Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Sukces!

Zaczęty przez matti_tm, 15 Październik 2005, 18:28

tmphaha

Jeszcze za mało wiem w tym temacie aby powiedzieć jak to możliwe ... może ktoś ze starszych stażem się wypowie? Bo to chyba nie jest przykład klasycznego rozjechania się statystyk?

Machloj

punkty w statystykach krajowych przechodzą za użytkownikiem -> to znaczy, że ktoś z większą ilością punktów zmienił narodowość na czeską ;)

Niekumaty Burak

Cytat: Machloj w 01 Kwiecień 2010, 08:51
... że ktoś z większą ilością punktów zmienił narodowość na czeską ;)
Moja babicka pohazi z Chrzanowa.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

tmphaha

Cytat: Machloj w 01 Kwiecień 2010, 08:51
punkty w statystykach krajowych przechodzą za użytkownikiem -> to znaczy, że ktoś z większą ilością punktów zmienił narodowość na czeską ;)
To by tłumaczyło te 18 mln w Collatz  ;)

A co dzieje się z tym Panem:
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=262167
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1827473?



pszyklejony

Może to Oscylator Boinc  :)

Machloj

rozjechały mu się statystyki - BOINCstats widzi go jako dwóch użytkowników - tak jak mnie:

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1022289
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=2272870

ale na punktację krajową nie ma to żadnego wpływu

tmphaha

Nowy dzienny rekord BOINC@Poland 8,837,116  :respect:

Czyżby koledzy zostali zmuszeni do produkowania większej ilości ciepła w celu gotowania jajek na pisanki  XD

apohawk

No ja dorzuciłem athlona64 x2, ale nie sądziłem, że tak dobrze podziała  XD
No good deed goes unpunished.

G

Ziarno do ziarnka   :attack: , Celeron do Athlona   XD no i proszę  :respect: jaki piekny wynik .

Troll81

:D no proszę jak tu się działo.... a newsletter rozesłany??

[B@P] MSW

#1170
Koledzy czy warto mi PIII (Tualatin) 1,2 GHz odpalać (Win Xp 32bit) z 512 MB SDRAM, jaki jest sens targania staroci?

Can-D

Żaden - tylko marnowanie energii,obciążanie środowiska.Ja osobiście wszystkie trupy wypiąłem.

Bobo_PL

Chyba, że i tak pracuje w innym celu tak jak u mnie.

Can-D

Bobo,mi też tak się jeszcze do niedawna wydawało,ale stwierdziłem,że i tak liczą tyle wu co kot napłakał - więc zrezygnowałem i z tej opcji.

Bobo_PL

Mój P3 robi jako serwer plików, torrentów itp, więc co mi szkodzi na nim zapuścić FreeHAL-a. Zawsze to jakieś punkciki lecą.

Can-D

FreeHAL to takie boincowe Perpetuum mobile.
Ja oczywiście nie kwestionuje kto na czym liczy - nie moja zresztą sprawa,to tylko moje spojrzenie na tą kwestie.

G

[quote author=[B@P] MSW link=topic=69.msg99399#msg99399 date=1270215708]
Koledzy czy warto mi PIII (Tualatin) 1,2 GHz odpalać (Win Xp 32bit) z 512 MB SDRAM, jaki jest sens targania staroci?
[/quote]
Jedyne co mi przychodzi do głowy to pożyczyć od kogoś Radeona 3850 / AGP aby sprawdzić doświadczalnie czy zestaw może słuzyć jako podstawka do grafy.

irukard

[quote author=[B@P] MSW link=topic=69.msg99399#msg99399 date=1270215708]
Koledzy czy warto mi PIII (Tualatin) 1,2 GHz odpalać (Win Xp 32bit) z 512 MB SDRAM, jaki jest sens targania staroci?
[/quote]

I to jest bardzo dobre pytanie. Jako, że pod linuksa do liczenia na GPU ATI za dużo alternatyw nie było zacząłem liczyć Collatz'a. I urwało mi koparę jak leciwy HD4850 dystansuje Core 2 Quada (Q8200@3.0GHz). Myślę, że jeżeli nawet sprzęt jest stary a da się do niego wpakować GPU które pociągnie BOINC'a to gra jest warta świeczki. Wypowiadam się jako n00b, bo zacząłem 9 marca br.
Zastanawiam się kiedy wyjdą karty graficzne na USB (+ zewnętrzne zasilanie), które będą obsługiwały CUDA lub CAL.

