Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Widżet

Zaczęty przez Troll81, 11 Luty 2012, 23:28

Troll81

Cy wy na to aby Radioactive miało widżet na pulpicie. Mam juz temperatury procków. obroty wentyli. Obciązenie pamięci.... można by dodać aktualny wykres z czujki....

Szopler

Nie proponuj - PISZ :D

Troll81

Totalny brak umiejętności :(

Kret_polny

Cytat: Troll81 w 12 Luty 2012, 19:25
Totalny brak umiejętności :(
Praktyka czyni mistrza!

ryczypior

#4
A ja coś tam spłodziłem.

Kto chce, może sprawdzić, instalacja i konfiguracja:
- plik z załącznika rozpakować i uruchomić Radioactive.gadget
- Powinien pojawić się gadżet z pustym wykresem, należy kliknąć na ikonę klucza (konfiguracja)
- w polu "Identyfikator hosta" należy podać numer pojawiający się w adresie URL sampli, np: http://radioactiveathome.org/scripts/graph/draw.php?hostid=1234 - tu 1234
- z listy "Interwał..." należy wybrać czas odświeżania wykresu odczytów.

W okienku pokazane są ostatnie odczyty, aby zobaczyć więcej, należy kliknąć drugą ikonę od lewej pod wykresem (pokaże wtedy pełen wykres). Pierwsza ikona to "ręczne" odświeżenie wyników, trzecia - otwiera stronę konta Boinc na radioactive.org. Ostatnia otwiera stronę radioactive.org.

Testowałem na Win 7 x64, na czyimś czujniku, gdyż sam na razie nie posiadam (czekam na informacje, że są już dostępne).

Wszelkie uwagi mile widziane, choć prawdopodobnie ewentualne poprawki będę mógł zrobić w weekend.

krzyszp

U mnie działa :)
Win7-64 Eng.
Szkoda, że nie da się odpalić dwóch naraz :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryczypior

Można odpalić dwie instancje gadżetu

krzyszp

Faktycznie, da się :)

Mogę wrzucić na radioaktywnego?

Ps. W czym to pisałeś?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryczypior

Jasne wrzucaj gdzie chcesz :D Sam .gadget to zip zawierający xml + pliki gadżetu jako html, wiec nic nadzwyczajnego, wystarczy PSPad.

Szopler

U mnie na Win7-64 jest jakiś problem... Wpisuję ID hosta ale go nie zapamiętuje i wykresu nie ma :(

ryczypior

Podaj ID hosta

Szopler

Jakiego bym nie wpisał jest to samo.

krzyszp

Cytat: Szopler w 05 Marzec 2012, 13:21
Jakiego bym nie wpisał jest to samo.
firewall?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryczypior

Możliwe. A zapamiętuje numer w konfiguracji, czy przy kolejnym wejściu w ustawienia jest puste pole?

[EDIT]
Sprawdź jeszcze, czy w przeglądarce poprawnie pokazuje Twój wykres: http://radioactiveathome.org/scripts/graph/draw.php?hostid=ID_HOSTA

Szopler

Pole puste.
Wykres pokazuje.

ryczypior

Pole ustawienia nie jest zapisywane w 2 przypadkach:
- jeśli pojawią się przed numerem ID inne znaki niż cyfry
- jeśli gadżet nie ma dostępu do %KATALOG_UZYTKOWNIKA%\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Settings.ini gdzie zapisywane są ustawienia - w tym wypadku problem powinien występować z każdym gadżetem

Szopler

#16
Masz na myśli...
C:\Użytkownicy\Michał\... ?
Ja tam żadnego AppData ani DaneAplikacji nie mam :P

PS.
Kurczę ;)
Ktoś mi wyłączył pokazywanie ukrytych folderów :ph34r:

ryczypior

Tak. Inne gadżety zapisują zmiany?

Szopler

Wygląda na to że nie :(

ryczypior

Może spróbuj wyłączyć wszystkie gadżety, zmienić nazwę pliku System.ini na jakąś inną (np. system.bak) i uruchom ponownie system gadżetów...

Szopler

OK! Działa. :p_arr:

Troll81


Svistak

Super - działa na Win7 -32bit  :respect:

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

AL

Win 7 - 64bit - ok. XD

Techniczny_Tomek

Win7 -32bit działa :p_arr:. Fajnie byłoby gdyby się jeszcze wyświetlało aktualne promieniowanie w uSv :whistle:.

ryczypior

Bezpośrednio z czujnika podłączonego do maszyny, na której działa gadżet? To pewnie możliwe, ale najpierw muszę zamówić czujnik, wtedy się pobawię :)

Techniczny_Tomek

Nie. Z czujnika z mapy.

ryczypior

Jeśli serwer wystawia aktualne dane dla danego czujnika, to czemu nie :)