Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Co z tymi optymalizacjami??

Zaczęty przez Borsook, 19 Październik 2006, 17:53

Borsook

Na standardowym kliencie osiagam wyniki ok 2500 i 6000. Przy optymalizacji dla SSE2 wynik podskakuje do 3500 i 9000. Ale to nic nie zmienia bo dlaej dostaje mniej niz teoretycznie powinienem. Jako przyklad biore ralph i rosetta. Ale glownie ten drugi. Na 20 zadanych pkt dostawalem jakies 8. Zainstalowalem wiec boinc studio z kalibracja wynikow i zmienilo sie tylko tyle ze klient zada 55 pkt a i tak dostaje te 8  :(
Optymalizacje truxsoft sprawdzalem przy chess960 i moze minimalnie podniosl mi wartosc otrzymywanych pkt ale caly czas (po 24h non stop liczenia) pokazuje ze calibrating is blocked. a podobno po kilkunastu jednostkach powinien zaczac przyznawac wiecej kredytow.
No ale wrocmy do glownego problemu. Co zrobic zeby dostawac tyle ile zada klient albo cos zblizonego. Bo tak to wychodzi mi ze dostaje po gora 10pkt za godz pracy a to troche malo w porownaniu do projektow ktore bazuja na benchmarkach. Czy boinc studio po jakims czasie zacznie normalnie punktowac czy zawsze bedzda takie zanizane wyniki przyznawane.
Bo z tego wszystkiego widze ze zadna optymalizacja niewiele daje bo punkty i tak sa przyznawane wg jakiegos dziwnego algorytmu, raz zaleza od benchmarkow, raz od czasu pracy CPU raz od nie wiem czego.
Pytanie brzmi co robic? Z czego korzystac?

Nietoperek

Ralph i Rosetta przyznaja punkty za wygenerowane struktury, kalibracja nie znaczy"wyzszy kredyt" niekiedy jest wyzszy ale w wielkszosci bedzie mniejszy - to poprostu wyruwnuje kredyt osiagany przez Twojego klienta z innymi klientami na liscie jednostki, aby dostawac tyle ile sie zada musisz znalezc projekt z jednym uzytkownikiem na jednostke i naliczajacym punkty z benchmarkow - czyli na chile obecna jak sie nie myle tylko "Xtreme" lub zmobilizowac inne osoby do uzywania optymalizacji i komputerow identycznych z Twoim - co nie bedzie zapewne dosc ciezkie do wykonania ;)

Borsook

No to w takim wypadku mam pytanie czy jesli licze to co widac w sygnaturce, czyli duzo roznych, to lepiej uzywac klientow z optymalizacja benchmarkow czy ktoregos z kalibracja wynikow? (i jak tak to ktory truxsoft czy boincstudio z kalibracja ThierryH?)

Nietoperek

ja osobiscie nie uzywam zadnych kalibracji - uzywalem tylko w einsteinie i starym seti gdzie wynik sredni byl okolo 25 pkt. zas z zastosowaniem optymalizowanych aplikacji projektow uzyskiwalo sie okolo 10-12 pkt. wtedy korekcja podwyzszala dany wynik - kilka z Twoich projektow nadal ma kredyt z benchmarka zatem nic nie stoi na przeszkodzie uzywac optymalizacji boinc - niezawsze uzyskasz to co zadasz ale niekiedy sie trafi wlasnie taki wynik - sam osobiscie uzywal boinc 5.5.0 crunch3r'a SSE2

Borsook

QMC liczy z benchmarka czyli tu optymalizacja, ale z tego co czytalem to ma sie to zmienic z powodu wielu oszustow.
RieslSiev daje od 14-17 pkt za WU ktora liczy sie troche ponad godz i tu benchmarki nie graja roli
Rosetta i RALPH- tu slabiutko, ale benchmark chyba tez nic nie daje, bo klient żąda 50 a i tak dostaje po 20
Xtream - tylko benchmark ale niewiele to licze
Einstein i SETI to raczej kalibracja i optymalka klienta bez benchmarkow
Chess i Tanpaku tez niezaleznie od wynikow kompa, czyli kalibracja (zawsze jakies pare pkt wiecej sie dostanie)
A reszta to sie nie liczy.

