Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Jaki plik stronicowania ?

Zaczęty przez Tomislaw, 02 Listopad 2006, 00:35

Tomislaw

Jakich rozmiarów radzicie ustawić plik stronicowania przy 2 GB RAMu na XP-ku do Rosetty ? ( od czasu do czasu muszę także odpalić jakąś gierkę domownikom i sporadycznie coś pozgrywać z kamery)



Mchl

Automatyczny :) XP całkiem nieźle sobie z tym radzi. Teoretycznie powinno być 2xRAM. Ale najlepszy interes jaki możesz zrobić, to mieć dwa twarde dyski i plik stronnicowania założyć na innym, niż ten na którym trzymasz system i programy. (Tylko nie kupuj dysku specjalnie po to, bo aż takich korzyści nie ma ;) )

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

No i najlepiej zakładać plik stronicowania w momencie, gdy dysk jest czysty, żeby plik stron był na samym "początku" i nie był sfragmentowany. Jednak przy 2GB RAM nie wiem czy jest ci konieczny plik stron, więc chyba rzeczywiście lepiej zostawić to Windowsowi.

Juras23

Mchl ma rację powinno się ustawić 2 x RAM jednak przy takiej ilości ja bym zrobił test.

Załóż 0,5 x RAM i sprawdź 3DMark 01 lub 03 lub nowszym po czym zwiększ plik do 2 x RAM , zrestartuj i zrób test ponownie - zobaczysz minimalną różnicę jak sądzę. Poza tym zalezy od tego ile masz na twardym wolnego, jeśli Ci go na razie nie szkoda to daj 1:1 i po problemie.

Automatyczny jest dla mnie złym wyjściem ponieważ Winda zmienia go sobie jak chce i keidy chce zaleznie od obciążenia systemu i wolnego miejsca na HDD. Poza tym słuszna uwaga automatyczny plik wymiany częściej jest rozfragmentowany. Poza tym po utworzeniu stałego pliku wymiany winda ma jużw nim wpisane biblioteki, których nie musi ładować od nowa jak to jest w wersji automatycznej - co za tym idzie system powinien działać szybciej na stałym ( 2xRAM) pliku wymiany.

Zalezność ta jest potrzebna do szybszego ładowania bibliotek i róznych operacji do RAM-u stąd wymagana i sugerowana dwukrotność ( przypuszczam że chodzi też o czas dostępu dysku do pliku).

Ja zawsze robię stały 1,5 lub 2 krotnie większy od RAM-u.

Tomislaw

W takim razie wieczorkiem gdy znajdę trochę czasu zabieram się do testów.
Dzięki za sugestie.



bartsob5

ja tam przy 1GB ramu mam poczatkowy rozmiar pliku stronicowania na poziomie 1,5GB z mozliwoscia powiekszenia do 2GB, ale musze przyznac, ze nawet jesli mam w pamieci 4 aplikacje liczace, mozille i inne ramo-zerne duperele, zadko moj plik stronicowanie rosnie powyzej 600MB (przy 55% zapelnieniu RAMu...)