Finansowanie rozwoju i rozpoczęcie większej sprzedaży czujników Rad@H

Zaczęty przez krzyszp, 10 Luty 2012, 02:02

krzyszp

Zakładać nowego konta PayPal'a nie chcę, bo były przypadki, że konta były blokowane jeśli nagle zaczęły się spore kwoty na nim pojawiać, szczególnie dotyczy to kont krótko istniejących. Natomiast konto bankowe sprawę by załatwiło, po prostu bym natychmiast na nie przelewał pieniążki i była by jasność.
Natomiast zamieszczanie celu do osiągnięcia jest raczej nierealne, gdyż generalnie projekt potrzebuje pieniędzy na kilka celów:
1. Bieżące utrzymanie serwera (aktualnie serwer jest opłacony do końca czerwca, i "prawie" mam środki na kolejny miesiąc.
2. Dalsze finansowanie prototypów - jeśli pójdziemy np. w moduły GPS czy GSM to już "trochę" to będzie kosztować.
3. I najważniejszy moim zdaniem cel - zgromadzenie pieniędzy na wypuszczenie partii czujek samodzielnie, bez potrzeby robienia przedpłat. Tutaj akurat kwota jeszcze nie jest ustalona, bo w zasadzie nie wiemy jeszcze w który model pójdziemy (dotychczasowy czy też ten od Ryszarda).
Nie wiem też czy i jak zrobić przycisk paypalowy do wpisania własnej kwoty dla subskrypcji, nie zauważyłem dotąd takiej opcji, poszukam jeszcze.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

no to co za problem zbierac na 3 rozne cele ?
po prostu 3 niezalezne akcje, oddzielnie opisane, oddzielne znaczki i pokazane ile % kazdego celu juz sie udalo uzbierac

kotfryc

Cytat: krzyszp w 16 Marzec 2012, 16:59
3. Business supporter - 50 Euro miesięcznie.
- brzmi jak dla mnie nieprzyjemnie, ja bym proponował zrobić podział jak tutaj:
http://www.linuxmint.com/sponsors.php
http://linuxmint.com/donors.php

Gdzie sponsorzy to osoby/instytucje/firmy wpłacające regularnie. Na liście im płacisz więcej tym jesteś wyżej.
"Donorzy"  ;D - wpłaty jednorazowe, lista aktualizowana co miesiąc, każda osoba zyskuje nr i coś ala profil.

Kwot bym nie narzucał nikomu...

Jeśli chodzi o finansowanie prototypów, to nie jest to jedyna droga rozwoju i wdrażania "nowych technologii"  ;) Ja bym położył również nacisk na stymulowanie twórczości uczestników projektu. Prędzej czy później projekt spotka się z zainteresowaniem specjalistów z różnych branż i wtedy być może oni sami zaproponują jakieś gotowe rozwiązania  ;) Podobnie jak z alternatywnym czujnikiem Ryśka  ;)
Jest to tańszy sposób i może mniej "wydajny" , ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma  ;)
A jak pojawią się większe pieniądze to można wtedy samemu zrobić zespół do budowy czujki "wypas" ;)


krzyszp

Jest jakiś chętny na przygotowanie wstawki na stronę z wykresem obrazującym wpłacane pieniążki pobierającym dane z bazy? Bo same dane to można nawet ręcznie dopisać.
Podobnie też trzeba by przygotować tabelkę z nickami wpłacających osób prywatnych.
Natomiast co do wpłat miesięcznych, to przynajmniej PayPal nie ma mechanizmu samodzielnego podawania kwoty niestety, znacie jakiś inny (popularny) serwis, który to umożliwia?
I jak stymulować firmy, poprzez "listę sponsorów" np. na dole strony?
Dodatkowo, przydałby się skrypt pokazujący określone wydatki, podzielone na grupy (serwer, podzespoły do prototypów, itp.)

To wszystko zaczyna być pilne, bo już zaczynają się pierwsze wpłaty z donacji (po ogłoszeniu zbiórki na serwer wpłynęło prawie 300 Euro), jak również wydatki (serwer dedykowany).
Przejrzystość finansów w tej chwili zaczyna być dla mnie priorytetem nr 1, gdyż projekt zaczyna być naprawdę popularny, także na świecie (czujniki są już na kilku kontynentach).

Edit:
Właśnie się dopatrzyłem, że PayPal jednak ma możliwość samodzielnego wpisania kwoty, jest to jednak usługa "zaawansowana", muszę sprawdzić, czy prowadzą ją tylko dla organizacji charytatywnych czy także dla firmowych i jak jest płatna.

