Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Sukces!

Zaczęty przez matti_tm, 15 Październik 2005, 18:28

lolek

 21,774,216 chyba długo nie będziemy mieli znów takiego urobku dziennego  XD

tmphaha

Wszystko, a przynajmniej większość w sprzęcie Tomasza  XD

lolek

Tomek przyznaj się, ile dałeś na wsparcie "projektu" Tobiasa  ;)

Tomasz R. Gwiazda

hahaha :)
zeby potem nie bylo placzu jak ktoregos dnia odejma -11mln :)

PMG

Naprawde taki skok (jak połowa teamu - przecież normalnie robiliśmy po 9 mln a teraz 21 mln) od jednego usera ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

tmphaha

#1285
Cytat: tmphaha w 22 Maj 2010, 20:30
Wszystko, a przynajmniej większość w sprzęcie Tomasza  XD
Cytat: PMG w 22 Maj 2010, 21:03
Naprawde taki skok (jak połowa teamu - przecież normalnie robiliśmy po 9 mln a teraz 21 mln) od jednego usera ?
Żeby była jasność, absolutnie nie podważam wkładu zespołu w wynik. Chodziło mi o to, że w (właśnie jak to nazwać?) "nadzwyczajnych" punktach największy udział ma właśnie    Tomasz R. Gwiazda, choć jak się okazało na Freehallową promocję też się załapał [BOINC@Poland]Peciak :) i stąd tak kosmiczny ... jak na nasze możliwości wynik.

Edit:
Wyniki dzienne: tu
i dla uwiecznienia chwili, bo to co wyżej jutro będzie już nieaktualne

tmphaha

Niniejszym śpieszę donieść, że  Tomasz R. Gwiazda zdobył w Pucharze Świata 1 miejsce w maju.  :respect:

Do pierwszej 100 załapali się jeszcze:
Pigu - 33 miejsce
[BOINC@Poland]AiDec - 58 miejsce

Pełne statystyki dla zainteresowanych tu.

Również zespołowo osiągnęliśmy bardzo wysokie 6 miejsce (szczegóły)



Troll81

 :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Pigu

mhmm ale niespodzianki  XD

G

yes-yes-yes !  :parrrty: :parrrty: :parrrty:


       

eclipse99


Troll81


goofyx

Cytat: eclipse99 w 14 Czerwiec 2010, 01:40
Mały bo mały, ale jednak sukcesik  ;D
Nie ma małych sukcesów.
Gratulacje  :parrrty:

irukard

Tak sobie offtopnę.

Dlaczego ludzie używają paskudnej naleciałości z MMO podczas stosowania przedrostków?

Zamiast 1M piszą 1kk. Dla mnie to niepojęte. Chyba wymyślił to jakiś niedouczony Brazylijczyk lub Argentyńczyk.

OxyOne

prosta odpowiedz

np ja mam 120 milionów punktów,

wg Twojej wypowiedzi ja mam ok 120M - dla informatyka /a prawie tu sa wszyscy/ to 120 Mega /120*1024/ czyli 122880 punktów,

120kk to juz samo mowi - 120 kilo /1000/*/1000/ = faktyczny stan czyli 120 milionów
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

kilo to też 1024 :D

apohawk

Dokładnie. Nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla "kk" i tym podobnych cudów. Mamy SI i z tego korzystajmy  8)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Tak jakoś się zaczęło i tak juz się ostało. Co za sens zmieniać?

tmphaha

Najważniejsze to żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi  :)

goofyx

Cytat: tmphaha w 15 Czerwiec 2010, 11:15
Najważniejsze to żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi  :)
Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 11:11
Tak jakoś się zaczęło i tak juz się ostało. Co za sens zmieniać?

Zgadzam się z przedmówcami.
To nie jedyny przypadek takiej sytuacji.
Przykładowo z życia zamiast mówić "Cześć" mówimy "Siema" <- nie wszyscy i nie do wszystkich.
Czy ktoś chce to zmieniać? Jakoś tego nie widzę.

G

Albo mówimy "cześć chłopaki"  ;) w mieszanym towarzystwie...

       

Peciak

Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:38
kilo to też 1024 :D
nieprawda
k małe - kilo - 1000
K duże -kilo - 1024

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

goofyx

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 15 Czerwiec 2010, 14:52
Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:38
kilo to też 1024 :D
nieprawda
k małe - kilo - 1000
K duże -kilo - 1024
eh, będziemy się czepiać szczegółów?
Grunt (jak to ktoś już powiedział), że wiadomo o co chodzi :D

Pigu

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 15 Czerwiec 2010, 14:52
Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:38
kilo to też 1024 :D
nieprawda
k małe - kilo - 1000
K duże -kilo - 1024

tak samo jak robi mi różnicę, czy łącze ma 10Mb czy 10MB %) to właśnie przez nieczepiających się występuje ciągła konieczność dopytywania co rozmówca miał na myśli

Aegis Maelstrom

#1304
Cytat: Pigu w 15 Czerwiec 2010, 16:16
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 15 Czerwiec 2010, 14:52
Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:38
kilo to też 1024 :D
nieprawda
k małe - kilo - 1000
K duże -kilo - 1024

tak samo jak robi mi różnicę, czy łącze ma 10Mb czy 10MB %) to właśnie przez nieczepiających się występuje ciągła konieczność dopytywania co rozmówca miał na myśli

Akurat ta różnica jest kluczowa. "b" to jest bit, a "B" to jest bajt - różnica ośmiokrotna.  ::)

I ta notacja jest znacznie starsza niż wprowadzane do informatyki tylnymi drzwiami kilo, mega, giga.. jako krotności dziesiątki zamiast dwójki (wszystko z powodu lobbyngu producentów pamięci masowych).
Dzięki temu ostatniemu nowy "gigabajt" na HDD nie równa się gigabajtowi RAMu - czysty idiotyzm, ale marketingowcy się cieszą.

