Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

MarcinB

To dopiero pozytywny człowiek  :respect: :respect: :p_arr:

xelexin

Jeszcze jakiś anonim a nas będzie stać na jakiegoś xeona ;)
 


Troll81

pytanie czy z każdym razem ten sam anonim.....

Cyfron

jak ktoś wpisuje "anonim" to przez grzeczność nawet nie patrzę z jakiego konta przychodzi przelew - nie korci mnie wtedy, żeby coś komuś powiedzieć - jak będzie chciał, to się ujani/ujawnią  :arrr:

Grzegorz R. Granowski

Witam,

Przelew ode mnie poszedł, wiem, ze nie mam wpływu na zakupy, nie wiem też do czego te grafy mają służyć, wiem, ze dobrze by było, żeby te SK liczyły dobrze punktujące projekty, bo nam chłopaki z PNT odjeżdżają.

cześć,
GRG

lukaszja

Grzegorz!

1. Masz jak najbardziej wpływ na zakupy. Jesteś członkiem drużyny (i darczyńcą ;));
2. Zbieramy (co było napisane w tym wątku - zerknij proszę w wolnej chwili) na ATI/ AMD 7970,
3. Cel zakupu to właśnie liczenie wysokowydajnych projektów lub/oraz wspieranie drużyny w ważnych wydarzeniach (np. istotne wyścigi),

Grzegorz R. Granowski

a przy okazji spytam, jak się dostaje takie fajne tytuły, jak niektórzy mają, Newsmani, Grupa Reagowania..., Generał honoris Causa i inne. przyznam, że też bym chciał jakiś.  :book: XD

PoznanskaPyra

No więc, ja bym zainwestował w ati i nv na raz. Dzięki takiemu połączeniu kart uzyskamy optymalną wydajność. Trzeba by też policzyć ogólnie ile mamy gpu i jakie. Wg mnie stosunek powinien być 2nv do 1ati z powodu małej ilości projektów stabilnie obsługujących radeony.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

Cytat: lukaszja w 13 Kwiecień 2012, 23:25
Grzegorz!

1. Masz jak najbardziej wpływ na zakupy. Jesteś członkiem drużyny (i darczyńcą ;));
2. Zbieramy (co było napisane w tym wątku - zerknij proszę w wolnej chwili) na ATI/ AMD 7970,
3. Cel zakupu to właśnie liczenie wysokowydajnych projektów lub/oraz wspieranie drużyny w ważnych wydarzeniach (np. istotne wyścigi),

a policzyliście dokłądnie??/ bo za jedną taką 7970 możemy mieć dwie GTX 560 i jeszcze coś by yzostało.


PoznanskaPyra

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Kwiecień 2012, 23:26
a przy okazji spytam, jak się dostaje takie fajne tytuły, jak niektórzy mają, Newsmani, Grupa Reagowania..., Generał honoris Causa i inne. przyznam, że też bym chciał jakiś.  :book: XD
Ja już prosiłem o tytuł świrusa z kolorowymi "gwiazdkami", ale temat umarł i znowu uciekamy od meritum wkurzając Cyfrona :P
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lukaszja

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Kwiecień 2012, 23:29
a policzyliście dokłądnie??/ bo za jedną taką 7970 możemy mieć dwie GTX 560 i jeszcze coś by yzostało.

Wydaje się, że 7970 jest dobrym wyborem.
Ostatnio ten sprzęt w projekcie Distrgen potrafi bardzo ale to bardzo dobrze punktować (grubo ponad 1 mln pkt /dobę).
Nowa architektura, nowy proces technologiczny, niskie (liczone do wydajności) TDP. Aplikacje/optymalki wykorzystujące potencjał ATI/AMD 79xx są dopiero w trakcie tworzenia i sądzę, że dadzą w przyszłości realnego "kopa".
Do tego można na przykładzie jednej sztuki przetestować możliowści i wtedy podjąc decyzje co do dalszych zakupów.
PS A z Nvidii to raczej 560Ti niż zwykłą 560-tka!
Pozdr, Łukasz

PoznanskaPyra

Kopa potrzebujemy, a na razie 7950 przegrywa z 560Ti i nową 680nv. Wklejałem gdzieś wyniki testów.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Ogólnie tytuły nadaje Forum. Czyli powiedzmy stado, Część leci z automatu np starszy kalkulator to ranaga z ilosć napisanych postów/udzielania się na forum.

