Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

GRID

Czas rozpocząć kolejną zbiórkę. Wcześniejszej zbiórce zebraliśmy 3557 złotych oraz kupę sprzętu.
Głównym celem zbiórek jest zwiększenie mocy obliczeniowej projektu Superkomputer B@P (SKB@P). Aby wspólnie wspierać rozwój projektów naukowych oraz lepiej reprezentować Polskę na arenie BOINC

Tytuł przelewu "zrzutka SKB@P", oraz login używany na forum, chyba, że ktoś chce przekazać pieniążki anonimowo, to proszę wpisać w tytule ANONIM.

Inforamcje o wpłatach i wypłatach znajdują się w arkuszu kalkulacyjnym google

Darowizny sprzętowe:
2 x Corsair CM3X2048-1333C9DHX (2GB DDR3) od Jan Stenzel

Troll81

proponuje umieścić całkowitą listę dotychczasowych darczyńców wraz z kwotami. Podziała to motywująco....

GRID

Wystarczy odwiedzić stronę na naszej wiki Superkomputer BOINC@Poland
Jest tam podana moc obliczeniowa GPU SKB@P (brakuje jeszcze CPU), specyfikacje sprzętowe SKB@P, lista osób składających się wybranych edycjach, historia projektu itp.

ps. Myślałem żeby zrobić coś takiego jak w projektach BOINC. Że donator ma koronę pod awatarem.

Troll81

myslę ze mozna by zakupić kolejny akceleromatrjeśli którys z SKB@P miałby liczyć poza krakowem....

btw troll81 30 + 30 + 90.06 + 370 + 10..... 530... kurde :D a jak się wpłaca regularnie małe kwoty to tego tak nie czuć.....

Cyfron

Trolu - jedna czujka QCN jest i się nudzi, więc na pewno pojedzie do kogoś :)
Ja bym zbierał teraz na grafiki i zasilacze.
Należy wspomnieć (i dopiszę to później), ze z poprzedniej zbiórki zostało ~220 PLN - więc nie startujemy tak od zera :)

Svistak

Poszło na konto małe co nieco, jak mawia Kubuś Puchatek  :D  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

armar

Powiadają, że grosz do grosza, a będzie kokosza, więc i ode mnie coś się przelało. :)

aborek

A i ja zgodnie z obietnicą złożoną w aukcji coś przeleję.

Troll81

wystarczy spojrzec ile dało moje comiesięczne przelewnia drobnych kwot....

Cyfron

a ja sprawdzę stan konta najwcześniej jutro

Cyfron

Nowe wpłaty:
200,00 PLN - Svistak
66,70 PLN - zablociak
50,00 PLN - ARMAR
90,00 PLN - aborek

Stan konta: 626,14 PLN

d_worms

A jest mozliwosc przeslania przez PayPal ???

Cyfron

niestety - PP ja nie obsługuje, ale może dogadaj się z kimś kto ma PP i zrobi przelew w Twoim imieniu :)

GRID

ja mam konto paypal. Możesz przelać pieniądze na moje konto Paypal a ja przeleje na konto SKB@P

d_worms

W przyszlym tyg. wyplata to postaram sie cos dorzucic !!! :arrr:

Cyfron

Otrzymałem 2 kości pamięci: Corsair CM3X2048-1333C9DHX (2GB DDR3) od Jan Stenzel

lukaszja

Panowie!
A może by tak szybka akcja? ATI 5850 w dobrej cenie z gwarancją:
http://allegro.pl/hd-5850-sapphire-i2106442787.html
Budżetu wystarczy!
Co myślicie?

Cyfron

dla mnie może być, ale niech się znawcy mocy wypowiedzą o tej karcie

tito

W Moo bez podkręcania jakieś 250K dziennie. O hałasie itp się nie wypowiem, bo tylko zdalny dostęp mam. - jakby co to mogę parę zł dorzucić.
Tylko drobna uwaga - w kwietni ma wyjść coś nowego od NVidii - podobno w obliczeniach ma mieć niesamowitą moc.