P.S. A notacja Oxy (choć też mam do niej niechęć) ma o tyle sens, że w ang. trudno się oznacza miliony: M to może być greckie mega (milion) albo rzymskie mille (tysiąc). Sam dla pewności preferuję "mio." ale "kk" rozumiem.

Adam50

A czy nie lepiej używać skrótów wszystkim znanych od dziecka tak aby wilk był syty i owca cała - tysiąc to tys a milion to mln a miliard to mld - i chodzi mi o nie informatyczne wielkości.
1tys punktów - 1000 punktów
1k punktów - 1024 punktów
i tak dalej

apohawk

Dlatego sugeruję trzymania się SI. Nie uczą już przedrostków miar SI w szkołach?
No good deed goes unpunished.

Adam50

Niestety ale nie wiem czy uczą jeszcze przedrostków miar SI bo szkołę skończyłem ponad 20 lat temu ale ja je miałem i musiałem umieć ;D.
http://chemia.panoramix.net.pl/tabele/przedrostki_jednostek.html

Sergeant

Uczą, uczą. Ale teraz jakoś uczniowie mają chyba miej RAM-u lub mniejsze HDD (niż 20 lat temu), bo nie bardzo im zostaje to w głowie. Niektórzy mają problemy nawet z kilogramem.

Oczywiście są tacy, którzy nie mają z tym problemów. Ale takich uczniów jest niewielu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

goofyx

Dobry...
Wróciłem z powrotem do tego wątku <- coś ustaliliście w związku z SI i tym co stosują ludzie?

Niekumaty Burak

Już można zacząć chłodzić piwo w lodówce. W ciągu tygodnia skaczemy o 2 miejsca do góry.  http://pl.boincstats.com/stats/overtake_stats.php?pr=bo&object=team&id=9063
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

goofyx

Chciałem się pochwalić moim małym sukcesem.
A mianowicie przez następne 1,5 tygodnia do liczenia ku chwale B@P zostanie zaprzęgnięte 20 komputerów 4 rdzenie na 16 godzin dziennie czyli przy założeniu 80rdzeni * 16 godzin = 1280 godzin czasu procesora dziennie czyli 6400h tygodniowo i 25600h miesięcznie.
Czyż to nie wygląda pięknie :)
Przy założeniu liczenia WCG ze średnią długością próbki 5h to wychodzi 256WU dziennie, 1024WU tygodniowo, 4096 WU miesięcznie.
Nawet zakładając skuteczność 75% to wyjdzie 192 WU dziennie, 960WU tygodniowo, 3840WU miesięcznie :D

Czy to nie są piękne liczby :D

Przy założeniu, że przez ostatni miesiąc wyliczyłem ok. 1,200 próbek WCG to zrobi ładny przychód WU :D

Troll81

 :parrrty: :respect:

jesteś wielki :D

skąd maszy tyle sprzętu??

goofyx

W pewnej instytucji Państwowej mam informatyka-admina popierającego naszą ideę :)
W tej chwili wrzuci do liczenia kompy, które pod sobą, a w przyszłości wyraził chęć bycia członkiem naszego stowarzyszenia.

Się nie mogę doczekać :)
Cieszę się jak dziecko, które dostało pierwszego lizaka pod choinkę :)
Ja to mam już chyba coś w psychice skrzywione pod kątem Boinc :)

ps.: To mam nadzieję nie ostatni taki przyrost mocy obliczeniowej. Negocjuje jeszcze z 1-2 takimi instytucjami :)

ps 1.: może teraz się pościgamy? ;) Wszystko zarządzane przez BAM, wystarczy kilka kliknięć :)

Troll81

Ostrzeż kolegę admina o potencjalnych konsekwencjach wpinania "nieswojego" sprzętu do BOINC. Byłoby głupio gdyby dostał dyscyplinarkę.....

AiDec

Cytat: goofyx w 23 Czerwiec 2010, 11:31
Cieszę się jak dziecko, które dostało pierwszego lizaka pod choinkę :)

CHyba raczej jak worek ulubionych czekolad ;). Gratulacje  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

No to pozostaje scigać się z "normalnymi" ludźmi  XD

Sorry ale przy tej liczbie kompów wymiękam....

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 11:50
Ostrzeż kolegę admina o potencjalnych konsekwencjach wpinania "nieswojego" sprzętu do BOINC. Byłoby głupio gdyby dostał dyscyplinarkę.....
Podobno orientował się w tej kwestii i:
1. Jeśli to nie przeszkadza w pracy userom
2. Kompy nie pracują po godzinach
to nie ma problemu.
Oba warunki będą spełnione.

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 12:07
No to pozostaje scigać się z "normalnymi" ludźmi  XD

Sorry ale przy tej liczbie kompów wymiękam....
A co ja już nie jestem człowiekiem  %)
Miałem na myśli wyścigi pod banderą B@P.
ALe pierwsze zagonię wszystkie do WCG.

Troll81

 :parrrty: i dobrze. Bo przydałaby sie podwyżka naszego RAC w tym projekcie :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 12:57
:parrrty: i dobrze. Bo przydałaby sie podwyżka naszego RAC w tym projekcie :D
Jak dobrze pójdzie to tu będzie spory skok.