boincstudio ogranicza zuzycie do ilu chce tylko trzeba wiedziec jak to zrobic:)