Zapisy na trzecią serię czujników Rad@H

Zaczęty przez Cyfron, 02 Luty 2012, 11:30

gregre

to zależy czy liczysz dla pkt czy dla idei,
ja nie mam "całodobowca" i jakoś żyję

aktualnie szukam zasilacza do "całodobowca" ale jakoś nie mogę znaleźć...

sknd

ale konkretnie mi chodzi o radioactive... jest sens zeby ta czujka dzialala pare godzin dziennie?

AL

Moja działa po kilka, kilkanaście godzin dziennie i jakoś nikt mi do tej pory głowy z tego powodu nie suszył. Więc myślę, że problemu nie ma.

krzyszp

Przecież my nikomu łaski nie robimy z czujkami :)
Jeśli sam uznasz, że kilka godzin pracy Cię zadowala, to nie ma problemu. Zresztą, mam przeczucie graniczące z pewnością, że sam po jakimś czasie stwierdzisz, że da się czujkę podłączyć do "czegokolwiek" działającego całą dobę ;)



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryszard.korczyk

Z TJM udało się nam uruchomić czujkę na serwerze plików NAS, więc nawet nie potrzeba komputera, aby mieć czujkę aktywną 24h.

MajkPascal

Ja też się niby dopisałem, ale zależnie od tego kiedy 3. tura ruszy różnie może być u mnie z pieniędzmi :dunno:, jak na razie składam sobie całodobowca który przyda się z czujką czy bez czujki.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

d_worms

No i Ja rowniez dopisalem sie na liste :D

Foka0111


PoznanskaPyra

Skreśliłem siebie, już czujkę posiadam  :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

Cytat: ryszard.korczyk w 27 Marzec 2012, 08:33
Z TJM udało się nam uruchomić czujkę na serwerze plików NAS, więc nawet nie potrzeba komputera, aby mieć czujkę aktywną 24h.

na czym konkretnie? cos Netgeara?

ryszard.korczyk

Dokładniej na
http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-nas/netgear-stora-ms2110-1tb
Ale z postawionym niezależnym od netgeara debianem 5.0. Oryginalne oprogramowanie było dość zamknięte i mało co dało się tam zdziałać. Ale po zmodowaniu do debiana mam na tym, apacha, sambę, ftp i SVN. :)
Czujka działała też na płytce prototypowej z ATM9 AT91SAM9260 i będzie działać na sprzętach zgodnym z ARM9.

Domciu

Jestem gotowy na kupno czujnika. Komputer podłączony do netu 24, wysyłam dane meteo i chętnie wyślę i dane o promieniowaniu.

PS:Dopisałem się do listy

Bezprym


stiven

Dopisałem się do listy. Do celów prywatnych, na uczelni się nie udało. "Szef" radiochemii idzie na emeryture a jego następca (o którym pisałem w innym wątku) nie ma odpowiedniej siły przebicia.

waldas


krzyszp

Ok. 120pln.
Dokładną informację podam dopiero po ostatecznym ustaleniu daty zbiórki (wahania cen).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

waldas

Cytat: krzyszp w 26 Czerwiec 2012, 17:18
Ok. 120pln.
Dokładną informację podam dopiero po ostatecznym ustaleniu daty zbiórki (wahania cen).

no to sie dopisałem  :ahoy:

Hyakinthos

Witam serdecznie,
Znalazlem siebie na arkuszu, ale dla pewnosci chcialem napisac, ze jestem bardzo chetny na sprawdzona lub prototypowa czujke. Jakakolwiek bedziecie miec, to wezme i dolacze w koncu do tego projektu:). Pozdrawiam serdecznie

ryszard.korczyk

Cytat: Hyakinthos w 02 Lipiec 2012, 12:54
Witam serdecznie,
Znalazlem siebie na arkuszu, ale dla pewnosci chcialem napisac, ze jestem bardzo chetny na sprawdzona lub prototypowa czujke. Jakakolwiek bedziecie miec, to wezme i dolacze w koncu do tego projektu:). Pozdrawiam serdecznie
Jesteś na liście testerów, oczekuj przesyłki.
http://www.boincatpoland.org/smf/radioactivehome/alternatywna-czujka-radioactivehome/msg194560/#msg194560

Hyakinthos

Dziekuje bardzo, drogi kolego Ryszardzie:) Pozdrawiam serdecznie

vivianek

Heh szczęściarz mi się już nie udało zapisać do testów  :(
Zapisana do listy na trzecią serię, pozostaje czekać

ryszard.korczyk

Cytat: vivianek w 05 Lipiec 2012, 20:32
Heh szczęściarz mi się już nie udało zapisać do testów  :(
Zapisana do listy na trzecią serię, pozostaje czekać
Nie obiecuje, ale może uda się jeszcze coś zorganizować.

Troll81


Hyakinthos

A widzisz Vivianek:). Moze Rysiu tez cos zorganizuje dla Ciebie:). Pozdrawiam serdecznie

PS. A poza tym w razie co moge ustapic miejsca i cierpliwie poczekac dluzej na swoja czujkę;)

luk.inc

Jeśli zakupie czujkę to postaram się ją połączyć z raspberry pi, może dać ciekawe efekty ;) Próbował już ktoś na malinie odpalić?

pozdrawiam
Łukasz

ryszard.korczyk

Cytat: luk.inc w 06 Lipiec 2012, 13:45
Jeśli zakupie czujkę to postaram się ją połączyć z raspberry pi, może dać ciekawe efekty ;) Próbował już ktoś na malinie odpalić?
pozdrawiam
Łukasz
http://www.boincatpoland.org/smf/radioactivehome/czujka-radioactivehome-i-arm-linux/
W tym wątku ktoś o tym pisał.

vivianek

ryszard.korczyk
CytatNie obiecuje, ale może uda się jeszcze coś zorganizować.