Czyli wychodzi na to ze, instalowanie w moim przypadku optymalizacji podnoszacej benchmark nic nie da, tylko kalibracja wynikow, a ta i tak niewiele podciaga bo i tak dostaje tyle pkt co bez kalibracji, bo inni zanizaja, no ale niekiedy sie trafi ze wiecej i wtedy jestem zadowolony
:D
Chyba dobrze kombinuje? jesli cos nie tak to mnie poprawcie.

Wiec teraz mam inne pytanie bo wyszlo na to ze dla mnie kalibracja lepsza tylko ktora?
Truxsoft czy ThierryH ?? a moze jest jeszcze jakas?

bartsob5

Cytat: "Borsook"QMC liczy z benchmarka czyli tu optymalizacja, ale z tego co czytalem to ma sie to zmienic z powodu wielu oszustow.

dla wyjasnienia, bo moze nie zdajesz sobie sprawy, ale w tym wypadku uznaje sie za oszustow wlasnie tych, uzywajacych klientow sztucznie podnoszacych benchmarki (czyli wlasnie crunch3r 5.5.0, boincstudio)

w einstein i seti jest z gory przewidywana ilosc pkt, i o ile o seti nei moge nic powiedziec, o tyle w einsteinie ja i tak dostaje o 6-10pkt za duzo, niz powinienem, aczkolwiek to zalezy od kompa...

rosetta i ralph zmienila algorytmy z tego samego powodu dla ktorego qmc chce zmienic

Nietoperek

boincstudio nie podnosi benchmarkow (przynajmniej nie bezposrednio) - jest to bardziej modyfikacja anizeli optymalizacja

bartsob5

no dobra, ja tam do konca nie wiem, bo BS nigdy nie uzywalem, ale o ile mi dobrze swita to z technicznego punktu widzenia BS podmienia wartosc dlugosci liczenia, czyz nie?

Borsook

Cytat: "bartsob5"

dla wyjasnienia, bo moze nie zdajesz sobie sprawy, ale w tym wypadku uznaje sie za oszustow wlasnie tych, uzywajacych klientow sztucznie podnoszacych benchmarki (czyli wlasnie crunch3r 5.5.0, boincstudio)


Mnie bardziej chodzilo o tych co sobie recznie poprawiaja wyniki. Optymalizacja moim zdanie nie jest w stanie zrobic wyniku wielkosci 10000 i 30000 na PIV 3 GHz gdzie wszyscy inni maja ok 5000.
A jesli uwazacie ze optymalizacje i korekcje kredytow sa oszustwem, tzn ze trzeba uzywac standardowego klienta.

Ale dalej nie wiem czy lepszy truxsoft czy ThierryH ?

Nietoperek

Cytat: "bartsob5"BS podmienia wartosc dlugosci liczenia, czyz nie?
hmm...nie wiem czy tak to mozna nazwac - BS podnosi benczmark po uaktywnieniu korekcji, sam zas daje wyynik testu identyczny lub minimalnie wyzszy od klienta oryginalnego -- zas dodatkowo ma kilka innych przydatnych opcji jak np. oszukanie projektu co do ilosci procesorow lub tez ograniczenie wykorzystania procesora - czasy obliczen jak pamietam zmieniala korekcja Trux'a czy BS'a tez to robi musialby wypowiedziec sie ktos, kto czesciej uzywa BS bo sam nie uzywam go zbyt duzo

@Borsook -- co do wyboru korekcji -- przetestuj obie opcje, sprawdz wyniki i sam ocen ktory bedzie dla Ciebie w danej chwili najlepszy :)