Sukces!

Zaczęty przez matti_tm, 15 Październik 2005, 18:28

Cyfron

Ciesze się, że mi się udało o tym poinformować:

TUTAJ

:parrrty:

Troll81


tito


Voice1980

 8) :parrrty:

tmphaha

 :respect: Dla wszystkich  :respect:

Troll81

nowy newsletter opiewający nasze sukcesy już w produkcji :D

tmphaha

Świetnie i niedobrze  :( zarazem, miałem jeszcze newsa o cup rank skrobnąć  :shame:

apohawk

Pisz! Przecież to jeszcze nie rozesłane.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ano. Jeszcze czas na poprawki....

[B@P] MSW

Teraz sukces ale konkurencja za plecami już dyszy nam na karku! Trza się sprężać i rozpręzać.  XD

emik

7 miejsce na świecie w ilości punktów i 8. miejsce w wysokości RAC-u :parrrty:


Szopler

taa następnych weźmiemy za 365+ dni %)

Cyfron

a wcześniej stracimy zdobyte niedawno 2 miejsca...  :wth:

Troll81

Jak się sprężymy to może utrzymamy :D

Mnie sie udało zwerbować jednego poprzez PM na SETI :D

Zachęcam wszystkich do akcji rekrutacyjnej :D

[PBT] Horpah

wszystko zależy jak szybko będziemy liczyć, i ilu dodatkowych liczydłowych uda się zarazić naszą pasją

DamageInc

Trzeba uruchomic wiecej sprzetu.


"If you can't beat us, join us!"

Troll81

#1336
:D to ludzie sa siłą BOINC a nie sprzęt.

Czech national team wyrabia o 50% punktów więcej niż my. Czy to znaczy że maja szybsze kompy?? Nie
oni maja :
Number of members   8,884
Number of active members   2,205

a my:

Number of members   5,922
Number of active members   1,688

co by sie zgadzało

dlaczego czesi będący 4 krotnie mniej licznym krajem łoją nas po dupie? Bo mają lepsze akcje rekrutacyjne....

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119723

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693

Peciak

Cytat: Troll81 w 28 Czerwiec 2010, 12:26

dlaczego czesi będący 4 krotnie mniej licznym krajem łoją nas po dupie? Bo mają lepsze akcje rekrutacyjne....

myślę że raczej dlatego że mają tak naprawdę jeden zespół w kraju

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

To też. Ale chodziło mi raczej o zasadę. Nie szybsze kompy a więcej uzytkowników nam potrzeba. Wyjedzie taki AiDec na urlop razem z TRGwiazdą i nam RAC spada :D

pszyklejony

Czesi to mają przyzwolenie instytucji.

Troll81

Niekoniecznie.

Natomiast na pewno mają więcej członków indywidualnych. Powiedzmy sobie szczerze, żeby konkurować w top 10

SETI.USA
Number of members   12,015
Number of active members   2,760

L'Alliance Francophone
Number of members   12,947
Number of active members   2,835

SETI.Germany
Number of members   18,229
Number of active members   3,746

Team 2ch
Number of members   13,790
Number of active members   5,099

Czech National Team
Number of members   8,884
Number of active members   2,205

BOINC@Poland
Number of members   5,922
Number of active members   1,688

Trzeba po prostu się sprężyć i zrobić konkrteną akcję rekrutacyjną. To w tym tkwi siła. Więc Panowie i Panie brać sie do roboty. Wysłanie 25 maili chyba nie przekracza niczyich możliwości. Zawsze mozna namówić znajomych. O rozdawaniu ulotek nie wspomnę.....


[PBT] Horpah

i to i to się liczy, jeden potężny liczydłowy może dać tyle punktów co niejedna drużyna.

Troll81

Tak. ale wystarczy że padnie mu zasilacz, albo się znudzi. A jakie jest prawdopodobieństwo że padnie zasiłka setce osób??

goofyx

Dlatego ruszmy kwestie Stow. B@P znajdźmy fundusze/sponsorów i stawiajmy mini serwerownie <- np.: 100 kompów z i7 980x (8core/12wątków) + 2xHD5971 (2x2GPU) i wymiatamy. Cena takiego zestawu to ok.10 tyś + ok.600-700zł/miesięcznie. I wtedy taka mini serwerownia nie będzie miała urlopu ani jej się nie znudzi

Peciak

Cytat: goofyx w 28 Czerwiec 2010, 22:20
np.: 100 kompów z i7 980x (8core/12wątków) + 2xHD5971 (2x2GPU) i wymiatamy.
%)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Can-D

#1345
Cytat: goofyx w 28 Czerwiec 2010, 22:20
np.: 100 kompów z i7 980x (8core/12wątków)

XD

Proponuje zejść na ziemie,kto by był w stanie opłacić prąd.No,ale marzenia nic nie kosztują.