Czekam w takim razie na info  :)


Hyakinthos 
CytatA widzisz Vivianek:). Moze Rysiu tez cos zorganizuje dla Ciebie:). Pozdrawiam serdecznie

PS. A poza tym w razie co moge ustapic miejsca i cierpliwie poczekac dluzej na swoja czujkę;)

Bardzo miło z Twojej strony  :respect: a moze jednak Ryszard coś tam jeszcze dla mnie znajdzie ?


BTW jak długo przewidujecie czas oczekiwania na czujniki z 3 serii ?

ryszard.korczyk

Terminów realizacji 3 serii jeszcze nie ustalaliśmy, ale części niektóre będą dopiero za 6-8tygodni. Więc uwzględniając czas na montaż i testy będzie to za trochę ponad 2 miesiące.
Seria prototypowa jest już zmontowana, kilkanaście szt jeszcze zostało, muszę tylko obudowy przygotować.

Hyakinthos

Juz nie moge sie doczekac testow tej prototypowej czujki:). Mam nadzieje rowniez, ze Kolega Rysiu znajdzie jakas wolna dla Kolezanki Vivianki:) Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

predatoraf

Witam, czy lista chętnych na zakup jest nadal otwarta?
Jeżeli tak to rozumiem, że mam się wpisać do ARKUSZA z pierwszej strony?

pozdrawiam, predatoraf

krzyszp

Proponuję zamknąć arkusz do edycji na tę chwilę, dalsze zapisy tylko przez ten formularz:
http://192.166.218.170/radreg/form.php
Przepraszam, ale tylko tak mogę to jakoś sensownie śledzić i upilnować, zwłaszcza, że zamówienia docierają do mnie różnymi drogami (w tym PW na forum, PW na forum projektu, prywatne maile)...

Przypominam, że samo dodanie nick'a w arkuszu w zasadzie nie ułatwia sprawy, gdyż bywają ludzie, którzy się dopiszą a  potem nie sprawdzają PW...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

predatoraf


Svistak

Witaj Predatoraf - miło tu zobaczyć kolegę ze "Strefy Zero" - to kolejny kamrat do testów czujki w Prypeci "rośnie"  :D  ... pozdrawiam Svistak (na forum "Strefy Zero" - SQ1PSH)...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

predatoraf

Przetestuję w Prypeci tak szybko jak to będzie możliwe :), jak na razie będę testował w domu bo jest czym ;)
W dziale wizytówki się nie udzieliłem, bo jak zobaczyłem jak się każdy rozpisuje, jakimi super-hiper komputerami dysponujecie i ile punktów każdy nabił to się za głowę złapałem :) Ja jestem świeżak i jeszcze nie wziąłem udziału w żadnym projekcie, jutro się tym zajmę  :attack:

Troll81

ja zaczynalem od athlona XP 1,7 :D więc się ne przejmuj. Aha jak zamierzac wystawiać czuję na żródła promieniowania to odznacz na stronie projektu że robisz testy bo nam sie będziesz na czerwono świecił....

krzyszp

#75
Jutro będę rozsyłał maile do osób zarejestrowanych na trzecią partię czujników.
W przesyłce będą zawarte informacje o płatności oraz przewidywanym terminie realizacji.
Ze względu na moją chwilową niedyspozycję nie dopilnowałem formularza i "niechcący" już przekroczyliśmy zakładaną wielkość serii (300szt), dlatego wraz z Ryśkiem zdecydowaliśmy się zwiększyć tę partię do 400, jednak dodatkowe czujki będzie można zamówić dopiero za jakiś czas, jak uzgodnimy i potwierdzimy zamówienia zebrane dotychczas :)

Ok.
Mailing do osób zarejestrowanych za pomocą formularza wykonany, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi na fakt, że napisałem go po angielsku :)
Jutro wieczorem zajmę się osobami z arkusza google przesyłając detale dotyczące płatności (zasadniczo nic się nie zmieniło w stosunku do poprzedniej zbiórki, więc gorliwi mogą już wpłacać pieniążki czy to na PayPal, czy też na konto).
Do każdego z arkusza wyślę osobną wiadomość, więc mam prośbę, żeby odpowiedzi zawierały krótką informację koniecznie zawierającą numer płatności/przelewu, aby można było zachować jaką taką kontrolę nad tym, oraz oczywiście adres do wysyłki :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

jim

Poszło. Niestety eurobank nie udostępnia numeru przelewu..  ???

krzyszp

Cytat: jim w 24 Lipiec 2012, 11:23
Poszło. Niestety eurobank nie udostępnia numeru przelewu..  ???
W takim razie poproszę PW z danymi.
Staram się jak mogę przypisać wpłaty do konkretnych osób - to zapobiegnie bałaganowi.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

eclipse99

W mBanku też nie udostępniają.
Wysłałem PW.

predatoraf

Skoro ceny w euro, to zastosować obecny przelicznik?  ;D
Z wysyłką wyjdzie 124zł, dobrze mówię? :)