Zapisy na trzecią serię czujników Rad@H

Zaczęty przez Cyfron, 02 Luty 2012, 11:30

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

krzyszp

Nie bardzo wiem, jak projekt tego czujnika ma się do edycji naszych czujek ;)

Zresztą, schematy i kody źródłowe czujek R@H dostępne są również na stronie projektu (łącznie ze wsadem i kodem źródłowym kontrolera).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Cytat: krzyszp w 23 Marzec 2016, 13:08
Nie bardzo wiem, jak projekt tego czujnika ma się do edycji naszych czujek ;)
Do projektu RAD@H nijak. Podałem jednak ten link jako do urządzenia, które mierzy to samo - tak informacyjnie.
Być może są osoby, które chcą wykonywać tego typu pomiary (monitoring swojego otocznia) a jak przeczytałem wcześniej to nie wiadomo kiedy będą zapisy na nową serię czujek RAD@H.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

AL

A czy Ryśkowi nie zostało przypadkiem kilka sztuk z poprzedniej edycji?

krzysiek_kalb

Cześć widzę że dawno tutaj nie było zadnego ruchu. Chciałem się dowiedzieć czy nadal można dołączyć do projektu R@H. Jestem zainteresowany zakupem dwóch czujników. Widziałem, że w 2012 były jakieś zapisy i do tego okresu nic więcej.

Czy będzie wypuszczona nowa wersja czujników lub ponowiona któraś z serii aby móc zakupić? Jeżeli tak to kiedy mogą być zapisy?

Troll81

Niestety osoba która robiła czujniki aktualnie nie wykonuje tego zadania. A do produkcji bardziej masowej musielibyśmy mieć tłum chętnych :( ale może niedługo coś sie ruszy w temacie wraz z czujnikiem Smogu :D tak więc fingers crossed

krzyszp

Obawiam się, że aby zachować przystępną cenę czujek trzeba by zrobić partię ze 200szt, a to niestety wymaga wyłożenia znacznie większej gotówki, niż Fundacja jest w stanie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Ja mogę odsprzedać czujkę z bodajże pierwszej serii (prostopadłościenna, a nie w rurze)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzysiek_kalb

Cytat: Troll81 w 01 Wrzesień 2017, 20:43
Niestety osoba która robiła czujniki aktualnie nie wykonuje tego zadania. A do produkcji bardziej masowej musielibyśmy mieć tłum chętnych :( ale może niedługo coś sie ruszy w temacie wraz z czujnikiem Smogu :D tak więc fingers crossed

Niedługo to mniej wiecej ten rok czy pierwsza połowa 2018?

Troll81

20tys by trzeba na te 200 czujek wydać? czy ile?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Wrzesień 2017, 21:58
20tys by trzeba na te 200 czujek wydać? czy ile?
O ile pamiętam (a ceny się zbytnio nie zmieniły), to same części + płytka by (dla 200szt) kosztowały ok 20-25tyś. Do tego koszt oprogramowania 200 procków, złożenie całości do kupy i obsługa wysyłki do chętnych...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

#212
Jako fundacja jakiś zrobić jakiś start-up?

Edit: trochę dziwne to zdanie mi wyszło...

Tobas


Troll81

prędziej widziałbym to jako projekt na "polakpotrafi" lub innym crowdfundingowym portalu. Ogłosić to na forum projektu. zebrać chętnych i zamówić te czujki po prostu....

necavi

Sytuacja patowa: przychodzą tu ludzie i pytają o czujnik, gdyby jakoś go zdobyli to można by potrzymać kontakt i coś z boinca by może ich zainteresowało na dłużej. Tylko czujnika nie mamy bo to nas przerasta finansowo (kilkaset sztuk).
Może jak to zaproponował Troll - przez crowdfunding - sprawę łatwiej by było ogarnąć biznesowo i więcej chętnych by się znalazło? Zamówienie samych płytek chyba sprawy nie rozwiązuje?

krzyszp

Ja mam wrażenie, że to nie kasa jest problemem, tylko znalezienie osoby, która złoży te 100 czy 200szt do kupy.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

#217
A ja powiem ze to nie problem osoby tylko zlego podejscia do sprawy.

Nalezy ustalic co to znaczy niska cena. Generalnie najwiekszym problemem sa tutaj lampy G-M , reszta podzespolow jest relatywnie latwa do zdobycia...

Teraz dlaczego akurat 200 ? a moze lepiej 1000 ? Na czym to bylo opierane ? Nie dziwie sie ze nikt nie chce bawic sie recznie w lutowanie 100-200sztuk... takie cos sie zleca do automatycznego montowania - recznie czy na polautomacie to mozna 30 sztuk sobie zrobic... Niestety ale godzina pracy automatu jest sporo tansza od godziny pracy osoby...

Bawic sie recznie w nakladanie pasty i piecyk to mozna dla malych serii prototypowych - nawet posiadajac chinski automat Pick & Place 200szt. to juz sporo dla takiej maszynki przeznaczonej raczej do malutkich serii.

Tak prawde mowiac to trzeba by to przekalkulowac ile wyjdzie przy danej liczbie... bo to 200 to chyba tak troche z ksiezyca.

Inna sprawa czy ktos probowal choc dogadac sie z kims np. wydawnicterm AVT itp. aby wypuscic to jako kit itd. - tez mozna z takiej opcji skorzystac. Ktos powie ale nie kazdy posklada... to sobie zamowi zmontowana wersje kitu itd.
W sprawie PCB mozna probowac dogadac sie np. z firmami typu NCAB Group i np. za reklame w postaci ich loga na PCB wywalczyc lepsza cene czy sponsoring (macie chyba fundacje wiec sporo latwiej).

