Oddawanie komputerów (byłych SKB@P)

Zaczęty przez Cyfron, 24 Styczeń 2012, 16:59

PoznanskaPyra

Ja go mogę dołożyć do moich 2 płyt, miejsce jest przygotowane, byle bez obudowy. Switch kupiony, czekam tylko na drugą płytę i poszukuje grafik pilnie! Nie macie czasem czegoś na stanie? Chodzi o grafikę PCI-E jakąkolwiek, nie musi liczyć. Byle obraz wyświetlała.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

no to kto go chce, zapewni mu chodzenie 24/7 - ja bym właśnie podesłał to albo PoznanskiejPyrze, albo gaballusowi. Warunek jest taki, że musicie sobie to jakoś z Krakowa odebrać (albo dać mi na przesyłkę :) )

Svistak dostanie kompy, które by mogły liczyć QCN i Rad@home - zobaczymy, co odpowie gimnazjum na tego celerona 566 - fajnie byłoby pod pretekstem przekazywania kompów siać i rozpowszechniać BOINC :)
Bo Svistak to zawsze chętnie kompa weźmie - nie wiadomo jak ze szkołą ;)

W ogóle, to jeszcze obok mojego biurka to mam ze 4ry płyty główne, wiec coś jeszcze będzie (ale raczej wszystko już słabe), ale raczej cienko będzie z zasilaczami, więc w tym przypadku wolałbym tego lepszego kompa oddać gaballusowi bez zasilacza, a Poznanskiej Pyrze podesłałbym tą grafikę na PCIe o której już pisałem a nie wiem kto ją chciał i się teraz nie odzywa.

PoznanskaPyra

Jak macie stare zasilacze z ATX20 łatwo można przerobić je na 20+4. Dzisiaj dorzucę fotki (moja wizytówka) jak to wygląda. Co do zasilaczy, wykorzystałem już wszystkie.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

gaballus

W moim przypadku wchodziła by w grę tylko przesyłka, jeśli zapadnie decyzja że komputer ma pojechać do mnie to odezwę się na PW

Cyfron

no to komu tego lepszego kompa dajemy - gaballusowi czy PoznanskiejPyrze?
Gaballus odezwał się jako pierwszy i chyba jemu bym go przekazał :)
Pyrze bym posłał tą grafikę o której mówiłem.

PoznanskaPyra

Jak tam chcecie. Mi zależy na kartach grafiki, potrzebuje dwóch. Cyfron, svistak, nie ma jeszcze czegoś na składzie z grafik?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

tylko ja się zajmuję u nas sprzętem.

Co do grafik, to nie ma niczego na PCIe.
Są karty na AGP lub PCI

PoznanskaPyra

Przez brak grafik mam unieruchomione kompy. Co do kompów, masz może jakieś procki pod 775 lepsze od dualcore?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

wątpię, aby były, ale jutro postaram się popatrzeć na te co są przy SKBP

A te grafiki na PCI by Ciebie nie zadowoliły? Przecież każdy komp ma pci zwykłe. Do wyświetlania obrazu styknie jak nic

PoznanskaPyra

Poradzą sobie? Na pci to raczej starsze modele.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a do wyświetlania pulpitu koniecznie potrzebujesz fullHD z 200Mbit rozdzielczości kolorów? %)
Owszem - karty są stare, ale pulpit pokazują.
Zresztą niektóre z SKBP były kompami bez grafik i dostęp do nich był tylko poprzez LogMeIn (grafika potrzebna tylko podczas instalacji). Dzięki czemu trochę mniej prądu taki komp szamie.

PoznanskaPyra

Logmein tzn, widzę pulpit? czy tylko konsole? No do instalacji się przyda, szczególnie, że bios trzeba poustawiać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

www.logmein.com
tak - widzisz pulpit. Na komputerze do którego chcesz się dostać instalujesz program, a potem z innych komputerów wchodzisz na tą stronę, logujesz się i wybierasz do którego swojego kompa chcesz się dopiąć. Wersja darmowa jest w zupełności wystarczająca.

Co do grafiki - jak komputer startuje bez grafiki (nie zgłasza błędu, bo niektóre niestety bez grafiki nie ruszą), to weź ze swojego innego kompa grafikę, postaw na nim system, zainstaluj LMI, wyłącz, wyciągnij grafikę, odpal i steruj za pomocą LMI.
Jak się nie da - to wyślę Tobie też którąś z kart na PCI.

PoznanskaPyra

Asus bez grafiki nie ruszy. Nie wiem jak druga płyta, ale też wątpię.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Jeśli do końca tego tygodnia nie będzie sprzeciwu od nikogo, to będzie co następuje:
gaballus dostaje kompa
PoznanskaPyra dostaje grafikę na PCIe (moja, stan nieznany) i grafikę na PCI

Proszę o przypomnienie w niedzielę o fakcie :) a zainteresowanych proszę o wybranie sposobu dostawy komputera/części.

PoznanskaPyra

Ok. Mimo, że Cyfron podeśle mi te 2 karty, nadal jestem chętny na jakiś lepszy sprzęt. Może po świętach uda mi się kupić jakieś 9500 na allegro po 50zł
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

to 9500 to grafika? policzysz na tym BOINC?
Bo jak nie, to może daruj sobie to i kasę wydaj na coś sensowniejszego, a ja Tobie podeślę 2 karty graficzne na PCI jeśli mają one teraz służyć tylko do wyświetlania pulpitu?

