Nowa wersja czujnika Radioactive@Home

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 12 Luty 2012, 19:40

Troll81

Ja ci Patyczaku mogę przechować. Ale na weekend mam plany. Możesz mnie łapać w tygodniu lub w przyszły tydzień....

patyczak

Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2012, 20:16
Ja ci Patyczaku mogę przechować. Ale na weekend mam plany. Możesz mnie łapać w tygodniu lub w przyszły tydzień....
OK, to proszę czujnik przekazać w ręce Trolla, a my się już zgadamy.  :)
Skeczu z papugą nie będzie



ryszard.korczyk

Cytat: vivianek w 09 Lipiec 2012, 20:13
Cytat: ryszard.korczyk w 09 Lipiec 2012, 14:48
Osoby do których jeszcze nie mam namiarów do wysyłki:
Hubik
JaRa
mimeq
xelexin
patyczak
vivianek czy tą wysłać do Hyakinthos?
Kolega Hyakinthos był pierwszy niech zdecyduje
Tu pytałem, czy obie wysłać do Hyakinthos :). Czy osobo, a jeśli tak to proszę o adres, to pójdzie w drugiej turze, ale jeszcze w tym tygodniu. Tub mi zaczyna brakować :/

ryszard.korczyk

Trollu, w takim razie 3szt wysyłam do Ciebie, niestety jednak nie zjawię się we Wrocławiu.

Troll81

spoko :D szkoda że ciebie nie bedzie :(

vivianek

Aaaa... to rewelacja  :parrrty:  Wysyłam dane na priv i proszę o podanie konta

Hyakinthos

Czyli jak dobrze zrozumialem znalazly sie 2 czujki - dla Kolezanki Vivianki i dla mnie? To super wiadomosc. Dziekuje i pozdrawiam serdecznie

ryszard.korczyk

Dziś wysłałem część czujek, poinformuję za raz tych, co jutro mają się spodziewać przesyłki.
Na tą chwilę już nie ma wolnych czujek testowych.
[smg id=9636]

ryszard.korczyk

Dziś wyszło kolejne 7 czujek, osoby do których wysłałem paczki otrzymali ode mnie info na PW.

PoznanskaPyra

Czujkę otrzymałem, pierwsze WU powinno już być.  :respect:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Tuby Dotarły. Marcin zaraz dostanie pozostałych prosze o kontakt...

Svistak

No to nowa "gwiazda" już działa  :p_arr:  ...



A tutaj można zobaczyć podgląd on-line - auto-odświeżanie co 30 sekund...
Wielki szacun Ryszardzie  :respect:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Hyakinthos

Naprawdę drogi Ryszardzie chylę czoła przed Tobą:)

Martin Fox

Głupie pytanie - tuba podpięta, w ustawieniach buzzer wyłączony - a to ciągle pika... da się coś z tym zrobić? :)

Cyfron

pobrało nową próbkę po zmianie ustawień na stronie projektu ?

ryszard.korczyk

Cytat: Martin Fox w 11 Lipiec 2012, 22:18
Głupie pytanie - tuba podpięta, w ustawieniach buzzer wyłączony - a to ciągle pika... da się coś z tym zrobić? :)
Jaki system operacyjny? Jeśli linux to koniecznie trzeba w udev coś wpisać, jest o tym wątek gdzieś :)

Martin Fox

Jest jest, ale na mojej wersji minto-debia-buntu (mix tych trzech distro) czasami dziwne rzeczy się dzieją :P Ale już nie pipka :P

ryszard.korczyk

Jednym z problemów 3.0 jest bardzo głośne pikanie w porównaniu z v2. Poprawię to w przyszłym oprogramowaniu.

Troll81

MOja dopiero czeka na podłączenie....

Rysiu

Ja teraz będę składał sprzęt na wyprawę do Riese.

Jak otrzymam od Ryśka sensor to po powrocie wepnę go do Linux'a na 24h.

ryszard.korczyk

Sporo czujek już rozesłałem, dlaczego ich na mapie jeszcze nie ma? Warto je dodać na mapie!

Troll81

niektóre sa w tych samych miejscach co inne :D

Martin Fox

Pytanie zakręconego dziś foxa - jak dodac czujke na mapie? :P

Troll81

Na swoim koncie wejdz sobie na liste swoich hostów i w ustawieniah hosta.

Rysiu

Trzeba odczekać chwilkę do pojawienia się czujki na mapie.

