Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

buzzer

Zaczęty przez Paudys, 13 Marzec 2012, 11:37

Paudys

Witam.
Wiem, że można wyłączyć buzzer w konfiguracji ale co zrobić żeby czujnik nie piszczał od razu po włączeniu komputera?
Teraz mam tak, że jak włączę komputer to zaczynają się piski i wyłączają się dopiero po uruchomieniu aplikacji Radioactivity Monitor.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Szopler

#1
W tej chwili tylko fizyczne wymontowanie buzzera :/.
Niestety czujnik nie pamięta swoich ustawień po utracie zasilania. Myślę, że wkrótce powstanie specjalna wersja firmware w której to zostanie dodane.
Ale żeby ją wgrać potrzebny niestety będzie programator ISP.

patyczak

U mnie czujnik nie piszczy po włączeniu komputera ponieważ cały czas jest zasilany (nawet jak komputer jest wyłączony). Podejrzewam, że spowodowane jest to opcją w biosie o posiadaniu klawiatury USB, także jest to jakieś rozwiązanie.
Skeczu z papugą nie będzie



Szopler

Faktycznie! Zapomniałem...
W BIOS w oszczędzaniu energii może być opcja dotycząca trybu Standby. Są tam ustawienia w stylu "S1 <1W" i "S3 ..." (albo na odwrót - dawno do BIOS nie zaglądałem).
Jak się je odpowiednio ustawi to nawet po wyłączeniu będzie zasilanie na USB.

aborek

Najprostsze rozwiązanie - nie wyłączać w ogóle komputera.

Paudys

#5
Cytat: aborek w 13 Marzec 2012, 17:25
Najprostsze rozwiązanie - nie wyłączać w ogóle komputera.
Niestety, śpię z głową 5 cm od niego więc odpada. Może kiedyś złożę jakiegoś grata który będzie liczyć non stop tylko QCN i R@H.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Paudys

Zmieniłem ustawienia oszczędzania energii z S1 na S3 i mam teraz zasilanie na USB, dzięki za pomoc.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!