OT co ładnie liczyć może superkomputer

Zaczęty przez MarcinB, 07 Luty 2012, 16:04

MarcinB

Ale te NV białeczka tak ładnie liczą...  :love2: ;)

Troll81


MarcinB

No POEM daje rade. Jeśli faktycznie ATI lepiej punktuje to ok trzeba brać okazję jak będą i się nie zastanawiać za długo :)

Cyfron

po pierwsze trollu - to POEM żeby liczyć na GPU wymaga aplikacji w wersji develop, która robi problemy z kompami i innymi projektami, a nikt z nas nie ma czasu na zabawę z błędami i rozwiązywanie "niespodziewanych" błędów. Jeśli Trollu chcesz, to bez problemu damy Tobie dostęp po LMI, ale widzę, że już nas 4rech nie ogarnia wszystkiego, bo dziś jak patrzyłem na jeden z SKB@P to widziałem, że liczy yoyo (??).

Po drugie - wypadałoby w takim razie precyzyjnie określić, co mamy liczyć na CPU a co na GPU w SKB@P. Bo z jednej strony fajnie byłoby dać w tyłek PNT, ale projekty dobrze punktujące raczej nie są "białkowcami".

Tomasz R. Gwiazda

kilka razy juz mowilem...

jak dziala to nie gmerac, liczyc to co daje pkt i jest stabilne.
a nie angazowac sie w nic co pozbawi stabilnosci caly komp i wplynie na wyniki obliczen GPU

takze ja osobiscie bym sie nawet gowienek non-cpu pozbyl :)


Troll81

A ja bym na SKB@P zainstalował hamachi i podpiał je wszystkie pod boinctasks na kompie Cyfrona :d ot zarządzało by się łatwiej...

A POEM możemy liczyć jak juz wersja 7 managera stanie się stable :D

mimeq

Boinctasks tez mi sie lepiej kojarzy niz BAM ;]


Cyfron

może i ja bym mógł podpiąć pod boinctask to u siebie, ale nikt inny by do tego dostępu nie miał, bo SKB@P są za NATem a tuneli podobno nie da się robić (tylko te przyznane dla każdej konkretnej osoby - pracownika albo studenta uczelni). No i tunele są wykonywane z zewnątrz - podobno nie można robić tuneli z kompów w sieci na zewnątrz (nie wiem sam do końca o co z tym biega)

Troll81


dziubas

skoro jest dostep LMI to jaki problem odpalic boinctask lokalnie i sterowac nim z zewnatrz (poza tym, ze moze sie slimaczyc)?
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Cyfron

dziubas - a co mi da odpalenie na SKB@P zamiast BoincManager BoincTask (albo odpalenie go dodatkowo)?

mimeq

odpalasz na jedym do ktorego jest dostep przez LMI a tam lokalnie z jednego zarzadzasz wszystkimi ?


Aegis Maelstrom

Skoro już mowa o GPU pod białkowce, przypominam swój nius: już praktycznie oficjalnie mówi się o aplikacji GPU dla Help Conquer Cancer na WCG. Zresztą przypuszczalnie to nie jedyny projekt, dla którego się coś takiego szykuje.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu - będzie on gdy rzecz będzie gotowa do rozsyłania próbek w ramach beta testingu - ale podobno to już niedługo.
Wymaganiem ma być podobno OpenCL 1.0. Niestety, :
1) próbki najpierw polecą do tych, co odznaczą że chcą betę (i prawdopdobnie ich regularność może być różna)
2) nie wiadomo, pod jaką architekturę lepiej zoptymalizowany będize program (a więc np. nowe AMD/ATi, stare AMD/ATi, obecna nVidia?) i czy potrzebuje podwójnej precyzji.

Nie ma więc jak kupować karty "specjalnie pod WCG" - natomiast zaznaczam, że taki temat pojawił się na horyzoncie. :)

dziubas

dokładnie, tak właśnie robię w tej chwili, tyle że ja łączę się Xmingiem po ssh z maszyną linuksowa i na niej odpalam boinctasks. Ale to detal, grunt mieć jakiś zdalny dostęp do centralnego peceta.

Cytat: mimeq w 07 Luty 2012, 19:17
odpalasz na jedym do ktorego jest dostep przez LMI a tam lokalnie z jednego zarzadzasz wszystkimi ?
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

ryszard.korczyk


Aegis Maelstrom

Oj tam off-top.

Ale ale, myślałem, że po info o aplikacji GPU dla WCG strzelać będą korki od szampana, a tu nic: cisza, flauta, woda w usta...  :ph34r:   XD

krzyszp

Cytat: Aegis Maelstrom w 08 Luty 2012, 00:09
Oj tam off-top.

Ale ale, myślałem, że po info o aplikacji GPU dla WCG strzelać będą korki od szampana, a tu nic: cisza, flauta, woda w usta...  :ph34r:   XD
Cisza, bo wszyscy piwo chleją  XD XD XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

dziubas

na razie mogę sobie postrzelać korkiem od szamponu, którym warto by zmyć głowy adminów POEM, skutecznie ostudzili mój entuzjazm   :bad:

sorry za off-top  :shame:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81


MarcinB

Cytat: Aegis Maelstrom w 08 Luty 2012, 00:09
Oj tam off-top.

Ale ale, myślałem, że po info o aplikacji GPU dla WCG strzelać będą korki od szampana, a tu nic: cisza, flauta, woda w usta...  :ph34r:   XD
Dlatego bo to offtop był :P Ale wiadomość jest Wielka , Wreszcie poszli po rozum do głowy :) Teraz projekty ruszą z kopyta