Licząc po 200 watt na jednego kompa - daje 7500 pln/miesiąc - uuups jeszcze grafy czyli gdzieś około 800 watt/pc  :ph34r:

/pozatym 6core/12wątków/

[PNT] Obix007

Cytat: Troll81 w 28 Czerwiec 2010, 20:41
Tak. ale wystarczy że padnie mu zasilacz, albo się znudzi. A jakie jest prawdopodobieństwo że padnie zasiłka setce osób??

Sorry że się wtrące ale tutaj Trool81 ma dużo racji- przykład? jakiś miesiąc temu miałem "powódź" ale nie taką normalną źle rozwiązana kwestia kompresji powietrza w serwerowni a co za tym idzie wilgotności która wzrosła do takiego poziomu że mogłem hodować algi pod mobo - podczas gdy trwał przedostatni wyścig PG - że musiałem z buta wyłączyć wszystko co miałem i zastosować odpowiednie kroki aby sytuacja się nie powtórzyła. Taką serwerownię, usera można szybko wyłączyć z obiegu (brak prądu, awarie sprzętu (jak u mnie), siła wyższa). Pozatym to idea tego polega na przetwarzaniu rozproszonym i o tym należy pamiętać ( nie bez powodu zostało to tak mianowane) radziłbym o ile można stworzenie kilku miejsc gdzie będą stały wasze maszynki niż zamykać wszystko w jednym miejscu (chyba że nie ma innej możliwości).


Troll81

Miło cię znów widzieć na forum.

Faktycznie kwestia serwerowni to nie w kij dmuchał

Cytat100 kompów z i7 980x (8core/12wątków) + 2xHD5971 (2x2GPU) i wymiatamy

cena jednego zestawu to jak zauważyłeś 10tys 100 takich kompów to milion złotych. 700 zł na prąd dla wszystkich to 70 000 do tego wynajem odpowiedniego pomieszczenia (linia zasilająca  to co najmniej 300A a takich w standardowym biurze nie znajdziesz). Do tego koszt klimatyzacji pomieszczenia....

Goofyx jak znajdziesz sponsora który da 70tys miesięcznie to stawiam ci skrzynke piwa :D

33oliver

A nie lepiej jako czołowy zespół kraju wystosować listy do pozostałych polskich zespołów z propozycja przyłączenia się do nas podając konkretne argumenty - np jak ten porównujący nasz zespół do zespołu z Czech?

Lepiej werbować już uświadomionych o BOINC niż nowych, choć działać można na obydwu polach.

Troll81

Po "sukcesie" dotychczasowych rozmów?? nie sądzę...

33oliver

Nie wiedziałem, że takowe już były prowadzone....

DamageInc

Cytat: Troll81 w 28 Czerwiec 2010, 20:41
Tak. ale wystarczy że padnie mu zasilacz, albo się znudzi. A jakie jest prawdopodobieństwo że padnie zasiłka setce osób??

Jak juz ktos wspomnial i to i to sie liczy ale sprzet liczy sie o wiele bardziej. Czai taki scenariusz. Polska, okolo 37MLN ludzi, powiedzmy ze w tych 37MLNach, znajdzie sie 20-stu z czterema kartami HD5970/Asus Maximus III Extreme lub Gigabyte UD9, i7 920/i7 980X, 3x2GB pamieci i 1200-1500W zasilaczem. Zakladajac ze wszyscy licza Milky, to ok. 1.2 miliona punktow na dobe na lebka nawet bez uzywania procesorow, razy dwadziesia to powiedzmy ok. 20 milionow punktow czyli co, 2.5x RAC calego zespolu. Koszta? Napewno nie male, ale napewno nie wyzsze niz powiedzmy 200 "slabych" kompow plus znacznie wieksza motywacja do liczenia. Jakosc/wydajnosc jest prawie zawsze lepsza od ilosci.

