Oddawanie komputerów (byłych SKB@P)

Zaczęty przez Cyfron, 24 Styczeń 2012, 16:59

Cyfron

Kamraci - niniejszym chciałbym rozpocząć wydawanie komputerów, które posiadam przy SKB@P, a które nie są używane (brak miejsca).

W wątku tym będę publikował konfiguracje komputerów, które są do oddania.
Jeśli jest chętna osoba z zespołu na dany komputer, to niech pisze - trzeba będzie dogadać przekazanie komputera (obecnie są w Krakowie, ale żaden problem przewieźć je do Jaworzna czy Częstochowy).
Jeśli nie będzie osoby chętnej z zespołu, to myślę, że można by oddawać komputery jakimś fundacjom (jeśli będą chciały) w sposób wiązany - damy im kompa, ale też plakaty i ulotki, żeby rozłożyli u siebie, że my ich wspieramy (a może wymiana bannerów/linków?)

Na chwile obecną mam 1 komputer:
jest to komputer HP Compaq dc7600 w obudowie typu desktop (fajny mały)
Oryginalny system Windows XP Proffesional (nalepka na obudowie) - zarejestrowany
CPU: Pentium 3,0 GHz
RAM: 1,5 GB
HDD: 75 GB
GPU: zintegrowana
Poglądowe zdjęcie komputera:


Komputer sprawny, tydzień czasu ładnie i bezproblemowo liczy BOINC, posiada pozostałości nalepek na sobie, nie jest szczególnie porysowany.

W razie pytań - śmiało pisać.
Oczywiście kto pierwszy, ten lepszy!

Szopler

#1
Pytanko podstawowe - ile ciągnie powera?
Bo ja bym wziął jakiś a w zamian oddał swojego AMD Athlon 64 3500+ 2.21GHz + 3GB RAM ;)
Szczególnie jeśli jest nalepka WinXP...

Cyfron

Zasilacz jest 240W max na wyjściu (tak opisany) - a chcesz dokładny pomiar watomierzem?

MarcinB

Jak co mogę z chęcią przygarnąć. Dobra platforma pod apu  :)

Szopler

Cytat: Cyfron w 24 Styczeń 2012, 17:23
Zasilacz jest 240W max na wyjściu (tak opisany) - a chcesz dokładny pomiar watomierzem?

Jeśli to możliwe to poproszę... :)

ryszard.korczyk

Cytat: Szopler w 24 Styczeń 2012, 17:15
Pytanko podstawowe - ile ciągnie powera?
Bo ja bym wziął jakiś a w zamian oddał swojego AMD Athlon 64 3500+ 2.21GHz + 3GB RAM ;)
Szczególnie jeśli jest nalepka WinXP...
To jest P4, więc może ponad 100W przy liczeniu spokojnie łyknąć.

Sam komputer bardzo przyjemny, sprzedałem ich z ponad setkę i nie było zwrotów. Na tą chwilę warty z 300zł


Cyfron

Cytat: MarcinB w 24 Styczeń 2012, 18:08
Jak co mogę z chęcią przygarnąć. Dobra platforma pod apu  :)

Szopler jest pierwszy w kolejce.

Postaram się jutro zmierzyć pobór prądu, ale to się będzie wiązało z wyłączeniem kilku SKB@P, aby wypiąć watomierz.

lukaszja

Cytat: Cyfron w 24 Styczeń 2012, 22:31
Postaram się jutro zmierzyć pobór prądu, ale to się będzie wiązało z wyłączeniem kilku SKB@P, aby wypiąć watomierz.
Może, gdybyś wpinał bardzo ale to bardzo szybko obyłoby się bez wyłączania SKB@P... ;)

Szopler

Ojoj... ale w końcu i tak kiedyś trzeba go wypiąć ;)

Proszę o 2 pomiary - idle i full load.

Cyfron

Cytat: Szopler w 24 Styczeń 2012, 18:34
Cytat: Cyfron w 24 Styczeń 2012, 17:23
Zasilacz jest 240W max na wyjściu (tak opisany) - a chcesz dokładny pomiar watomierzem?