Żeby nie wyjść na całkowitego ignoranta i offtopiarza pogratuluję sukcesu i pochwalę się skromnymi 600k, które przyszło mi dorzucić.

apohawk

Sam mam HD4850, więc nie pozwolę nazywać tej karty mianem "leciwej"  8) Chociaż nie widziałem HD4850 na AGP, chyba tylko 3850.
Jak ktoś nie ma lepszego kompa, to może i na 1GHz liczyć, może dorzucić non-cpu i mieć swój wkład w BOINC. Jak ktoś ma coś lepszego i do tego rozważa odpalenie antyka, to w porównaniu z tym co już ma, to szkoda prądu, a grafę włożyć do nowego kompa ;)

Witamy na forum  :parrrty:
Jak by to powiedział Trollu, zapraszamy do działu wizytówki  :arrr:
No good deed goes unpunished.

irukard

Cytat: apohawk w 03 Kwiecień 2010, 12:20
Sam mam HD4850, więc nie pozwolę nazywać tej karty mianem "leciwej"  8)

W moim przeświadczeniu jest już leciwa. Mam ją od ~roku~ o ile dobrze pamiętam. No może niecałego. Co prawda 1 TFLOPS teoretycznej  mocy obliczeniowej to nie tak mało. Niemniej wystarczy aby z zazdrością spoglądać w kierunku 5870 (x2,7 większa wydajność) czy 5970 (x4,6).

Nie podoba mi się zaś idea pakowania kart do komputerów roboczych. Wolałbym bardziej eleganckie rozwiązanie, tj. PCI-E na USB 3.0, z własnym zasilaniem, itp. Wtedy do maszyny "matki" podpinamy 4 takie karty i niech sobie liczą. Rozwiązuje to wiele problemów (odpowiedniego zasilacza, miejsca w obudowie, TDP i problemu odprowadzenia ciepłego powietrza z wnętrza obudowy, itp.) i w razie potrzeby zawsze można taką kartę podpiąć pod inną maszynę w razie gdyby nasz sprzęt poszedł na chorobowe.

W necie znalazłem 2 rozwiązania podobnej maści, dedykowane niestety dla netbooków z magistalą miniPCI-E. Jedno wyprodukował ASUS, drugie zaś firma MAGMA ~cośtam~.

Ot i pojechałem w offtopa.

Cytat: apohawk w 03 Kwiecień 2010, 12:20Jak by to powiedział Trollu, zapraszamy do działu wizytówki  :arrr:

Popatrzę, poczytam. Coś pewnie skrobnę.

Sergeant

Trzeba, trzeba. A w ogóle to cieszę się, że wreszcie ktoś z podlaskiego dołączył do grona.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

irukard

Cytat: sergeant w 03 Kwiecień 2010, 17:45
Trzeba, trzeba. A w ogóle to cieszę się, że wreszcie ktoś z podlaskiego dołączył do grona.

Zaiste. Statystyki byłyby nawet lepsze gdyby nie fakt, że Sony w firmware z 1 kwietnia usunęła możliwość instalacji linuksa na PS3 :/ A konsol Ci u nas dostatek. Z drugiej strony ręczna kompilacja aplikacji do liczenia nie była zbytnio zachęcająca.

Co do Podlasia - dziwi mnie fakt, że nikt sobie domu nie dogrzewa radeonem. Ja mam grzejniki zakręcone a i tak temperatura przynajmniej o kilka stopni wyższa ;D Teraz kombinuje jak wyeksportować 2 karty na jeden PCI-E x16. Da się zrobić, będą pracowały jako PCI-E x8 a strata wydajności przy takim rozwiązaniu na HD4850 to ~15-20% (test wykonany przy pomocy taśmy foliowej i zakrywania pinów). W grach może być gorzej ( http://www.tomshardware.com/reviews/pci-express-scaling-analysis,1572.html ) I wtedy mógłbym wpakować 4 karty poza obudową i dać im przyzwoite chłodzenie wodne.