No ale sie rozpisalem. Hyhyhy.


"If you can't beat us, join us!"

Troll81

Pod warunkiem że ścigasz się tylko w Milky way. A co z pozostałymi projektami??

DamageInc

No, to prawda w sumie ale... na przyklad dodajesz nastepnych powiedzmy, 80 zawodnikow ktorzy maja podobne mozliwosci finansowe ale zamiast inwestowac w czery 5970, kupoja za to powiedzmy najtansze plyty P55/X58+i7 860/i7 920 jesli potrzebna im jest taka moc procesorow. Chociaz z drugiej strony. moim zdaniem, liczenie na procach jest strata czasu i pieniedzy bo jest poprostu duzo mniej wydajne punktowo i wogole finansowo. Dam Ci taki przykad: Moj i7 940 C0 4.0Ghz potrzebuje ok. 6-ciu godzin na przeliczenie osiem WU w Milky, a moja 4870X2 liczy co prawda tylko dwie na raz ale zajmuje jej to cztery minuty max, czasem mniej i punktuje okolo 130k na dobe i wogole nie potrzebuje mocy procesora. Jak kiedys podlaczylem dwie takie z pol roku temu, to mialem ok. 300k punktow na dobe tylko mialem ciasny komputer wtedy i wkurzak mnie okrutny halas produkowany przez te cholernie gorace karty.

5970 ma dokladnie 2x wiecej wszystiego.... plus popiera nowy Direct Compute, OpenCL etc. Tylko kwestia czasu jak pozadnie zoptymizuja soft do liczenia i sie polepszy ich wydajnosc.


Jest jakis project na BOINCU w ktorym dobrze punktuje GTX480?


"If you can't beat us, join us!"

KrzychuP

Zapominasz o jednym, że nie wszystkie aplikacje, ze względu na sposób wykonywania obliczeń, da się napisać na GPU.

Troll81

Na nv dobrze punktuje GPUgrid i collatz

CytatChociaz z drugiej strony. moim zdaniem, liczenie na procach jest strata czasu i pieniedzy bo jest poprostu duzo mniej wydajne punktowo i wogole finansowo.

to ty zarabiasz na tym?? powiedz jak :D

A tak na serio to wiele projektów nie liczy i raczej nie będzie liczyło na kartach w ciągu najbliższych paru lat. Wynika to z ograniczeń samych kart graficznych, które nie są tak wszechstronne jak procesory. W końcu nie po to były budowane. Może i fajnie wyglada pierdyliard punktów w MW czy Collatz ale dla mnie wiekszym osiągnięciem jest 50mln punktów w WCG. :D

A najwiekszym naszym kosicielem w WCG jest Urząd Miasta Lublin z prawie 5mln punktów :D

Ktoś tu mówił że nas nie wspiera administracja  XD moze warto by im podziękować?? bo to dzieki nim mamy 35 pozycję w WCG

goofyx

Cytat: Troll81 w 29 Czerwiec 2010, 13:49
A najwiekszym naszym kosicielem w WCG jest Urząd Miasta Lublin z prawie 5mln punktów :D

Ktoś tu mówił że nas nie wspiera administracja  XD moze warto by im podziękować?? bo to dzieki nim mamy 35 pozycję w WCG
Zgadzam się pisemko i wielkie  :respect:


Ale oni nie są jedyni <- do mnie do konta też podłącza się administracja także dużo zależy od adminów takich sieci <- czy czują temat Bioinc. Jeśli czują to się podłączają, jeśli nie to kończy się rozmowa hasłem: "Bo chce mi się Pan włamać do komputera" <- to mówi informatyk z urzędu, żenada :D

Troll81

#1357
http://www.allprojectstats.com/showuser.php?projekt=0&id=1797196

a tu liczy dla konkurencji :D

http://www.allprojectstats.com/top.php?type=4&projekt=0&teamid=1245117

choć ten team nie jest zbyt aktywny :D

z ciekawych "userów":
Instytut Dziennikarstwa
Zakopane
Urzad Miasta Lublin
BIALYSTOK
y Podstawowej nr 1 w Drezdenku im. Janusza Korczaka

Peciak

Cytat: Troll81 w 29 Czerwiec 2010, 14:46
Urzad Miasta Lublin
Ciekawe czy Urząd o tym wie że liczy boinc  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Myślę że tak :D