Szopler

Żeby dodać czujnik na mapę trzeba przeliczyć 1 WU i odesłać. Potem wejść na stronie projektu w ustawienia hosta i na dole ustawić lokalizację po czym kliknąć w "Add sensor!".

andy101fah

#146
DZIĘKI !!! Ryszard jesteś WIELKI. :respect: :respect: :respect:


Troll81


vivianek

Czujka doszła :D ale podepnę ją dopiero w sobotę

ryszard.korczyk

Cytat: vivianek w 12 Lipiec 2012, 20:34
Czujka doszła :D ale podepnę ją dopiero w sobotę
Była u sąsiada? :]

JaRa

Swoją odebrałem po pracy w spożywczym na osiedlu  XD



Hyakinthos

Swoją czujkę też już odebrałem i podłaczyłem się do projektu. Zaraz dodam się do mapy:). Dzięki ogromne Rysiu:)

vivianek

Cytat: ryszard.korczyk w 12 Lipiec 2012, 20:55
Cytat: vivianek w 12 Lipiec 2012, 20:34
Czujka doszła :D ale podepnę ją dopiero w sobotę
Była u sąsiada? :]

Tak, on praktycznie zawsze jest w domu więc często kurierzy zostawiają u niego paczki.

A czujkę podepnę jutro, bo okazało się, że nie mam w domu kabelka odpowiedniego - nie sprawdziłam wcześniej  :shame:

gaballus

Czujka dojechała, podpięta, dopisana do mapy, działa bez problemu - pod Linuksem.
Dzięki Ryśku :)

Techniczny_Tomek

Czujka doszła wczoraj, jest włączona, zaznaczona na mapie. Dzięki Rysiek
Tylko w polu "Last measurement sensor" pokazuje ciągle tą samą wartość. Na wykresie jest ok. Co to może być?

SzaMoT🍀

#155
Czujka dotarła dziś po południu, została podłączona i odznaczona na mapce. Wielkie Dzięki Rysiek.

vivianek

Czujka podpięta i odznaczona na mapce  :D
:respect: dla Ryśka

ryszard.korczyk

#157
Na tą chwilę nie ma już wolnych czujek do testów, wszystkie się rozeszły do testerów. Zostały mi 3szt ale testowe, mocno modyfikowane i testowane.

Z problemów jakie wyszły przy testowaniu, to niestykające złącze USB w czujce, były 3 przypadki, że złącze USB w czujce wsunęło się głębiej i wtyczka nie łączyła. Czasem korek z lewej strony się przesuwa, przez co nie przytrzymuje PCB które przy wkładaniu wtyczki ucieka i gniazdo wpada głębiej. Łączyła na tyle, że wyświetlała prawidłowe wyniki, ale nie było komunikacji z komputerem.
Więc jeśli WU stoi na 0%, czujka pika nawet przy ustawionym wyłączonym buzerze na stronie projektu, to na 99% jest to problem z komunikacją i nie stykającą wtyczką USB. Warto w wtedy sprawdzić w dla windowa w menadżerze urządzeń, czy po podłączeniu czujki pojawia się urządzenie HID, dla linuxa można sprawdzić dostępne urządzenia USB komendą lsusb, powinno być widoczne urządzenie o VID 16c0. Komunikację można też zweryfikować diodą LED, która jest umieszczona z prawej strony wyświetlacza, nie jest ona widoczna bez wyciągnięcia z obudowy. Jej zapalenie i gaszenie co jakiś czas świadczy o prawidłowej komunikacji.
Jeśli nie mamy komunikacji warto zabrać inny kabel, podłączyć do innego portu w komputerze, raczej unikajmy portów na front panelu, podłączajmy z tyłu do portów. Jeśli nadal nie działa proponuje wyciągnąć czujkę z obudowy i podłączyć bez obudowy, jeśli nadal nie działa to prawdopodobnie coś jej jest i wtedy trzeba ją do mnie wysłać, w międzyczasie wyślę inną.

UWAGA!
W czujce występuje wysokie napięcie 400V, włączanie czujki bez obudowy musi być wykonane z należytą ostrożnością, czujka nie może leżeć na metalowym podłożu, nie należy jej trzymać w ręce przy podłączaniu. Nawet wyłączona czujka przez pewien czas może być pod napięciem przez 1minutę, czujkę można po tym czasie dopiero brać do ręki.

Miłego testowania! :)

Hyakinthos

Dzięki wielkie Rysiu raz jeszcze :)  :respect:

Angelraphael

Czy w ostatniej wersji czujki v3 będzie można zmienić odświeżanie odczytów z 35 na 3s , wyłączyć buzzer i wyświetlić dowolny tekst na LCD tak jak w wersji v2.52 ?