Nowa wersja czujnika Radioactive@Home

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 12 Luty 2012, 19:40

Hani



Martin Fox

Podobnie poproszę o dane na PW

andy101fah

Proszę również o dane na PW. Byłbym wdzięczny za komplet z tubą. Cierpliwie poczekam.

Hyakinthos

Ryszard,
Jestem pod ogromnym wrazeniem Twojego pracy i dziela:). Rowniez jestem jak najbardziej chetny na czujnik. Pozdrawiam serdecznie i gratuluje.

gaballus

Także jestem zainteresowany prototypem :)

ryszard.korczyk

Fajnie, że jest zainteresowanie :-), jest automatycznie motywacja do działania.

JaRa

Jak ma być 20 to może i ja się załapię :)



Cyfron

warto chyba przypomnieć, że tutaj jest mowa o testach alternatywnej czujki - chodzi o sprawdzenie jej możliwości i ewentualnych błędów - przyjęcie takiej czujki wiąże się z pewnymi konsekwencjami...

Troll81

ja to wiem. posiadam Vzujke poprzednią i zdaża się jej wiesić. informuje o tym od razu na forum....

Hubik

To i ja zgłaszam się do testów nowego czujnika. Mogę ją potestować w dość ekstremalnych warunkach - mam dostęp do takich źródełek jak np. Stront90.

Proszę o dane do przelewu na PW.

Troll81

Hubik a gdzie to to masz taki dostęp?

Grzesiek

I ja poproszę o dane do przelewu za prototyp :boing:

Hubik

Cytat: Troll81 w 27 Luty 2012, 22:22
Hubik a gdzie to to masz taki dostęp?
W Zakładzie Medycyny Nuklearnej :)

Troll81

Bylebyś tylko nie miał z tego powodu problemów....

ryszard.korczyk

Płytki jutro idą do produkcji. Będzie pewnie około 18 płytek w serii prototypowej.

Prototyp jest przystosowany do podłączenia modułu GPS. Teoretycznie powinien się zmieścić w rurce:). Sama rurka będzie o 2,5cm krótsza od tej ze zdjęcia.

Techniczny_Tomek

To w takim razie i ja się zgłoszę jeśli starczy dla mnie :shame:. Poproszę o dane na PW .

ryszard.korczyk

Otrzymałem od producenta PCB 29szt PCB, zamawiałem 20szt. Jest już też 30szt LCD. Na tą chwilę mam części do 5szt, ale pomału przymierzam się do zamówienia reszty części. Jeszcze trochę trzeba nad oprogramowaniem popracować. Jak rozwiąże wszystkie problemy, to napiszę w tym wątku i zaczniemy wysyłkę prototypów do testowania. :) Prototypów pewnie będzie około 25szt. :). Są też prace nad bardziej rozbudowanymi wersjami.

mimeq

Cytat: ryszard.korczyk w 15 Marzec 2012, 23:40
Otrzymałem od producenta PCB 29szt PCB, zamawiałem 20szt.

Wyrazam zatem mocna chec otrzymania czujki i prosze o instrukcje co do $  :p_arr:


Martin Fox


Troll81


armar

Cytat: ryszard.korczyk w 15 Marzec 2012, 23:40
Jeszcze trochę trzeba nad oprogramowaniem popracować.
Byłoby fajnie, gdyby głośniczek pikał tylko przez pierwsze pół minuty (dla sprawdzenia, że system żyje), a później tylko wówczas, jeśli średnia ilość zliczeń przekroczy konkretną wartość (np. powyżej 0.3 uS).
Można się jeszcze dopisać do chętnych na testowanie?

Szopler

Wersja firmware 2.52 (do czujek V2.5x) ma taką opcję, ale zmiany na serwerze jeszcze nie wprowadzone... TJM ;)
No i 2.52 mają tylko Ci którym wysłałem czujki w ostatniej partii... 8) Reszta ma Rev. 2.51.

ryszard.korczyk

Dziś wychodzi zamówienie na części. Jeszcze tuby zorganizować i trafa, oraz obudowy przygotować.