Rozwiazac mozna to na 1000 sposobow - tylko trzeba chciec...

Wrazie czego mam znajomego posiadajacego maly chinski automat Pick & Place - wladnej osobie moge podac namiary aby sie ewentualnie probowac dogadac i zobaczyc jaka cena wyjdzie...

Sorry ze tak jade - ale ciagle robie jakas elektronike w malych seriach, wiem ze jest to po czesci problem i porownujac do 1000 sztuk i wiecej wychodzi relatywnie drogo... ale z takim podejsciem to bym z glodu umarl ;)
Z tym ze ja robie takie projekty w malych seriach hobbystycznie lub komercyjnie, fundacja przy odrobinie obrotnosci ma o wiele wieksze mozliwosci.

Bodaj Kamami zrobilo komercyjny produkt w dobrej cenie dogadujac sie z NCAB Group, Semiconem itd. - tutaj mozna probowac tak samo. Dla firm to dobra reklama i ocieplenie wizerunku. Nawet jak nie zrobia totalnie za free to na 100% zjada mocno z cenami...






krzyszp

Akurat kiedyś to po 150szt było robione ręcznie (poza płytkami - one były zamawiane).
Niestety, sam z elektroniki jestem noga, trzeba by Szoplera albo Ryśka dorwać, może by odpowiednie kontaktu uruchomili...

A dlaczego nie 1000? To proste - kasa...
Btw. Tuby były zamawiane z tzw. "drugiego obiegu", nie wiem, czy aktualnie można je oficjalnie dostać na rynku...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tplewa

Ok :)

Wiec tak IMHO 100 czy 200 sztuk to nadal zbyt maly wolumen aby uzyskac dobra cene... czuje ze pomiedzy 100 i 200 sztuk roznica na plytce bedzie niezbyt odczuwalna. Natomiast koszt czesci i PCB juz tak. To sa takie dziwne ilosci ze niezbyt oplaca sie to lutowac recznie (trzeba znalezc jakiegos zapalensca ktoremu wybitnie sie nudzi i zrobi to dla idei - bo jak policzy spedzone godziny po jakiejs niezbyt wysokiej stawce to i tak wyjdzie sporo), albo niestety sporo zaplacic.

Natomiast mozna jak wspomnialem probowac sie dogadac z firmami i tutaj nie potrzeba elektronika tylko obrotnej osoby z fundacji :) Nie wierze ze sie nie da. Skro np. robiac jakis maloseryjny komercyjny projekt mam od firmy przykladowo propozycje ze zrobia mi 100sztuk - ale odbieram 30sztuk na poczatek i np. zobowiazuje sie na odebranie reszty do konca roku... to i wam udalo by sie jak wspomnialem np. w ramach logo na plytkach danej firmy uzyskac lepszy uklad.

Ewentualnie szukac osob ktore maja jakis maly automat, a sa one coraz tansze i sam powoli zastanawiam czy sobie nie kupic (kwota w okolicach 22 tys. zl - po wszystkich oplatach). Niby sporo ale jak licze ile czasem traci sie czasu itd. to zaczyna mi wychodzic ze to sie oplaci...

O tubach wspomnialem bo tutaj wlasnie sa one dostepne z drugiego obiegu i nie wiadomo jak z rachunkiem - to moglo by stanowic problem np. jak by chcialo sie dogadac z firmami robiacymi kity np. AVT itp. Do tego tutaj roznie jest z dostepnoscia i cena. Chyba sam kupowalem od tej osoby co wy i mialem pare razy calkiem inne ceny i to byla spora roznica. Raz kupilem za jakies smieszne pieniadze, potem niestety sporo wyzsza cena...

Jeszcze chyba bedzie problem z transformatorkami ale tutaj moze sie uda dogadac z Ferysterem - maja calkiem sypmatyczne ceny. Sam do swoich konstrukcji licznikow bralem od nich...

Reasumijac jak wspomnialem na poczatek warto zrobic rozeznanie jaka ilosc byla by najbardziej oplacalna, oraz probowac jako fundacja znalezc jakies firmy ktore dzadza np. spore upusty lub nawet zasponsoruja jakas czesc w calosci (czy to plytki czy tam usluge montazu). Dla duzych firm inwstujacych sporo w reklame w mediach (czasopisma itp.) zrobienie 100 plytek czy tam wpakowanie 100 na maszyne to nie sa wielkie koszta, a maja fajna promocje - z tym ze tutaj fundacja musiala by troche o to zadbac by pojawilo sie troche artykulow w prasie o tym projekcie (co przy tym temacie nie powinno byc trudne).







krzysiek_kalb

Jeżeli pojawią się zapisy na zakup czujki to fajnie by było jeżeli informacja ta była by jakoś rozgłoszona.  :)

Wojtas567

#221
Witam
A czy jest możliwość pobrania sobie listy elementów, soft i płytek do samodzielnego zmontowania?
Widziałem gdzieś na stronie że były te dane ale linki są nieaktualne.

OK :) znalazłem.

Pozdrawiam
Wojtas

krzysiek_kalb

Cześć,
Czy już coś wiadomo na temat możliwości kupienia czujnika ?

SzaMoT🍀

Witam,
Mam czujkę w tubie wykonaną przez Ryśka z forum V3.
Sprzedam tak jak kupiłem kiedyś plus wysyłka. Nie mam jak jej teraz pod serwer podpiąć że względu na urządzenia mobilne (tel. Android).
Kto chętny proszę o kontakt na PW
[smg id=10762 type=preview align=center caption="R@H"]
Pozdrawiam
Tomasz Kaczmarek
Radiowy Chochlik Pasja odkrywania ®
Edycja minimum 100 wpisów na forum taki warunek sprzedaży ...