PoznanskaPyra

Tak, tylko pulpit mają pokazać. Co do 9500 to są tanie a przecież wszystkie karty od 8000 mają CUDA.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

ALE NV a nie ATI :D ati tylko e które wspierają ATI Stream :D

PoznanskaPyra

Ale to plany na przyszłość. Zobaczę ile kasy będę mógł wydać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

aborek

Jakby co, to mam na zbyciu HD3870 - za 100 PLN odsprzedam (połowa idzie na SKB@P)

PoznanskaPyra

Duuużo, muszę dać pauze na wydatki 2000zł na B@P poszło  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

komp do gaballusa został wysłany. Info o numerze do śledzenia został wysłany na PM (także namiary na moje konto do wpłacenia za przesyłkę :) )

PoznanskaPyra

Jak by coś, gdzieś jeszcze szło, to mam 4 miejsca na switch-u jeszcze wolne  :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

#104
jako że nawet gimnazjum nie chce naszych złomków (tych pokroju Celeron 566 :) ) to oddajemy je wszystkie chętnym z zespołu:

komputer nr 2:
CPU: Celeron 566MHz
RAM: 512 MB SDRAM
MB: na chipsecie Intel (nie ma nazwy na nim)
HDD: Seagate Barracuda ATA 30 GB (ST320414A)
LAN: Planet
GPU: WinFast GeForce2 MX
PSU: Feel 300W
OS: Ubuntu 10.04 LTS

Komputer nr 4: -> MajkPascal
CPU: (nie pamiętam, ale coś lepszego niż poprzednik - rzędu może 600MHz)
RAM: 640 MB SDRAM
MB: K7VZA rev: 3.0
HDD: Seagate Barracuda ATA IV 40 GB ST340016A
LAN: Intel
GPU: ATI rage 128 pro
PSU: RAIDMAX ATX12V Power, RX-400
OS: Ubuntu 10.04 LTS


komputer nr 5: -> Szopler
CPU: Celeron 1,7 GHz
RAM: 512 MB DDRAM (chyba DDR1)
MB: P4i45GV
HDD: Maxtor 250GB 6L250RO
LAN: zintegrowany
GPU: zintegrowana
PSU: ENlight GPS-350AB C
OS: Ubuntu 10.04 LTS


Kto pierwszy ten lepszy :)

Szopler

#105
Bieram:
5

PoznanskaPyra

A można się umówić tak, żeby zabrać tylko pojedyncze części. Ja bym zagarnął zasilacze i dyski. A resztę przekazać, Crashowi na złotko.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

MajkPascal

#107
Ja wezmę 4. Będe miał na całodobowca, bo mój Athlon 1600+ jednak nie chce działać.
---
I jeszcze takie pytanko. Czy to cudo ma AGP lub karta w nim ma chłodzenie pasywne? Bo mam u siebie (chyba sprawną) NV GF 4000MX z chłodzeniem pasywnym więc zawsze będzie to te kilka dB hałasu mniej.
---
W zasadzie to sobie sam już na to pytanie odpowiedziałem. AGP jest. Tyle że 4x. A jak się uda to może i Athlonka 1600 pod nią podłączę.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Cyfron

Pyra - jak nikt nie będzie chciał ostatniego kompa (Szoper bieże nr 5) to mogę przekazać poszczególne części.
Jeszcze się wstrzymuje z wysyłkami do przyszłego tygodnia (żeby posłać wszystko razem).

MajkPaskal - tego kompa chcesz w obudowie, czy nie?
Napisz na PW adres do wysyłki, chyba, że sobie odbierzesz w Krakowie albo w Częstochowie?

MajkPascal

Obudową nie pogardzę, nie będę musiał przywozić swojej :P.
Mogę odebrać w Krakowie.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Cyfron

no to jak możesz odebrać w Krakowie, to zapraszam do siebie jakoś w przyszłym tygodniu. Napisz na PW kiedy i jakie godziny Tobie pasują.

Cyfron

Cytat: Cyfron w 10 Kwiecień 2012, 11:56
komputer nr 2:
CPU: Celeron 566MHz
RAM: 512 MB SDRAM
MB: na chipsecie Intel (nie ma nazwy na nim)
HDD: Seagate Barracuda ATA 30 GB (ST320414A)
LAN: Planet
GPU: WinFast GeForce2 MX
PSU: Feel 300W
OS: Ubuntu 10.04 LTS

co robimy z tym kompem?

PoznanskaPyra

Można dać na części, ale bez zasilacza i dysku.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

procek i płyte mu na złom reszta się przyda jak wstawimy nowsza płytę :D wraz z prockiem. Choc grafa też juz mocno stara....

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a plan był taki, żeby dawać takie kompy Svistakowi - rezygnujemy z tego?

Troll81

pod warunkiem że svistak przyjmie...

PoznanskaPyra

Zasilacz, rzecz przydatna. Zwłaszcza dla mnie  :parrrty:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Cytat: Cyfron w 10 Kwiecień 2012, 11:56
jako że nawet gimnazjum nie chce naszych złomków (tych pokroju Celeron 566 :) ) to oddajemy je wszystkie chętnym z zespołu:

komputer nr 2:
CPU: Celeron 566MHz
RAM: 512 MB SDRAM
MB: na chipsecie Intel (nie ma nazwy na nim)
HDD: Seagate Barracuda ATA 30 GB (ST320414A)
LAN: Planet
GPU: WinFast GeForce2 MX
PSU: Feel 300W
OS: Ubuntu 10.04 LTS

Mam rozumieć, że nikto go nie chce i mogę go wysłać do Pyry, aby ten sobie go rozczłonkował i niepotrzebne rzeczy sprzedał ?

Szopler

Pyra przynajmniej dysk i zasilacz wykorzysta bo reszta mało do czego już się nadaje ;)