Finansowanie rozwoju i rozpoczęcie większej sprzedaży czujników Rad@H

Zaczęty przez krzyszp, 10 Luty 2012, 02:02

krzyszp

Od pewnego czasu cały czas męczy mnie, jak zdobyć kasę na większą ilość czujników (200-500) tak, aby na bieżąco je sprzedawać chętnym.

Może postaramy się o crowfunding?

Polecam przeczytanie:
http://prawo.vagla.pl/node/9673
Ładnie pokazuje, jak szybko zdobyć gotówkę na rozwój projektu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


Troll81


krzyszp

Mogę dopisać tam nasz projekt w czasie weekendu.
Jaki proponujecie ustawić czas zbiórki i jaki cel gotówkowy?
Ja bym proponował 2 miesiące i cel 10k-15k dolarów.



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

a realne jest zebranie takiej kwoty? myśle że już 8000$ by nas zadowoliło. Byłoby ze 200 czujników...

Cyfron

Trolu - myślę, że im więcej tym lepiej :)

krzyszp - jako bonus za większą wpłatę jednorazową (jaką?) mogę zaoferować zwiedzanie dużej komory bezechowej i pogłosowej w AGH w Krakowie w ustalonym wcześniej terminie, do tego plakat B@P - co Wy na to ?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 10 Luty 2012, 12:20
a realne jest zebranie takiej kwoty? myśle że już 8000$ by nas zadowoliło. Byłoby ze 200 czujników...
Myślę, że tak.
Cytat: Cyfron w 10 Luty 2012, 12:23
krzyszp - jako bonus za większą wpłatę jednorazową (jaką?) mogę zaoferować zwiedzanie dużej komory bezechowej i pogłosowej w AGH w Krakowie w ustalonym wcześniej terminie, do tego plakat B@P - co Wy na to ?
Fajny pomysł z komorą, ale niestety nie związany z projektem... :(
Plakat - tu jest problem, bo to będą ludzie z zagranicy, więc przydatność mała...
Ja myślałem nad dwoma rzeczami:
1. Banner na stronie Rad@H (w rotacji z innymi ofiarodawcami, przez pewien czas).
2. Dla wpłacających $100 i więcej - czujnik.
Z tego powodu (pkt 2) cel musi być odpowiednio wyżej ustawiony, aby kasa na rozwój została.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


Cyfron

Cytat: krzyszp w 10 Luty 2012, 12:45

Fajny pomysł z komorą, ale niestety nie związany z projektem... :(

Nie, to nie - łaski bez ;)
moja propozycja jest ciągle aktualna (w razie czego :) )

krzyszp

Panowie, podjąłem decyzję.

Jako, że jakoś od grudnia (albo i wcześniej) nie znaleźliśmy osoby, która by pomogła Tobasowi ze skonfigurowaniem jego serwera dedykowanego do obsługi VPS'a na potrzeby projektu (mocnego, a nie taniego, który opłacam teraz), zdecydowałem samowolnie o przejściu na serwer dedykowany w ramach samofinansowania projektu.

Na chwilę obecną wybrałem serwer w firmie Hetzner, ale dokładna wersja zależy od kasy.

Marzy mi się wzięcie mocnej maszyny http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex6
Ale pewnie realnie będzie to ta maszyna: http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/eq4

Obecnie potrzebuję około 100 Euro, żeby wpłacić opłatę instalacyjną oraz pierwszy miesiąc, lub około 300 za lepszą wersję.

Jeśli w miarę szybko nie zbiorę tej kwoty, zdecyduję się na budżetowy serwer opłacany z mojej kieszeni. Oczywiście puściłem też prośbę o dotacje na radioaktywnym, ale czy i kiedy będzie jakiś odzew, tego nie wiem (obecnie dostałem w sumie ok. 30 Euro donacji przez cały czas działania projektu).

Chętnych do wpłat proszę o wpłacanie pieniędzy przez PayPal'a na konto donate (malpa) radioactiveathome . org



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A co trzeba zrobić przy tym serwerze Tobasa? moze ja z foxem bym pomógł? on zna linuxy lepiej niż ja windowsy :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 25 Luty 2012, 16:47
A co trzeba zrobić przy tym serwerze Tobasa? moze ja z foxem bym pomógł? on zna linuxy lepiej niż ja windowsy :D
Trollu, co trzeba zrobić było maglowane, także na zlocie.
Nie będziemy miesiąc czekać, bo nowe czujniki zaraz będą wysyłane, a jak dojdą, to aktualny serwer padnie w cholerę...
Ja decyzję podjąłem, jeśli nie znajdą się chętni do pomocy w finansowaniu, to kupię dedyka tak, czy siak, ale wtedy obcinam resztę wydatków na BOINC'a do zera.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

mogę pomóc finansowo ale dopiero po wypłacie. Zostało mi 80 zeta do końca miesiąca....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 25 Luty 2012, 16:56
mogę pomóc finansowo ale dopiero po wypłacie. Zostało mi 80 zeta do końca miesiąca....
Wpłaty będą potrzebne co miesiąc - utrzymanie serwera kosztuje ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Svistak

