Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

aborek

W związku z "małym" zamieszaniem przy zamawianiu RaspberryPi, ja i Tomasz R. Gwiazda postanowiliśmy, że przekarzemy na SKB@P kwotę przeznaczoną na zakup powyższego, czyli 2*120 PLN.


Troll81


ryszard.korczyk


Tomasz R. Gwiazda

jak z miejscem w budach mamy?
bo to zalezy tez od tego co w nich siedzi w sasiednich slotach PCIe

Cyfron

jeśli jedna płyta padła, to może jakiegoś kompletnego kompa?

ryszard.korczyk

Jeśli miałby to być komp, to może za połowę ceny przekazałbym mojego i7-940 z płytą 3xPCIe i gigantycznym chłodzeniem?

aborek

 :p_arr:
Cytat: ryszard.korczyk w 02 Marzec 2012, 08:27
Jeśli miałby to być komp, to może za połowę ceny przekazałbym mojego i7-940 z płytą 3xPCIe i gigantycznym chłodzeniem?

Troll81

Za pół ceny to ja bym kupił :D

lolek

Cytat: ryszard.korczyk w 02 Marzec 2012, 08:27
Jeśli miałby to być komp, to może za połowę ceny przekazałbym mojego i7-940 z płytą 3xPCIe i gigantycznym chłodzeniem?

:p_arr:

lukaszja


ryszard.korczyk

Napiszę później, co to dokładniej mam.

MarcinB

Jeśli istnieje problem z chłodzeniem obecnego pomieszczenia gdzie stoi SKBP to może zainwestujemy też w jakąś klime? Np: http://www.euro.com.pl/klimatyzatory-przenosne-2/olimpia-splendid-piu-12.bhtml

Troll81

obawiam się iż pomieszczenia w których stoją wykluczają użycie takiej klimy.


MarcinB

Jeśli chodzi o odprowadzenie gorącego powietrza zawsze można wybić dziure w ścianie  ;D A na poważnie to może wentylator do wymuszenia obiegu powietrza w pomieszczeniu?

Szopler

Jeżeli w pomieszczeniu jest kratka wentylacyjna to...
albo taka klima i rura z niej do kratki i uszczelnić albo wentylator łazienkowy w kratkę a w drzwiach na dole zrobić otwory i ładnie wykończyć ;)

Cyfron

Zrobiłem aktualizacje wpłat i wybaczcie, ale będę robił to od tej pory na arkuszu kalkulacyjnym od google:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvaIwM-7q7jQdE4tX1BvSTR5NVdfbVpwQktTTXpUR0E

Troll81

i google będzie na nas Paczył....

ryszard.korczyk

Pisałem ostatnio, że tanio (półceny) oddam i7-940
http://ark.intel.com/products/37148/Intel-Core-i7-940-Processor-%288M-Cache-2_93-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI%29
z płytą
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1366/P6T_SE/
chłodzeniem
http://pclab.pl/art44739-64.html
i 3x4GB KINGSTON KVR1333D3N9/4G na rzecz SKB@P
Płyta posiada 3 złącza PCIe 16x
Za procka chciałbym dostać około 500zł, płyta 350zł, chłodzenie 60zł, ram 3x38zł. Razem 1024zł. Jak za taką konfigurację to cena chyba dość okazyjna.
Czekam na waszą opinię.
Z innych informacji:
- W SKBP9 padła płyta i trzeba coś zorganizować pod AM2+ z dobrym zasilaniem, bo phenom 4x 9850 trochę pobiera z płyty słabszą płytę zajechał. Musi to być płyta z polimerowymi kondensatorami w członie zasilania. Czy wydanie około 200zł na taką płytę pod ten procesor jest wg Was uzasadnione?
- Od kotfryca dostaliśmy płytę AM3, czy ktoś posiada procesor AM3 do oddania, odsprzedania dla SKB@P? Szkoda, żeby płyta się marnowała.
- W SKB@P2 też pojawił się problem z płytą, Cyfron sugeruje, aby ją wymienić na nową i nie babrać się naprawianie, szkoda naszego czasu. Za około 200zł kupimy coś nowego z lepszym zasilaniem i z 1x PCIe, tak jak w SKB@P3 to zrobiliśmy. Na ta chwile na 775 ciężko o coś z większą ilością PCIe, mówię o pewnych, nowych sprzętach. Raczej też będziemy odchodzić od umieszczania po 2 karty w komputerach, jedynie przy 2 identycznych kartach możemy się na to zgadzać. Chodzi tu stabilność liczenia i czas poświęcany na doktoraty, dlaczego nie liczy na obu itp.
- na stanie SKB@P posiada kartę GTS450, szału z nią nie ma, coś tam liczy. Akurat jestem na etapie zakupu takiej karty i mogę kupić nową, albo odkupić ze stanu SKB@P. Byłoby pewnie z 350zł na np nową 560Ti :). Gdyby była decyzja pozytywna, to 560Ti moge mieć jutro ;).
Jeśli moja opcja z i7 jest z droga, to mam też i3-550 z płytą ASUSa z 2x PICe w dobrej cenie.