Do grupy newsmanów zostałem przydzielony gdy zacząłem się udzielać w pisaniu newsów i innych takich.

Istnieje tu kilka kategorii:
Administrator
BOINC Fanatyk
Bywalec forum
Global Moderator
Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego
Kalkulator
Liczydłowy
Młodszy Liczydłowy
Newbie
Newsmani
Oglądający
Początkujący
Starszy Liczydłowy

itd

Trol Forumowy zam sobie ustawiłem - jest taka opcja w profilu

Profil - Profil Forum - Własny Tytuł i tu juz będziesz miał co sobie wpiszesz.

a jeśli chodzi o zakup karty to moze najsampierw kasę zbierzemy?? A potem decydujemy?

PoznanskaPyra

Plan działania można już ułożyć.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

no cóż, a jak się dostaje tytuł Boinc Fabatyk? też za ilość postów? albo generał Honoris Causa??? a co do graf, aktualnie posiadam kilka i liczę PPS sieve w PG i całkiem dobrze punktują. może koledzy mieliby jednak inne pomysły,
tzn. projekty, które lepiej punktują i które to przyniosłyby większy RAC zespołowi?

Cyfron

Co do kart - NV sporo zostało zakupionych ostatnio - pora kupić coś nowego ze stajni ATI. Karta jest nowa, więc pewnie zejdzie trochę, jak wyjdą aplikacje pisane pod nie, ale jeśli się będzie działo tak w innych projektach jak w distrtgen (że aplikacja na 7970 daje 1mln pkt/dobe) to chyba warto? Zresztą, jak też było pisane - trzeba mieć różne karty.
Jak tak patrzę na wiki (nie wiem czy są tam aktualne informacje o stanie SKB@P  :shame: ) to jest pół na pół w kartach - 5 NV i 5 ATI.

PoznanskaPyra

Kart Nv jest potrzebne więcej, choćby przez primegrid. Tam mamy kilka pod projektów na cuda i tylko 2 czy 3 na ati.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lukaszja

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 13 Kwiecień 2012, 23:57
(...)  a co do graf, aktualnie posiadam kilka i liczę PPS sieve w PG i całkiem dobrze punktują. może koledzy mieliby jednak inne pomysły,
tzn. projekty, które lepiej punktują i które to przyniosłyby większy RAC zespołowi?

Zerknij tutaj:
http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/msg177126/#msg177126
Na nVidię obecnie (kryterium - punkty) warto Distrgen.

PoznanskaPyra

Dist daje ostro po punktach na NV jedno wu i 17 000. Przynajmniej tak było, przestałem go liczyć.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

no dobra, przestawiłem sprzęt na Distrgen, zobaczymy co z tego wyjdzie.

to jak się dostaje te specjalne tytuły???

GRG

Troll81

jak juz pisałem trzeba męczyc że chcesz być BOINC Fanatykiem. Chyba GRID ma odpowiednie uprawnienia, Albo PIGU, a już na pewno Mchl

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Troll81 w 14 Kwiecień 2012, 11:42
jak juz pisałem trzeba męczyc że chcesz być BOINC Fanatykiem. Chyba GRID ma odpowiednie uprawnienia, Albo PIGU, a już na pewno Mchl

no przyznam chcę. wspieram BOINC od lat, mam dobre wyniki, kiedyś miałem nawet własną drużynę, współzakładałem drużynę PNT, teraz jestem, już na stałe - w B@P. no i nie chwalac się przoduję w liczbach pierwszych,
jestem nawet aktualnie na 18 miejscu na świecie. myślę, że mi się należy.