Pigu

CytatSony w firmware z 1 kwietnia usunęła możliwość instalacji linuksa na PS3

1 kwietnia to był Prima Aprilis

apohawk

Tyle, że to nie było 1. kwietnia.
http://www.heise-online.pl/newsticker/news/item/Sony-zablokuje-Linuksa-na-wszystkich-konsolach-PlayStation-3-965936.html
No good deed goes unpunished.

[B@P] MSW

#1184
Niestety Sony 1 kwietnia nie żartowało  :(
Ale już hakerzy zapowiedzieli że to co Sony zablokowało oni odblokują  :D

---------------
Koledzy BOINCStats pokazuje 9 miejsce dla Polski  :parrrty:

emik

po raz kolejny wyprzedziliśmy Czechów :parrrty:


Pigu

przyjemny zwyczaj

Can-D

Oby wieczorem nie było zdziwienia  :ph34r:

Tomasz R. Gwiazda

no tradycyjnie jest :>
wczoraj Czechy  16,213,765
dzis: 87,811,652

[B@P] MSW

#1189
Może my też powinniśmy zrobić taki numer ?
Zaprośmy chętnych do liczenia dla naszego kraju!
Proponuje aby każdy sprawdził czy ustawił swój kraj jako Polska. 
To trochę nudne i stresujące: Sukces --> Porażka --->Sukces --> Porażka

tmphaha

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Kwiecień 2010, 20:21
no tradycyjnie jest :>
wczoraj Czechy  16,213,765
dzis: 87,811,652

Dzisiaj łatwo było znaleźć "twórcę" tego zamieszania ... zgadnijcie kto to zanim klikniecie w link  XP
http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=milkyway&id=52491  XD

toms83

Nie no, ręce odpadają normalnie.  XD

tito

Taaaa.

Przy okazji - Chew-Z. Ty liczysz dla B@P? Bo boincstats pokazuje, że jesteś "niezrzeszony".

eclipse99

 Nie da o sobie zapomnieć ;D

krzyszp

Cytat: eclipse99 w 04 Kwiecień 2010, 21:07
Nie da o sobie zapomnieć ;D

A pomyśleć, że kiedyś tego człowieka traktowaliśmy poważnie... :shame:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Peciak

Każdy liczy dla kogo chce bo to jego boincowe prawo, a nam nic do tego.  :shame:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

eclipse99

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 04 Kwiecień 2010, 21:23
Każdy liczy dla kogo chce bo to jego boincowe prawo, a nam nic do tego.  :shame:

Zgadza się, nie każdy jednak robi tyle szumu wokół siebie.
Czasem się zastanawiam jak by się sprawy potoczyły gdybym wziął udział w głosowaniu i zagłosował na tak, z tego co pamiętam brakowało jednego głosu do remisu.

Żeby wypowiedź nie została sklasyfikowana jako offtop wspomnę, że awansowałem na  Młodszego Liczydłowego :)

Gargul

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 04 Kwiecień 2010, 21:23
Każdy liczy dla kogo chce bo to jego boincowe prawo, a nam nic do tego.  :shame:

Tu nie chodzi o kwestię liczenia, tylko o osobę liczydłowego... I to żaden offtop. Uważam to, za duży sukces teamu, że tego człowieka nie już z nami.

Peciak

#1198
Ech ludzie, przecież to taka Roberta polityka coby wkurzyć niektórych, jutro przepisze się On do Bumako i Czesi spadną a Bumako zacznie zwyszkować. Dajmy temu pokój i zajmijmy się liczeniem.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Ano fakt  %) Robert lubi pokazywać jaki to jego dorobek jest wielki :D minie kilka lat i zobaczymy co z tego zostanie :D w BOINC dobrą pozycję buduje się latami. A za kilka lat wszyscy będą liczyć na grafach...