Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

jaki linux

Zaczęty przez AdamSn, 25 Styczeń 2012, 21:19

AdamSn

Witam,
W przyszłym tygodniu będę (od gościa który tego już nie używa) miał taki zestaw:
- komputer (nettop) HP T5145 z energooszczednym procesorem VIA Eden C7-M 500MHz, 512MB RAM (DDR2), zlaczami DVI, RJ-45, USB 2.0.
- przejsciowka IDE->Compact Flash
- karta pamieci Compact Flash 2GB
- oryginalny dysk IDE 128MB
- zasilacz sieciowy
- plus duży pendrive lub zewnętrzny dysk twardy 160 GB

Chciałbym to uruchomić i wykorzystać aby sobie gdzieś w zaciszu mieszkania obliczało jakiś projekt.
I tu pojawia się pytanie:
jaką dystrybucję linuxa pod ten "sprzęcik" wybrać aby działał boinc manager i obliczał próbki?
Myślałem o dystrybucji Slitaz (bardzo mała bo tylko 30 mb), ale nie wiem czy można na niej boinc managera zainstalować.

GRID

#1
Na początek polecam zainstalować sobie Ubuntu 10.10 (wersja zawiera jedynie spolszczenie i podstawowe narzędzia)
Obraz ISO jest do pobrania na ubuntu.pl/pobierz.php
Nie wiem tylko jaki to wersja procesora ale wydaję mi się że do tego wersja i386 (x86, wersja 32-bitowa) powinna pasować.

1. Pobierasz
2. Instalacja Ubuntu 10.10 Desktop - możesz zainstalować na pendrive.
3. Instalacja BOINC Menadzera.
4. Wspieranie BOINC

Jeżeli miałbyś problemy z miejscem na dysku to możesz spróbować zainstalować wersję Debian Net bez okienek. Po instalacji wystarczy przejść do aktualizacji systemu i instalacji BOINC.

Hani

Ubuntu może być za ciężkie na Eden'a.
Xubuntu albo jak pisze GRID, i to będzie najlepsze rozwiązanie, kawałek debian'a bez x'ów to przynajmniej trochę ramu boincowi zostanie.


Troll81

na tak słaby sprzęt polecam dystrybucje crunchbang :D lekkie toto i szybkie i na debianie z tego co wiem.

AdamSn

Dziękuję Wam za podpowiedzi i sugestie.
Jak tylko sprzęt do mnie dotrze, zacznę eksperymentować. Pobrałem Slitaza, Minta, dzisiaj pobiorę crunchbang.
Po eksperymentach przedstawię swoje wrażenia.
Może jeszcze małe pytanie:
Nie znam jeszcze większości projektów i zastanawiam się jaki projekt pobiera próbki których liczenie trwa powiedzmy do 2 godzin. Chodzi o to aby nie było liczenia po 8,16,20 godzin nad próbką.?

Tomasz R. Gwiazda

Rosetta (tam ustawiasz czy masz miec dlugie czy krotkie probki)

Troll81