Jeśli to możliwe to poproszę... :)

Pobór IDLE: ~75W - nie ruszając myszką
Pobór pod obciążeniem: ~130W (na procu NumberField + ruch po sieci)

Szopler


Cyfron

Cytat: MarcinB w 24 Styczeń 2012, 18:08
Jak co mogę z chęcią przygarnąć. Dobra platforma pod apu  :)

Marcinie - jesteś zainteresowany tym kompem dalej?

MarcinB

Tak tylko w moim przypadku będzie trzeba wysłać paczkę. Troszkę mam daleko :)

Cyfron

mam nadzieje, że wiesz że to jest tylko komputer, bez myszki, klawiatury czy monitora.\
Po drugie, mam też nadzieje, że wiesz, że płacisz Ty za przesyłkę, więc wybierz sobie czym i jak mam Tobie to wysłać.

MarcinB

Cytat: Cyfron w 25 Styczeń 2012, 17:13
mam nadzieje, że wiesz że to jest tylko komputer, bez myszki, klawiatury czy monitora.\
Po drugie, mam też nadzieje, że wiesz, że płacisz Ty za przesyłkę, więc wybierz sobie czym i jak mam Tobie to wysłać.
Tak świadom jestem.I od razu też informuję że u mnie ten komputer będzie służył za platformę pod APU . Tak więc płytę procesor i pamięć i tak wymienię. Więc jeśli macie kogoś komu by się przydał cały taki kompletny to ja się nie obrażę Za przesyłkę zapłacę przelewem. Na razie orientuję się jak z cenami. Jakbyś mógł podać kod pocztowy to by pomogło.

armar

Cytat: MarcinB w 25 Styczeń 2012, 17:36ten komputer będzie służył za platformę pod APU . Tak więc płytę procesor i pamięć i tak wymienię.
Ta płyta ma standardowe zasilanie?
Pytam, by się nie okazało, że do tej płyty jest potrzebny konkretnie ten zasilacz, gdyż już spotkałem się z problemem dopasowania zasilacza do płyty z markowego komputera.

ryszard.korczyk

w dc7600 jest nietypowy zasilacz i płyta.

MarcinB

Może uda się znaleźć jakąś przejściówkę jeśli chodzi o sam wtyk. Jak nie można samemu wymienić.

MarcinB

Cytat: ryszard.korczyk w 25 Styczeń 2012, 17:57
w dc7600 jest nietypowy zasilacz i płyta.
hmm no ciekawe właśnie czy micro atx wejdzie tam . Nie mogę nic znaleźć na necie

ryszard.korczyk

Nie wejdzie. Nietypowy układ wszystkiego.

MarcinB

Chyba na to wygląda tak więc odpuszczam  :( Nie ma sensu żeby się kurzył u mnie . A szkoda strasznie mi się podobają te obudowy

Hani

Jak nie znajdzie się nikt chętny (bardziej zasłużony) to ja się piszę. Komp działał by jakieś 4-6 h dziennie.


Cyfron

ja nie widze problemów.
Warunki takie same - albo odbierasz w jednym z podanych miast, albo załatwiasz sobie jakiś trasport, lub mówisz mi dokładnie co i jak mam wysłać. Ja ze swojej strony postaram się to jak najdokładniej zapakować.

Hani

 ;D Napisz na PW kiedy i gdzie ma podjechać DHL. Ulotki mile widziane.