http://primes.utm.edu/bios/top20.php?type=person&by=PrimesRank&id=2465&at=11


Grzegorz R. Granowski


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

no to dawać im te rangi  :whip:

Listę wpłacających uaktualnię dopiero jutro wieczorem, jak nie zapomnę  :arrr:

PoznanskaPyra

Ja poprosiłem grida o mechanika, jak hardware wam nie działa, wysyłajcie. Jedyne koszta, to elementy, które wymieniam(jak ktoś sobie życzy może być paragon ze sklepu z cenami) jak ktoś chce to datek na SKB@P lub na moje kompy i koszty wysyłki powrotnej.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Pyrka (mogę tak mówić ?  %) ) - planuje wysłać Tobie 2 płyty główne które mają problemy - jedna to na socket 939, która się włącza, ale nie wstaje itd. Druga to jakaś pod i5/i7 (nie jestem pewien), która dziwnie chodziła, bo raz chodziła dzień, raz pół, raz tydzień, a kończyło się zwisem. Ale to w przyszłym tygodniu dam info o tym :)

PoznanskaPyra

Odpisałem Ci w temacie serwis. Tak w ogóle to bym poprosił jakiś temat czy coś, jak by ludzie chcieli, żebym coś naprawił.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

wiesz - jak chcesz, to załóż   :attack:

Troll81


Grzegorz R. Granowski

Witam,

a gdzie na forum jest wyszczególnione, jeśli wogóle, jaką mamy konfigurację naszych SK, lub jezeli mogę prosić to czy opiekun mógłby ją przedstawić???

GRG

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

Cytat: PoznanskaPyra w 14 Kwiecień 2012, 22:47
Na wiki jest wszystko wypisane.

a mozesz wskazać link, bo nie mogę znalezć.

GRG


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Cyfron w 14 Kwiecień 2012, 23:03
Nie wiem na ile aktualne, ale tutaj masz : Super komputer B@P

OK, dziekuję,
nie ukrywam, że jak patrzę na te dwa z dwórdzeniowymi procesorami AMD to zastanawiam się czyby w pierwszej kolejności ich nie wymienić na i7 na przykład,
bo nieatplwiwie liczą słabo,
oraz ogólna myśl przewodnia jest taka, czyby całej mocy procesorów nie przerzucic na liczenia PPS w PG - lubię ten projekt, dość łatwo się znajduje tam liczby pierwsze,
zamiast rozrzucać moc po różnych projektach,

GRG

edit : trzy właściwie, no i jest jeszcze jeden celeron, trochę słabo

Troll81

wiesz... kilka kompów zostało zbudowanych ze złomu... a co się miały marnować. u niektórych q6600 to juz staruszek a dla niektórych marzenie :D ja o i7 na razie nie marzę....

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Troll81 w 14 Kwiecień 2012, 23:19
wiesz... kilka kompów zostało zbudowanych ze złomu... a co się miały marnować. u niektórych q6600 to juz staruszek a dla niektórych marzenie :D ja o i7 na razie nie marzę....

to może wstrzymajmy się z kupnem tych kart 7970 i zamiast tego zróbmy mały upgrade posiadanego sprzętu,
ten jednordzeniowiec to już przeżytek,

PoznanskaPyra

Tylko i7 są cholernie drogie, w cenie mniejszej czyli dla nas, lepiej zainwestować w phenomy x6. W swojej cenie są niepokonane, a po OC doganiają najlepsze i7. Ostatnio zmieniałem kompa i liczyłem każdą złotówkę to w cenie do mocy, 6rdzeniowiec za 600zł zdominował resztę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Karty są wydajne a taki jednordzeniowiec wystarczy do utrzymania GPU i karmienia go próbkami. Z czasem oczywiście przyjdzie moment na upgrade CPU. Ale na dzień dzisiejszy taniej i szybciej jest zakupić karty graficzne. Co nie oznacza że SKB@P będzie służył tylko do ciosania punktów. Będzie również kosił w projektach CPU.

To moz.e jak się wygrzebię finansowo to pójde w strone phenoma??