Jestem gotów na comiesięcznie wsparcie, a także dołożyć się na dobry start nowego naszego własnego serwera...
Nawet jakby jedyną moją motywacją, miał być fakt - żeby mi już nikt nie "wypominał" Funduszu Kościelnego (z którego w życiu nic nie miałem i nie mam), ale żebym mógł uczciwie stwierdzić, że nie tylko że "nie okradam", to jeszcze lokuję w naukę... sorki za to OT - ale nerwy mi ostatnio puszczają...
To czekam teraz na ustalenia, co dalej...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzyszp

Cytat: Svistak w 25 Luty 2012, 17:18
Jestem gotów na comiesięcznie wsparcie, a także dołożyć się na dobry start nowego naszego własnego serwera...
Nawet jakby jedyną moją motywacją, miał być fakt - żeby mi już nikt nie "wypominał" Funduszu Kościelnego (z którego w życiu nic nie miałem i nie mam), ale żebym mógł uczciwie stwierdzić, że nie tylko że "nie okradam", to jeszcze lokuję w naukę... sorki za to OT - ale nerwy mi ostatnio puszczają...
To czekam teraz na ustalenia, co dalej...
W życiu bym Cię nie oskarżył o coś takiego ;)

Natomiast nie ma co ustalać, podałem PayPal'a...
Po prostu potrzebuję zebrać ile się da, resztę dopłacę z własnej kieszeni (bo nie wierzę, że dziś zbiorę tyle kasy).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

mimeq


Twoja darowizna została przekazana.


Wiele na Paypalu nie mailem ale co bylo przelalem tylko czemu "musialem" w Euro ? i pewnie przewalutowanie tez swoje kosztowalo ...


krzyszp

Cytat: mimeq w 25 Luty 2012, 17:35

Twoja darowizna została przekazana.


Wiele na Paypalu nie mailem ale co bylo przelalem tylko czemu "musialem" w Euro ? i pewnie przewalutowanie tez swoje kosztowalo ...
Nie wiem, czemu musiałeś (konto obsługuje złotówki)... Ale i tak za serwer trzeba będzie płacić w Euro, więc nie ma to znaczenia w sumie.

Svistak i mimeq - dzięki :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A z innej beczki. ponieważ najwyrażniej w stanie w jakim bylim na zlocie najwyrazniej w moim mózgu zawieruszył sie temat serwera. A tobas się nie przypomniał (za to przypomniał się z podpisem na fundację) to proponuje odswieżyć dyskusję i obaczyć co to za serwer lezy u Tobasa i rozpocząć nad nim pracę. może w marcu by ruszył? tydzien na dopięcie sprawy jest.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

a na ile? bo może po tym terminie serwer u Tobasa by już chodził? co trzeba z nim zrobić? postawić na nim OS? Skonfigurować go do działania po SSH? coś jeszcze?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 25 Luty 2012, 23:38
a na ile? bo może po tym terminie serwer u Tobasa by już chodził? co trzeba z nim zrobić? postawić na nim OS? Skonfigurować go do działania po SSH? coś jeszcze?
Nie będę się bawił w kombinowanie, TJM też nie może w nieskończoność przenosić serwera, nie zapomnij, że za każdym razem trzeba też przenosić domeny, a to wyłącza serwer na jakiś czas.
Jeśli znajdą się chętni do sponsorowania łącza, to ok, ale jeśli nie, to puki będę mógł, to go utrzymam, a potem po prostu zamknę...

W skali ilości użytkowników, to nie są znaczne pieniądze, ale dla mnie samego to spore obciążenie, niemniej, tak samo jak z uruchomieniem projektu - ktoś musiał decyzję podjąć i ja to zrobiłem.
Sorry Troll'u, ale obecnie ja firmuję to swoim nazwiskiem na sieci, i nie dopuszczam możliwości kompletnego padu serwera w najbliższych dniach z powodu przeciążenia...