Troll81

Licytacja zakończona  :whistle:

Cyfron

Cytat: tito w 07 Luty 2012, 14:49
w kwietni ma wyjść coś nowego od NVidii - podobno w obliczeniach ma mieć niesamowitą moc.

ale osobiście nie wiem, czy będzie to mocniejsze niż coś od ATI.
Poza tym nie wiadomo ile to nowe coś będzie kosztować.
Zresztą tamto od NV ma być w kwietniu, a ta karta, co właśnie nam przeszła do kwietnia by już trochę punktów urodziła  ;D

MarcinB

Za nowości chyba nie ma co przepłacać. Trzeba by się zdecydować chyba jakie karty są teraz priorytetem i w razie ustrzelenia okazji kupować . Jak dla mnie te 560Ti można by zbierać :P

Cyfron

a ja osobiście bym oponował za jakimś 5XXX - bo grafiki i tak liczą tylko dla punktów, to niech przynajmniej punktuje jak należy - na NV nie ma projektów dających dużo pkt za pracę...

aborek

Teoretycznie 58xx z naszego punktu widzenia jest lepsze od 560Ti. Tyle że do kupienia chyba tylko używki. Może trzeba po prostu nastawić się na polowanie na w miarę nową z gwarancją min. na 18 m-cy.

Cyfron

Nowe wpłaty:
200,00 PLN - Anonim
40,00 PLN - JaRa
66,66 PLN - patyczak
10,00 - MarcinB

Stan konta: 942,80 PLN

Tomasz R. Gwiazda

po odjeciu na 2 zasilacze ? czy przed?

ryszard.korczyk

2 zasilacze mamy z wymiany za serwis zasilacza 1000W z SKB@P1.

Cyfron

No jeszcze nie mamy, bo dziś zapomniałem odebrać zasilaczy ze sklepu  :shame:

Troll81

Ten Gall Anonim sporo wkłada w nasz projekt  :respect:

Cyfron

a ja to nawet nei wiem, czy to jest jeden i ten sam anonim, czy różni :)

GRID

Może to ten sam który ostatnio dał 1000zł na promocję. W tedy aż sprawdziłem skąd jest i wyszło że z Warszawy

EDU Enthusiast

oj nie ladnie tam, jak bedziecie probowali go znalezc to sie pogniewa. :closedeyes:

Janek

Poszedłem za radą Troll-a - częstsze wpłaty, ale mniejsza kwota :) Właśnie wpłaciłem 50 zł  :D

Cyfron

Nowe wpłaty:
50,00 PLN - Jan Stenzel
23,86 PLN - AL
110,00 PLN - Zwrot kasy za zasilacz (wymiana jednego, uszkodzonego zasilacza na gwarnacji na 2 nowe zasilacze 750W z nową gwarancją)

Stan konta: 1 126,66 PLN


Tomasz R. Gwiazda

teraz przydaloby sie ustalic co i w jaki komp mozna wlozyc :)
a dopiero potem decydowac co kupowac.

Ja bym optowal za gtx570/580 (dozbierac) :)

ryszard.korczyk

Dziś będę w Krakowie u Cyfrona, mamy popracować nad zwolnieniem portów PCIe na kolejne karty. Obadamy temat, co można zdziałać. Obawiam się tylko temperatur w serwerowni, jest już tam naprawdę gorąco. Jest ewentualność, że któregoś SKB@P przygarnę do mnie, aby rozłożyć wydzielanie ciepła :).

eyu

macie moze konto na paypal? Ja nie mam innej mozliwosci dolozenia sie do projektu.

GRID

związku z tym ze coraz więcej osób prosi o możliwość przelewu PayPal, dodałem do pierwszego posta namiar na konto PayPal.
Osoby które przeleją pieniądze na PayPal'a proszę o info na priv.

GRID

Pierwszy przelew na paypal doszedł od eyu - 50 zł.