Zapisy na trzecią serię czujników Rad@H

Zaczęty przez Cyfron, 02 Luty 2012, 11:30

mordi

jak zawsze - wielki szacun :respect: :arrr:
Guard well the secret of steel...


bialy100k

 Dobrze, że coś się rusza. Lepsza jakakolwiek informacja niż cisza. A tu widać - raczej pozytywny kierunek. Może następnym razem da się zorganizować jakich wolontariuszy z okolicy którzy część prac przejęli by na siebie? Wiem, że nie wszystko się da tak popchnąć, trzeba też mieć pewne predyspozycje manualne i wiedzę - ale jak się próbuje to czasem się znajdzie...

Troll81


SZKUNI

Witam
Proszę o informację jak można zdobyć czujnik potrzebny do projektu? Zapisy jakieś są... ale link do arkusza nie jest aktywny  :(
Czy można otrzymać prostą odpowiedź kiedy i komu wpłacić pieniądze za taki czujnik? Chciałbym przyłączyć się do tego projektu, ale od kilku tygodni pytam i nie mogę uzyskać żadnej odpowiedzi.

Pozdrawiam

PoznanskaPyra

Już niedługo będzie można uzyskać czujnik. W tej chwili Ryszard Korczyk kończy poprzednią serie czujników.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

s4per


AL

#166
Fakt, Rysiek powoli kończy produkcję 2 3 serii. Tyle, że potem trzeba wsio podliczyć, rozliczyć itd. itp. - i to trochę potrwa. Obawiam się jednak, że znacznie więcej czasu zajmie planowanie, optymalizacja i racjonalizacja 3 4 serii...

mordi

no trudno :) poczekam ile będzie trzeba ;)
Guard well the secret of steel...


sebastiank

Witam
Ja też bym poluje na ten czujnik. Sporo kopalń uranu w życiu odwiedziłem i nie ukrywam że projekt bardzo mi się podoba.

Troll81

Witamy Sebastiank na forum i zapraszamy do działu wizytówki

pawzdy

Też byłbym zainteresowany  ;) kiedy będzie następny nabór? Jeżeli jest dostępny schemat i wsady do uP to sam bym dał radę zrobic choć wiem że to pracochłonne. Tymbardziej szacun dla wszystkich zamieszanych w ten projekt  :p_arr:
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

#171
wszystko jest dostępne na stronie projektu o ile dobrze pamiętam

Edit by Szopler: Tylko nie wiem czy najnowsze wersje są akurat dostępne.

pawzdy

Cytat: Troll81 w 26 Kwiecień 2013, 00:03
wszystko jest dostępne na stronie projektu o ile dobrze pamiętam

Edit by Szopler: Tylko nie wiem czy najnowsze wersje są akurat dostępne.

Pewnie słabo szukam (to moja specjalność). Znalazłem jakąś wersję na Attiny i drugą na 2 PIC'ach ale wsadów niestety nie (zresztą do Microchip'a i tak nie mam programatora).
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Szopler

#173
http://radioactiveathome.org/files/RadAc_V2.5.zip
Przydało by się wykasować z pliku przerwan.c:
ISR(INT1_vect)
{
    counter++;
    if (beep_on) beep(5);
}


I przekompilować przed zaprogramowaniem (ATTiny4313).

Do tego V2.5 ma problematyczną przetwornicę na MC34063. V3 na PIC nie ma tej wady...
Nowsza wersja na AVR z przetwornicą sterowaną z procka (oficjalnie, bo próby były) nie powstała. Oczywiście do tego wymagana już ATMega ponieważ nie ma chyba Tiny z ADC do pomiaru napięcia (ewe. na upartego można dać zewnętrzny ADC ale po co mnożyć byty skoro M8 ma wręcz nadmiar I/O do tego projektu?)

pawzdy

Cytat: Szopler w 26 Kwiecień 2013, 11:33
http://radioactiveathome.org/files/RadAc_V2.5.zip

Do tego V2.5 ma problematyczną przetwornicę na MC34063. V3 na PIC nie ma tej wady...
Nowsza wersja na AVR z przetwornicą sterowaną z procka (oficjalnie, bo próby były) nie powstała. Oczywiście do tego wymagana już ATMega ponieważ nie ma chyba Tiny z ADC do pomiaru napięcia (ewe. na upartego można dać zewnętrzny ADC ale po co mnożyć byty skoro M8 ma wręcz nadmiar I/O do tego projektu?)

Dzięki za linka i info  :p_arr: Trochę się zmartwiłem bo na Attiny i MC34063 problemowa, na Atmedze nigdy nie wyszła. Więc pozostaje mi czekać na kolejna edycję na PIC'ach. Czas ostatnio szybko leci...
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Foka0111

Jest juz mozliwosc zakupu czujki.
Bedzie umiesczona na zewnatrz budynku,24 godziny na dobe 5 km od reaktora atomowego w ŚWIERKU pod Warszawa.
Jaki prad pobiera sama czujka ?
Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Troll81

nowy batch czujek jeszcze nie został rozpoczęty niestety :(

Foka0111

Patrzac na mapke,w Otwocu pracuje juz czujka.
To Instytut udastepnie te dane ?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Troll81

Jak się przyjrzysz to zobaczysz ze czujka należy do użytkownika xelexin. Członka naszej drużyny :D

Foka0111

No wlasnie na androidzie nie idzie podejrzec.Ale cieszy,ze ktos jest obok.


Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


krzyszp

Cytat: Foka0111 w 25 Maj 2013, 10:12
No wlasnie na androidzie nie idzie podejrzec.Ale cieszy,ze ktos jest obok.
Jak najbardziej idzie :)
Wystarczy "tupnąć" w kropkę i wyświetlaja się dane czujki w "dymku".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Panowie...
24.04.2013 Człowiek z Korei Południowej potwierdził mi adres
Dziś pyta:
Detector, When do you send in Korea? (SETIKAH @ KOREA Team)
Mam tu czujki, ale nie mam kasy na wysyłkę...
RK póki co przelał mi na wysyłki 100 zeta, ale sama paczka do Korei to 140-150pln.
+do wysłania jeszcze ~30 przesyłek jako polecone.

Idzie jak krew z nosa. Czas zamknąć po roku tą serię...

stiven

Nieśmiało zaproponuję: może w ramach optymalizacji czasowych wykorzystać paczomaty inpostu? Odpada uciążliwe wystawanie na poczcie i ręczne wypełnianie druczków na polecone. Druk etykiety i sru. Nawet adresów nie potrzeba, mail wystarczy. Nie wiem jak cenowo wychodzi polecony przy obecnej masie czujki ale może warto nawet dać opcję droższą a wygodniejszą w nadawaniu i odbiorze? To tylko luźna propozycja. Ja do tej pory jestem bardzo zadowolony zarówno w wysyłki jak i odbioru. Podjeżdżam na rowerze o dowolnej porze dnia czy nocy. Myk i załatwione. 

Szopler

Problem taki, że nie mam maili do większości ludzi, a i tak 50% przesyłek jakie jeszcze zostały to USA, Kanada, Japonia, HongKong...
Niby w czym paczkomat jest wygodniejszy przy 15 przesyłkach? Mogę wrzucić wszystkie do jednej dużej skrytki?

Troll81

Na pewno poczta pozwala na nadawanie zbiorcze.

http://www.inpost.pl/klient-biznesowy/uslugi-pocztowe/listy.html

Biuro Obsługi Klienta

801 400 100 - dla telefonów stacjonarnych

722 444 000 - dla telefonów komórkowych

(opłata za minutę połączenia zgodna z cennikiem operatora)

Szopler

Nie jesteśmy klientem biznesowym. Przesyłki PL i tak są na końcu kolejki i są najtańsze. I wolę postać te 15 minut przy okienku podając kolejny polecony do obrobienia niż na ekranie dotykowym do każdej przesyłki wklepywać kod nadania + skanować kod paskowy + wkładać każdą do oddzielnej skrytki. Na poczcie mam gwarancję, że wyślę na raz, a paczkomat może być zapchany i znów kolejny dzień w plecy... U mnie są raptem dwa na ~75k ludzi.

stiven

O zapełnieniu paczkomatu nie pomyślałem. Nie ćwiczyłem wysyłania kilku sztuk naraz a przy kilkunastu może to być faktycznie problem.

Fajnie, że masz pocztę na której możesz nadać przesyłkę w 15 min. Ja, przez kilka lat korzystania z mojej obecnej, na palcach jednej ręki mogę policzyć sprawy załatwione poniżej 40 min. Mam alergię na pocztę i jak tylko mogę to unikam jej usług. Wyobraziłem sobie jak sam stoję z tymi 15 poleconymi i banda emerytów mnie linczuje bo przyszli zapłacić rachunki za wodę, prund i abonament w orążu. Zastanawiam się jeszcze tylko co zajmuje więcej czasu wypełnianie druczków na polecone i lepienie znaczków czy wklepywanie kodów i skanowanie etykiet.

Szopler

Wniosek na polecony to praktycznie adres odbiorcy, za nadawcę mam pieczątkę ;).
Znaczków nikt nie przykleja - pani w okienku drukuje pasek samoprzylepny z ceną równoznaczny znaczkom i ognia...

stiven

Cytat: Szopler w 03 Czerwiec 2013, 22:47
Wniosek na polecony to praktycznie adres odbiorcy, za nadawcę mam pieczątkę ;).
:respect::parrrty::respect:

Cytat: Szopler w 03 Czerwiec 2013, 22:47
Znaczków nikt nie przykleja - pani w okienku drukuje pasek samoprzylepny z ceną równoznaczny znaczkom i ognia...
U mnie nawet jedna pani umiała to obsługiwać. Tyle, że się popsuło i teraz wydzieranka i lepianka. A niby duże miasto ;)

Cyfron

Cytat: Szopler w 03 Czerwiec 2013, 21:32
Nie jesteśmy klientem biznesowym.

Fundacja nie może być klientem biznesowym?

Szopler

Mowa o czujkach które jeszcze nie lecą przez fundację...


goofyx

3 serię fundacja sobie odpuszcza z kilku powodów.
4 seria będzie sprzedawana już przez fundację tak jak było planowane

jim

Małe odświeżenie... jak tam nasze czujki?  :)

Cyfron

niestety w lesie. RK nie ma ani czasu ani zdrowia teraz do zrobienia ich (choruje biedak...)

jim

Hej..

***
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 200 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
***

Co z moją kasą w takim razie?

krzyszp

W drugim wątku, w którym o tym wspomniałeś odpisałem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

liquidator88

Witam. Kiedy będą dostępne nowe czujki do kupienia?
Pozdrawiam :)

krzyszp

O ile wiem, nie ma żadnych planów produkcji nowych czujek na tę chwilę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A czego nam brakuje do kolejnej partii czujek?