Przyszedł moment, że trzeba serwer przenieść na coś duuużo mocniejszego i to robię...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

gaballus

Czy jest jakaś inna możliwość przelania pieniędzy oprócz PayPala? Mam uczulenie na PP :dunno: . Aczkolwiek jeśli nie ma innej możliwości to pójdzie PP.

krzyszp

Jest, ale na moje konto w UK, a to jest niestety chyba droższe...
Może po prostu przelej Svistakowi, a o to zrobi?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Gabbalus możesz przelać pieniądze na konto na promocję. A następnie ja przeleje na mojego paypala a potem na paypala donate Rad@H.
Ale najlepiej aby krzyszp po prostu podał nr kotna IBAN. W końcu Anglia też jest w europie. A nie każdy chce korzystać ze zwalonego paypala.

ps. przelałem 140e na tego dedyka.

gaballus

Ok, widzę ze tak czy inaczej ciężko będzie uniknąć pośrednictwa PP. Nie chodzi nawet o to że nie mam czy nie korzystam z PP, bo czasami korzystam. Ale jakoś nie lubię "wspomagać" amerykańskie firmy, szczególnie z sektora bankowego  :dunno: . W każdym razie poszła skromna donacja :)

ryszard.korczyk

20e dziś poszło, po wypłacie coś jeszcze zorganizuje.

krzyszp

Na tę chwilę na konto PayPal na serwer wpłynęło 241 Euro i 50PLN, daje to razem ok. 1070pln.
Serwer kosztuje 269pln miesięcznie, za pierwszy miesiąc zapłaciłem już wczoraj, zaraz potem jak napisałem post.
Mamy więc pieniądze na opłacanie serwera na następne 3-4 miesiące.

Bardzo dziękuję wszystkim wpłacającym, za ich zgodą (napiszę do każdego z osobna w wolnej chwili) opublikuję listę sponsorów na stronie głównej projektu.

Co do mojego konta, mogę podać pełny numer z IBAN, ale to nie będzie za dobrze wyglądało, że mamy polski projekt, a angielskie konto ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

krzyszp: bedzie wygladalo dobrze, jesli na stronie projektu napiszecie cos wiecej o nim. czyli ze czesc staffu jest w PL, czesc w UK, Belgia, ect
a serwer stoi w US/UK/AUS/ect...


krzyszp

Tomaszu, zrobię to, jak tylko z banku dostanę IBAN (nigdy wcześniej go nie potrzebowałem).

Teraz prośba do kogoś znającego się na SVN, potrzebuję go porządnie skonfigurować na VPS, którego również wykupiłem do serwera statystyk i pośledniejszych rzeczy.
SVN musi mieć możliwość swobodnego wglądu do kodu i jego ściągania, ale zmiany mogą być wprowadzane tylko przez uprawnionych userów (potrzeba to porządnie skonfigurować).
Będzie także potrzeba postawienia tam serwera ftp i poczty dla radioaktywnego.

Czas to wszystko porządnie pokonfigurować...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

czy w ramach zarabiania na swoje utrzymanie projekt mógłby sprzedawać silikonki na rękę?

Szopler

Właśnie o tym samym pomyślałem... czarne z (barwionym) pomarańczowym napisem "Radioactive@Home.org" :D

Troll81

abo odwrotnie. :D wtedy większa powierzchnia by świeciła....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 28 Luty 2012, 17:13
czy w ramach zarabiania na swoje utrzymanie projekt mógłby sprzedawać silikonki na rękę?
Jak fundacja ruszy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


Troll81


krzyszp

Przewijał się wcześniej temat ustalenia dobrowolnej miesięcznej wpłaty na konto radioaktywnego więc stworzyłem przy pomocy PayPal'a odpowiedni przycisk z trzema planami subskrypcji. Jednak mam dość mieszane uczucia, co do jego umieszczania na projekcie.
Wstępnie ustawiłem trzy opcje:
1. Basic supporter - 1 Euro miesięcznie
2. Extended supporter - 10 Euro miesięcznie
3. Business supporter - 50 Euro miesięcznie.

Wymyślając te opcje brałem pod uwagę możliwość większych wpłat (3 opcja) przez firmy chcące bannera na stronie projektu, nie wiem tylko, czy to dobry pomysł, nie chcę wywoływać poczucia, że "lecimy w komercję", z drugiej jednak strony, to mógłby być sposób na zdobycie pieniędzy na wypuszczenie samodzielnie partii czujek bądź na rozwój prototypów...

Co o tym wszystkim sądzicie?

I jeszcze jedna sprawa. Dość pilnie potrzebujemy konta tylko do dyspozycji projektu, na moim koncie paypalowskim zaczyna się trochę zamieszania robić...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

to nie mozesz zalozyc oddzielnogo konta Paypal na mailu R@H ?
bedzie porzadek ?

a co do Datkow, to mysle ze zamiescic mozna, ale kwote to niech sami ludzie zdecyduja
wazne zeby podac jasno jakie koszty sa i pokazywac ze tyle a tyle do celu brakuje