Oddawanie komputerów (byłych SKB@P)

Zaczęty przez Cyfron, 24 Styczeń 2012, 16:59

Cyfron

Kurier zabrał 2 komputery z plakatami i ulotkami dla Svistaka. Info o paczce idzie na PM

Szopler


Troll81

Svistak zaraz im kamerke zamontuje :D

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

Komputery dotarły przed Svistakiem, bo ja dotarłem dopiero dziś w nocy  :) ... dziś jak to u mnie nierealne się nimi zająć, ale jutro może popołudniu ruszą... jeden zgodnie z sugestią Cyfrona ruszy od wtorku w szkolnym "okienku", drugi będzie grzał ministrantom salkę w piwnicy  :D  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

dopiero dzisiaj znalazłem czas, aby rozruszać chociaż pierwszego z kompów, tego z Win XP - mam pytanie - co zrobić aby dołączona czujka QCN liczyła na konto SKB@P zgodnie z umową?... jutro postaram się go umieścić już na stałe w "okienku" w ZCE Szczecin wraz z podłączoną czujką Rad@H, która tam ciągle pracuje na starym lapku, który służył do testów w Prypeci...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

szkoda ze czujka QCN nie ma jakiegoś wyświetlacza.....

Cyfron

Cytat: Svistak w 22 Luty 2012, 21:44
dopiero dzisiaj znalazłem czas, aby rozruszać chociaż pierwszego z kompów, tego z Win XP - mam pytanie - co zrobić aby dołączona czujka QCN liczyła na konto SKB@P zgodnie z umową?... jutro postaram się go umieścić już na stałe w "okienku" w ZCE Szczecin wraz z podłączoną czujką Rad@H, która tam ciągle pracuje na starym lapku, który służył do testów w Prypeci...

PW poszło z danymi do podpięcia się.

Svistak

i już liczy QCN na konto SKB@P - jak przeliczy pierwszą próbkę, to podam pozycję - ZCE Szczecin :) ... zaś "linuxowy" komp mam nadzieję, że w niedługim czasie zrobi karierę jako automatyczna głosowa stacja pogodowa - jak tylko uda się kolegom z KF-u "połączyć" wspólne pomysły... miło by było co kwadrans na kanale "9" CB Radia na początek w Szczecinie usłyszeć nie tylko dane pogodowe czy zagrożenia wodne, ale także dane o poziomie radioaktywności... super promocja co kwadrans - przyjemne z pożytecznym  :whistle: ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

AL

Svistak - rządzisz! :p_arr: :respect:

Troll81


Cyfron

Dziś zacząłem przymierzać się do składania 2ch komputerów do oddania.
Po odpaleniu jednego z jednego dysku poleciały iskry - dysk się zesmażył (iskry, ogień itd) :ph34r:
Sprawdziłem też 3 zasilacze i 2 z nich były uwalone (jakieś zasilacze 300W)

Jutro postaram się postawić systemy na dwóch kompach i potestować je przed oddaniem.

Co do oddawania - okazało się, że ciocia mojej narzeczonej jest v-ce dyrektorką gimnazjum i powiedziała, ze przyjmie każde komputery - to sobie pomyślałem, że może im oddawać te kompy z pakietem ulotek/plakatów?

PoznanskaPyra

Zbieram złom komputerowy, jak się da to naprawiam. Możesz dać te zasilacze, ale jak to Mustangi to nie widzę dla nich wielkich szans.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

jeden w ogóle nie dawał znaku życia, drugi szalał z napięciami - uważam, że nie ma co tego reanimować.
A jesteśmy umówieni z jednym forumowiczem, że on dostanie ten złom a potem to sprzeda, kasę przelewając na SKB@P

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

jeden na naszym forum ma chody u złmiarzy :D

PoznanskaPyra

Jak znam życie, troll wszystko zgarnia. Zgadłem? :book:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Nie. ja nie mam znajomości u złomiarzy. Wiem tylko gdzie można oddać za free taki złom.

PoznanskaPyra

Ja na takim złomie się uczę, czasami okazuje się że udaje mi się coś reanimować, zamierzam teraz rozebrać jakiś procesor i zobaczyć jego krzemowe "serducho". :love2:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

zamierzsz naprawiać jądra procesorów??

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2012, 07:36
zamierzsz naprawiać jądra procesorów??
Naprawiać nie, ale zobaczyć, owszem. Naprawiam:
-dyski
-zasilacze
-płyty główne
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a czy opłaca się naprawiać zasilacze 200-300W sprzed 10ciu laty?
Opłaca się naprawiać dyski 10-40 GB, gdzie za 50 PLN kupisz pendrive 8GB?

Dziś zdiagnozowałem uwalony napęd CD-rom (czy tam DVD-rom ) :)
Odpaliłem 2 kompy - jeden to jakiś celeron 566MHz (chyba) i do neigo 40GB dysk + 0,5GB RAMu + grafika na AGP + sieciówka na PCI. Drugi to chyba poTrollowy komp - graika na AGP, procek to Athlon x64, 2GB RAMu, 160 GB dysk. Na słabszym jest Ubuntu 10.04 LTS a na mocniejszym Ubuntu x64 11.10.

Rozpoczynam tygodniowe testy pod BOINCiem. Jak przejdą to będą do oddania.

PoznanskaPyra

Ja bym miał 2x26Ghz tylko zasilacza mi brakuje, jak by co mogę oddać na SKB@P nvidie na AGP. 7600 chyba.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

2x26 czy 2x 2,6GHz? :fright:
Karty grafiki na AGP są nam zupełnie nie potrzebne - mamy ich kilka - jak się ogarnę, to będą do oddania także :) (najpierw chce poskładać z nich kompy :) )

Troll81

te mój komp ma na AGP radeona 3650 który moze swobodnie liczyć collatza. Może wysłac go do svistaka??