Edit 2:
Jest jeszcze drobny problem "księgowy"... Jak ktoś przekazuje np. 5 Euro, to PayPal ściąga z tego swoją opłatę (zależnie od kwoty 2-3.4% + jakaś stała stawka), to również powoduje, że suma wpłat nie zgadza się z sumą kasy na stanie - to również trzeba uwzględnić...
Jest też usługa mikropłatności, ale jej również nie mam "obcykanej"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Kret_polny


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Uwaga

Uzgodniłem z Kotfrycem, że samodzielnie wyłożymy pieniążki na 10 czujek każdy z nas (razem 20szt). Teraz prośba do osób chętnych pożyczyć (na długi czas) pieniążki na czujki tak, aby zebrać pieniądze na min. 50szt. Ich sprzedaż finansowała by następne czujki, itd. Samofinansowanie czujek pozwoliło by na optymalizację kosztów, gdyż nie robilibyśmy ich pod presją czasu i czekających na przesyłki osób.

Przypominam, że chodzi teraz o co najmniej 3 osoby chętne wyłożyć po około 1k pln, więc kwota dość spora, ale oczywiście zwrotna...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryszard.korczyk

A kiedy startujemy? Jak sprzedam trochę prototypów, to też będzie trochę grosza. Jak zwindykuje dłużników, to 1k mogę wyłożyć.

krzyszp

Cytat: ryszard.korczyk w 26 Kwiecień 2012, 21:14
A kiedy startujemy? Jak sprzedam trochę prototypów, to też będzie trochę grosza. Jak zwindykuje dłużników, to 1k mogę wyłożyć.
Jak uzbieramy na 50szt minimum.
Rozumiem, że też się deklarujesz? To by już dało 30szt...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ja 1k nie dam bo nie mam luzem ale moze postaram sie dołożyć coś od siebie. 200 pln?

ryszard.korczyk

Tak, deklaruje się. A z serii prototypowej nazbiera się trochę gotówki, którą bym już zostawił na projekt.

kotfryc

Cytat: Troll81 w 26 Kwiecień 2012, 21:33
ja 1k nie dam bo nie mam luzem ale moze postaram sie dołożyć coś od siebie. 200 pln?
Dobre i 200 zł, ale myślę Troll że z Twojej strony będzie lepszą inwestycją w projekt jak zrobisz jakieś fajne konkursy  :whip:  :parrrty:

krzyszp

Niestety, skończyły się już pieniążki zebrane na utrzymanie serwera, dlatego zwracam się z prośbą o dotacje na radioaktywny.
Przypominam, że miesięczne utrzymanie serwera kosztuje 269pln.

Tych, którzy mogą przekazać jakieś pieniądze, proszę o wpłacanie ich na konto PayPal: donate@radioactiveathome.org


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Svistak

No i poszło - ku chwale Nauki, Naszego Teamu oraz Projektu Rad@H  :whistle:

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzyszp

Cytat: Svistak w 18 Czerwiec 2012, 15:55
No i poszło - ku chwale Nauki, Naszego Teamu oraz Projektu Rad@H  :whistle:
Dzięki :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


krzyszp

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2012, 21:44
wyślij mi na PW nr konta wraz z danymi do przelewu
Trollu - przeczytaj jeszcze raz pierwszy post...
Aha, ile zapłacisz za przelew na konto do UK?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

pierwszy post

Cytat: krzyszp w 10 Luty 2012, 02:02
Od pewnego czasu cały czas męczy mnie, jak zdobyć kasę na większą ilość czujników (200-500) tak, aby na bieżąco je sprzedawać chętnym.

Może postaramy się o crowfunding?

Polecam przeczytanie:
http://prawo.vagla.pl/node/9673
Ładnie pokazuje, jak szybko zdobyć gotówkę na rozwój projektu...

A czy to wazne ile zapłace? I tak przymieżam się do zmiany banku.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 19 Czerwiec 2012, 21:14
pierwszy post
Mea culpa, chodziło mi o:
Cytat...Tych, którzy mogą przekazać jakieś pieniądze, proszę o wpłacanie ich na konto PayPal: donate@radioactiveathome.org

Drugą sprawą jest fakt, że i tak ogarnięcie samych operacji na PayPal'u jest dla mnie problematyczne (mam swoich 50-80 miesięcznie), jak jeszcze do tego dojdzie "wyłuskiwanie" operacji R@H z mojego konta bankowego...

Po prostu fundacja musi ruszyć... nie ma wyjścia.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

nie posiadam konta paypal... a w banku założyłbym stałe zlecenie i wsio

krzyszp

Cytat: Troll81 w 19 Czerwiec 2012, 21:43
...a w banku założyłbym stałe zlecenie i wsio
A to będzie baaardzo mile widziane, ale właśnie na (pod) koncie fundacji.
Na moim prywatnym koncie mógłbym po prostu nie zauważyć tych wpłat (zapomnieć, itd) i bym niechcący "zutylizował" te pieniądze...