Cyfron

Komputer dla Hani spakowany, instrukcje do Hani poszły, czekam na kuriera.
Teraz stawiam system na kolejnym komputerze (Ubuntu 10.04 LTS). Jak komputer przejdzie 2 tygodnie z liczeniem boinca to będzie także do oddania.
Komputer nr 2 z systemem windows XP zostanie wysłany w najbliższym czasie do Svistaka - tylko sobie musi wybrać sposób dostawy :)

Svistak

Cyfron Jak możecie to spakujcie go w paczkę i kurierem - oczywiście za pobraniem - na mój koszt przesyłka i paczka - tylko tez proszę o wszelkie instrukcje - co i jak ma liczyć, a tu na miejscu zatrudnię moich chłopaków informatyków ze szkoły jakby mu coś trzeba albo można było dołożyć - niech uczniowie tez poczują się potrzebni i docenienie...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

spoko :)

Czy Ubuntu jest dla nich przeszkodą w obsłudze? Bo może bym od razu posłał ze 2 kompy :)

Svistak

Nie ma problemu - to "dzieciaki" otwarte na Linuxa jak mało kto - to ten "ubuntowy" akurat popracuje w szkole na miejscu mojego padającego już na twarz starego lapka, który dzielnie pracował w Prypeci, ale to już chyba był koniec jego możliwości... tylko dodaj do przesyłki ulotkę, co mają liczyć, albo od razu ustaw im konta i projekty... wedle życzenia...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

lapka można wysłac do mnie. Może dam radę go zreanimować....

Cyfron

Svistak - co komputery będą liczyć zależeć będzie te kompy będą liczyć co będziesz chciał/będziecie chcieli, ponieważ będą one już Twoje :)
Byłoby fajnie jakby liczył dla nas (zespołu).
Jedyne co, to będziesz liczył QCN dla SKB@P - ten projekt podepnę do jakiegoś kompa :)

Svistak

Jedna rzecz nie ulega wątpliwości - będą liczyć dla Teamu B@P...
Mamy na składzie jedną wolą czujkę QCN - więc oba będą liczyć w tym projekcie :) ...
Chłopaki pytali się, że jeżeli będą chcieli aby któryś z nich/oba liczyły w jakimś projekcie/zawodach nie tylko na rzecz Teamu, ale jako SKB@P - to czy będzie taka możliwość?
Nie umiałem im odpowiedzieć, za bardzo nie kumam idei "słabych kluczy" - chyba, że się mylę, więc czekam na info...
Jeden będzie liczył w salce na plebani, a drugi - jak podeślesz go również - w "okienku naukowym" w ZCE Szczecin... jakbym w sierpniu dostał dekret na inną parafię - "pójdzie" za mną...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

Oczywiście będize możliwość, żeby liczył także na konto SKB@P. Jak będziesz chciał, to dostaniesz namiary na BAM i będziesz normalnie sobie je podpinał do dowolnych projektów:)

Svistak

Muszę jeszcze pouczyć się BAM... ale co się nie robi dla nauki i wiedzy :) ... będę miał w przyszłym tygodniu akurat na to 14 godzin w pociągu ze Szczecina do domu rodzinnego... i planuję zabrać czujkę Rad@H - będzie zapis krajowy odczytu  :D  ... to czekamy na kompy...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

mam nadzieje, że trochę wytrzymasz, bo może zejść mi z tą wysyłką kompów  :shame:

Svistak

wytrzymam... muszę mieć cierpliwość, choćby właśnie do moich "aniołów" w szkole  :whistle:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Hani

 :D
Komputerek dotarł do mnie w jednym kawałku.  :respect:
Zajefajna maszynka. Co prawda nie odważyłem się jeszcze jej podłączyć ze względu na temperaturę (palce kleiły się do blachy obudowy)
No i niespodzianka dla mnie. Pisane było w wątku że kiepsko z tą maszynką pod względem rozbudowy a tu PCIE wolne :D. Karta low profile wejdzie bez problemu.... Zasilacz z 9500GT też powinien sobie poradzić a gdzieś takową posiadam..


Cyfron

To jeszcze daj znać, czy komputer działa :)
No i czy plakaty/ulotki się podobają  ;)  :arrr:

Hani

Dopiero dzisiaj znalazłem czas aby go podłączyć. Wszystko działa jak należy. (Niestety nie mam pomysłu gdzie ta moja nieszczęsna karta się zapodziała  :dunno: )


Cyfron

no to super - teraz wiem jak co wysyłać :)