Cyfron

a czy Svistak chce tego kompa i będzie się bawił w konfigurowanie tej karty graficznej do liczenia?
Ja nie wiem na jakich systemach ona może liczyć, nie wiem też co trzeba z nią zrobić, aby w ogóle liczyła. Czy przypadkiem nie musi to być na windowsie? Jeśli tak, to ja nie mam "luźnej" wersji do zainstalowania...

PoznanskaPyra

Ups przecinka zapomniałem wiadomo 2x2.6Ghz, a wy się z tej karty nie nabijajcie jest to karta na AGP z dodatkowym MOLEX-em do zasilania. Muszę zobaczyć jak sobie poradzi z jakimś milkyway albo coltaz.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Słabo - dużo prądu, dużo hałasu, marna wydajność.
Komputery klasy Celeron 566 to z marszu należy utylizować bo ciągnie to te 60W a niewiele z tego wynika.

PoznanskaPyra

Cytat: Szopler w 21 Marzec 2012, 10:20
Słabo - dużo prądu, dużo hałasu, marna wydajność.
Komputery klasy Celeron 566 to z marszu należy utylizować bo ciągnie to te 60W a niewiele z tego wynika.
Jeżeli do mnie mówiłeś to to co ja chce postawić to Core2Duo. Tylko potrzebuje jakiegoś zasilania.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Cytat: Szopler w 21 Marzec 2012, 10:20
Słabo - dużo prądu, dużo hałasu, marna wydajność.
Komputery klasy Celeron 566 to z marszu należy utylizować bo ciągnie to te 60W a niewiele z tego wynika.

Ale zaznajomione gimnazjum chce wszelkie komputery - BOINCa nie policzy, ale komp pewnie się im przyda :)

Troll81

Karta AGP NV z serii 7xxx nie policzy boinca. CUDA zaczyna sieod serii 8xxx. Ja bym tego dwurdzeniowca odpalił swistakowi. To 2 jajka po 64bit. Płyta stabilna. ładny radiator na tym. Byłoby jak znalazł do wyścigów primegrid :D

Cyfron

Trollu - ale o jakiej grafice Ty mówisz?

Troll81

Cytat: PoznanskaPyra w 20 Marzec 2012, 23:22
Ja bym miał 2x26Ghz tylko zasilacza mi brakuje, jak by co mogę oddać na SKB@P nvidie na AGP. 7600 chyba.

Cytat: PoznanskaPyra w 21 Marzec 2012, 09:57
Ups przecinka zapomniałem wiadomo 2x2.6Ghz, a wy się z tej karty nie nabijajcie jest to karta na AGP z dodatkowym MOLEX-em do zasilania. Muszę zobaczyć jak sobie poradzi z jakimś milkyway albo coltaz.

o tej mówię. Nie policzy jak to seria 7xxx.Choćby miała i 10 gniazd zasilania i osobny zasilacz.

PoznanskaPyra

7xxx mam na athlonie, do core2duo zbieram flaki. Plan jest taki:
Do x6 dokupić zasilacz i grafikę (prawdopodbnie radek 6850)
Stary zasilacz i grafikę(gt430) przełożyć do C2D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

komputer nr 1:
CPU: Celeron 566MHz
RAM: 512 MB SDRAM
MB: na chipsecie Intel (nie ma nazwy na nim)
HDD: Seagate Barracuda ATA 30 GB (ST320414A)
LAN: Planet
GPU: WinFast GeForce2 MX
PSU: Feel 300W
OS: Ubuntu 10.04 LTS

Jak rozumiem tego kompa nikt nie chce, więc pytam się tego gimnazjum z cz-wy czy chcą tego kompa.

komputer nr2:
CPU: AMD Athlon X2 64 3600+
RAM: 2GB DDR (nie wiem które)
MB: MSI K8T Neo2 V2.0
HDD: Hitachi 160GB
LAN: zintegrowana
GPU: ATI AH3650 (na AGP)
PSU: Fortron 300W
OS: Ubuntu 11.10

ten ktoś chce - co z nim robimy?

Troll81

cyfron. Może komputer nr 2 pójdzie do svistaka??

Cyfron

ja nie jestem osobą decyzyjną - władza u nas jest w rękach ogółu, więc to niech się ludzie wypowiedzą, co z tym kompem robimy. No i niech sam Svistak się wypowie, czy chce tego kompa :)
A może ktoś inny by przyjął tego kompa, bo mu się bardziej przyda i będzie on wtedy używany do czegoś więcej niż tylko liczenie boinc :)

Svistak

Dokładnie - jak sie nadaje do większych celów niż tylko Boinc - to niech go bierze ktoś inny... bo ja go co najwyżej zaraz "uziemię" wraz z czujnikami Rad@H i QCN - i pójdzie gdzieś na plebanię jednej z moich poprzednich parafii w Zachodniopomorskim  :whistle:  ... i tyle tylko będzie z niego pożytku...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

ależ on się świetnie nadaje własnie do BOINC :D ma nawet liczącą karte graficzną....

gaballus

Ja mogę się zająć tym komputerem, przy czym będzie głównie do Boinca (raczej24/7) do innych celów też może okazyjnie być wykorzystany. Tylko zmieniłbym system (ale w zasadzie symbolicznie ;) ) Jestem bardzo przywiązany do Debiana. Generalnie też może być bez obudowy i zasilacza.