Niemniej, i tak GRID przesłał mi 100E z kasy pozostałej ze zbiórki na czujniki więc serwer na następny miesiąc jest opłacony (i zostało parę groszy, ok... 20 funtów - tak właśnie działają przewalutowania...).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Uwaga.
Za 6 dni kończą się środki na opłacenie serwera radioaktywnego. Jako że ja nie dysponuję potrzebną kwotą, którą mógłbym na to przeznaczyć (269pln), a także nie mam teraz czasu się nim zajmować - konieczne jest zdobycie środków na jego opłacenie.

Proszę nie wpłacać kasy przez PayPala - moje konto nie może być teraz do tego użyte...

Wszystkie potrzebne do opłacenia dane posiada TJM.

Podkreślam - ja teraz nie mam możliwości się tym zająć.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


7v7.pl

Niech moc (obliczeniowa) będzie z Wami!


AL

Cisza jak makiem zasiał. Może zrobić listę chętnych? Będzie jakaś konkretna grupa osób to może temat odżyje.

AiDec

Z tego co mi wiadomo, to problemem nie jest brak chetnych do zakupu, ale brak odpowiednich rak ktore by te czujniki wykonaly.

Gdyby jednak cos wypalilo, to ja zapisuje sie na jedna sztuke.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: AiDec w 19 Październik 2016, 19:01
Z tego co mi wiadomo, to problemem nie jest brak chetnych do zakupu, ale brak odpowiednich rak ktore by te czujniki wykonaly.
Dokładnie. Po prostu nie ma komu ich robić (a jest to cholernie czasochłonne).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Podnieść cenę, wykonanie zlecić komuś.
Chętni na zakup i tak się znajdą.

krzyszp

Cytat: tito w 19 Październik 2016, 20:43
Podnieść cenę, wykonanie zlecić komuś.
Chętni na zakup i tak się znajdą.
Próbowaliśmy... ilość zepsutych była nie akceptowalna za żadną cenę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Podwykonawca do zmiany? Bo tak naprawdę to projekt po prostu kontynuuje wegetację - szkoda trochę.

krzyszp

Cytat: tito w 19 Październik 2016, 20:50
Podwykonawca do zmiany? Bo tak naprawdę to projekt po prostu kontynuuje wegetację - szkoda trochę.
Próbowaliśmy (chyba) z trzema... za każdym razem te same problemy były... Jakość płytek, nie trzymanie się wymiarów, złe wgrywanie softu... Po prostu odpuściliśmy, bo nikt nie chciał za to wziąć odpowiedzialności... Alternatywą było zrobienie czujek za 1k pln...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

7v7.pl

A co kickstartem albo innym funduszem społecznościowym? Może od tego zacząć przy okazji zobaczymy jakie będzie zainteresowanie?
A poza tym sprzedaż Koszulek z logo, opaski, bluzy itp...?
Niech moc (obliczeniowa) będzie z Wami!


krzyszp

Cytat: 7v7.pl w 20 Październik 2016, 00:18
A co kickstartem albo innym funduszem społecznościowym? Może od tego zacząć przy okazji zobaczymy jakie będzie zainteresowanie?
A poza tym sprzedaż Koszulek z logo, opaski, bluzy itp...?
kickstart może zapewnić kasę, a ni cholery jakości... (a z kasą akurat większego problemu nie ma)...
Problemem nie jest finansowanie, powtarzam kolejny raz - problemem jest uzyskanie wytwórcy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

7v7.pl

OK! zrobię rozpoznanie czy jakaś firma która znam może wykonać czujnik masz jakieś ogólną specyfikację o co mam się pytać?
Niech moc (obliczeniowa) będzie z Wami!


krzyszp

Cytat: 7v7.pl w 20 Październik 2016, 23:30
OK! zrobię rozpoznanie czy jakaś firma która znam może wykonać czujnik masz jakieś ogólną specyfikację o co mam się pytać?
Pełna specyfikacja wraz ze schematami i firmware jest na stronie projektu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: krzyszp w 21 Październik 2016, 00:43
Cytat: 7v7.pl w 20 Październik 2016, 23:30
OK! zrobię rozpoznanie czy jakaś firma która znam może wykonać czujnik masz jakieś ogólną specyfikację o co mam się pytać?
Pełna specyfikacja wraz ze schematami i firmware jest na stronie projektu.

Podałbyś linka dla ułatwienia jak wiesz gdzie.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Tam chyba jeszcze zonk był z ręcznym nawijaniem trafo....