Tomasz R. Gwiazda

jesli chodzi o mnie, to zakup procka/plyty, ram jak najbardziej

i podmianka gts450 na 560Ti z doplata oczywiscie tez

lolek

Mam dokładnie takie same zdanie jak Tomek

Troll81

Moim skromnym zdaniem SKB@P ma napier6@14ć punkty i 940 do tego sie idealnie nadaje.

ryszard.korczyk

Masz rację. Trochę brakuje mocnego CPU, najmocniejsze na stanie SKB@P to ledwo Q9550. W zestawie który chce odsprzedać jest 12GB i neurona się na tym fajnie liczy.

Cyfron

moim zdaniem możemy odkupić tego kompa, kupić te 2 płyty główne a grafikę odsprzedać Ryśkowi

lukaszja

Jestem za wzięciem i kompa i grafiki (560Ti)!

aborek

No to działamy. Kupuje, zamieniamy, kolekcjonujemy punkciki.
A tak BTW. Czy skoro SKB@P ma kosić punkty, to przestawiamy na Donate, czy nie?

lolek


Troll81

ja jestem przeciw. SKB@P jest dzielem całego teamu i nie powinien brać udziału w takich projektach. Indywidualnie każdy liczy co chce....

Cyfron

także jestem przeciwny donate@home, chyba, że sami zrobimy sobie taki projekt.

aborek

Cytat: Cyfron w 07 Marzec 2012, 13:51
także jestem przeciwny donate@home, chyba, że sami zrobimy sobie taki projekt.
:p_arr:

MarcinB

Donate mówię stanowczo NIE :sick:. To chore żebyśmy marnowali moc obliczeniową na liczenie jakiejś pompowanej kasy...

ryszard.korczyk

Trochę offtopic się zrobił. :)

AL

Dodam jeszcze od siebie, że w trakcie mojej ostatniej wizyty zwróciły moją uwagę 2 rzeczy:
-2 gpu w jednym kompie - to jednak same problemy (jedna z kart zawsze się będzie dużo bardziej grzała od drugiej - wniosek szybciej szlag ją trafi). Poza tym uważam tak jak RK - jeśli już 2 gpu - to tylko takie same - inne konfiguracje nie wchodzą w grę, bo za dużo problemów z nimi.
-druga kwestia która wymaga zastanowienia to hdd - wszystkie składkowe kompy chodzą na używanych ( i nie ma się co oszukiwać - mocno przechodzonych już dyskach), mamy jeszcze kilka hdd na zapasie, ale według mnie - to wszystko to padlina. Przed okresem wakacyjnym przydałoby się zakupić kilka nowych hdd (wystarczy nawet 30-40gb - więcej nam nie trzeba) aby w okresie kiedy Cyfron nie będzie mógł tak często doglądać kompów, mieć jak najwięcej stabilnych instalacji.

Niestety na tą chwilę z tego co widzę tak małych dysków już praktycznie nie ma w ofercie, no chyba, że ssd i o dziwo te chyba paradoksalnie najtaniej chwilowo wychodzą - ale i tak 200-300zł per sztuka. To nie jest pilna sprawa i można poczekać jeszcze kilka m-cy aż ceny hdd wrócą do normalnych poziomów - ale problem jest i trzeba o nim pamiętać.

MarcinB

Ostatnio kupiłem używane HDD 40GB SATA na gwarancji za 50 zł i jestem zadowolony .Sklep-magazyn we Wrocku . W razie problemów mógł bym podjechać.
Obecnie mają 77 sztuk za tą cene . Gwarancja na 3 miechy. Swój dysk odbierałem na miejscu. http://allegro.pl/hdd-40gb-sata-3-5-gwarancja-wroclaw-pclider-i2118687306.html

ryszard.korczyk

Też kupiłem 40GB SATA z 6mcy gwarancji za 35zł, takie źródło znalazłem. :)

aborek

Jak trzeba, to mam ze 2 szt. zbędnych dysków, tyle że PATA.

ryszard.korczyk

Cytat: aborek w 07 Marzec 2012, 19:27
Jak trzeba, to mam ze 2 szt. zbędnych dysków, tyle że PATA.
Dyski ATA mamy, SATA by się zdały.

Troll81


ryszard.korczyk