Troll81

Przypominam się z płatnościami. Ile i gdzie przelac?

Techniczny_Tomek

To i ja się przypomnę i poproszę czujkę bez tuby.

ryszard.korczyk


Pierwsza sztuka PCB częściowo zmontowana.

Cyfron

Te - Rysiek - jakbyś miał jedną nadmiarową, to ja chętnie bym ją odkupił  :arrr:

ryszard.korczyk

#67
Na początku czujki pójdą  z założenia do członków ekipy rad@h, a następnie zainteresowanych testami, poniżej lista, jeśli kogoś pominąłem proszę się upomnieć.
krzyszp
Szopler (bez tuby)
TJM (bez tuby - Szopler mu podeśle)
kotfryc (bez tuby - Szopler mu podeśle)
Svistak
Martin Fox
Troll81
Hubik
andy101fah
Hyakinthos
gaballus
JaRa
Grzesiek
Techniczny_Tomek (bez tuby?)
mimeq
armar [B@P]
Cyfron
xelexin
W tym tygodniu spróbuje skalkulować koszty prototypu. Chętnych jest jak dobrze liczę 18, więc są jeszcze wolne czujki. Niestety mogą być problemy z dostępem do tub. Wszystkie pozostałe części już pościągałem.

gaballus

Ryśku, będziesz może publikował źródła programu? Pytam, bo zastanawiam się nad wersją czujki stricte stacjonarną (a co, będę "pod prąd"  ;D). Chciałem ją podzielić na dwa moduły, pierwszy z obsługą usb i wyświetlaczem (blisko komputera jakaś obudowa "domowa", drugi z przetwornicą, układem kształtowania impulsów i tubą (obudowa wodoszczelna, moduł montowany na zewnątrz).Sam napisać oprogramowania nie dam rady, ale gdybym miał źródła to może udało by mi się podzielić je na odpowiednie "części" dorzucić jakąs komunikację pomiędzy modułami i może zmajstrowałbym jakiś prototyp :)

ryszard.korczyk

Kody zostaną opublikowane, muszę je tylko ładnie okomentować i ogarnąć, bo narazie to mocno robocza wersja. ;)

gaballus

Ok, nie ma pośpiechu :) Przy okazji jakie jest Wasze zdanie, warto wystawić tubę na zewnątrz, tak by pominąć wpływ ścian, stropów etc w budynku?

Troll81

no to ja już wyczekuje niczym kania dżdżu. Moja ostatnio ciągle grymasi.... raz na kilka dni zwis...

Szopler

Miałeś wysłać na diagnostykę, ale jak widać wolisz narzekać...

Troll81

jeszcze sam diagnozuję mam wrażenie że wiesza się razem z moja karta sieciową....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 19 Marzec 2012, 08:41
jeszcze sam diagnozuję mam wrażenie że wiesza się razem z moja karta sieciową....
Więc o ile softu w czujce nie zmieniałeś, ani nie rzucałeś nią o ścianę, to stawiam raczej na problemy z kompem niż z czujką... ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Ten komp mam juz od jakiegos czasu. problemy zaczeły się niedawno. Drążę temat bo miałem dziś też bluescreena. Moze jakiś konflikt? Albo kij wie co.

ryszard.korczyk

Testy czujki wykazały problem z komunikacją w linuxie, postaram się to szybko zdiagnozować i poprawić.

ryszard.korczyk

9 płytek już zmontowanych, poniżej zdjęcie w lepszej rozdzielczości. Na tapetę idzie temat bootloadera, może uda się przygotwać bootloader, który osobom bez programatora umożliwi aktualizację oprogramowania.

Troll81

te wbudowane krokodylki na tube są w pytę.... zajefajny pomysł.

AL

Kurce piecone coraz bardziej mnie Rysiu korcisz, ale poczekam jeszcze na wersję nieco bardziej stable.