Optymalne ustawienia dla 5870 lub mniejszy pobór prądu.

Zaczęty przez GRID, 27 Styczeń 2012, 12:47

GRID

Po zabawie z ustawieniami 5970 udało mi się zredukować czas obliczania WU w Moo z 30m do 19,5min (przy okazji zbijając temp. o 5-7C). Przyszedł czas na ATI Radeon HD 5870.
[smg id=9306 align=left caption="Msi afterburner ust.domyślne"][smg id=9305 align=left caption="Asus 5870 ust.domyślne"][smg id=9307 align=left caption="Pudełko"][smg align=none id=9304]



Na domyślnych ustawieniach Wu liczy mi się 77 sekund. Przy obniżeniu taktowania pamięci do 1000 i zwiększeniu taktowania rdzenia do 900 liczy się 72.
Jak najoptymistyczniej i optymalnej może liczyć tą karta projekt Milky Way ?


W wątku mojej wizytówki Szopler wspomniał o takiej możliwości :
Cytat: Szopler w 27 Styczeń 2012, 11:42
Będzie chodzić nawet jak podepniesz tylko jedno gniazdo :)

Nie będzie awarii ? Może bym skorzystał z tego sposobu gdy włożę do tego kompa więcej GPU. W tedy łatwiej było by rozdysponować kable od zasilacza.
Chciałbym jeszcze podkreślić że ta karta ma chyba podniesione napięcia, co chyba widać na obrazkach. Może warto ją trochę odwoltować ? Może będzie to miało dobry wpływa na BOINC'a ?

ps. Dodam jeszcze że pobrałem domyślne najnowsze stery ze strony AMD i widzę że to już wersja 12.1

lolek

Pamięci w duł -tyle ile się da.
Rdzeń max w górę (dla punktów), lub też na default i zjechać z napięciem (dla mniejszego poboru prądu i niższych temp).
Jeśli chcesz liczyć Milkę to najlepsze stery z serii 11, na 12.1 liczy się 1-2 sec dłużej.

Szopler

Z doświadczeń z moją 5870:
- na wodzie chodzi max na 1100 (core), ale napięcie wymagane to aż 1.325V (inaczej się prędzej czy później wiesza)
- na powietrzu nawet bym tyle nie próbował ;)
- z napięciem też się dużo nie zjedzie bo zwis...
- jak wytrzyma zasilacz i przewody ;) to na jednym gnieździe chodziła bez zająknięcia (u mnie)

Ale próbować warto bo wszystko jak zwykle zależy od egzemplarza (ja mam MSI).

GRID

A powiedz mi coś na temat podłączenia jednego kabla (6pin) zamiast dwóch. Co to daje ?

Szopler

Nic nie daje, ale niektóre karty nie działają poprawnie jak się nie wepnie zasilania do obydwu, więc jak masz za mało kabli w zasilaczu to wpięcie jednego może być jakimś rozwiązaniem ;)

Krzysiak

Z punktu widzenia elektrycznego może być sytuacja że
Kable mogą się bardziej grzać co jest niewskazane - stopniowe palenie/utlenianie końcówek rozłożone w czasie
- trochę amperów płynie do karty


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Dlatego napisałem - "jak wytrzyma zasilacz i przewody..."

GRID

#7
Przejście ze sterów 12.1 na 11.10 dało mi 3 sekundy na WU.
To może jak przejdę na 10 to będzie jeszcze ze 4  ;)

lolek

Mogłeś zaktualizować do wersji 12.2, mam na nich takie same czasy jak na 11.10, a nawet minimalnie lepsze (o jakieś 0,2s  %) )

GRID

A gdzie je znalazłeś? Dzisiaj rano pobierałem ze stronki AMD to było 12.1 i nadal są :
http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx

Zastanawiałem się żeby jeszcze popróbować ze starszymi.
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

lolek

http://www2.ati.com/drivers/hotfix/catalyst_preview/amd_catalyst_12.2_preview_32-64.exe

GRID

Na 12.2 miałem jedynie 0,2 szybciej niż 12.1, podobnie było z Catalyst 10.12. Więc pozostanę na razie przy 11.10.

lolek

Dla testów zainstalowałem ponownie 11.10 i czasy takie same jak na 12.2  :dunno:

GRID

Lolek pisz od razu dla jakiej karty bo jaką ja mam to wiadomo w tytule wątku.

lolek


Tomasz R. Gwiazda

podejrzewam ze 4850 to tylko poprzez doczepienia dodatkowego wiatraczka przyspieszysz...
raczej sterowniki cudow nie zrobia, bo maja poprawiac wydajnosc nowych kart

lolek

U Grida jest ten problem że nowe stery spowalniają mu kartę  :P A co do 4850 to całkiem fajna karta przy zegarach 770MHz (referent 625) na rdzeniu ma temp 60C (wiatrak na 35% - niesłyszalny)

Tomasz R. Gwiazda

u mnie glosnos wiatrka ginie w 6ciu wiatrakach w obudowie :P

GRID

Ok kolejny etap. Po ustawieniu pamięci na min czyli 600 Mhz a taktowanie zegara na 925 Wu robi w 66 sekund. Temperatura 57C