Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

10 lat liczenia

Zaczęty przez Tobas, 13 Marzec 2012, 15:16

Tobas

Zupełnie przypadkiem zauważyłem, że liczę już okrągłe 10 lat.

First Seen :   Fri, 08 Mar 02 13:35:50 -0500

pszyklejony

 ;D :parrrty: najlepszego.

Tomasz R. Gwiazda

no to zdrowko :D  :parrrty:

z ciekawosci spojrzalem swoje konto w SETI a tam 20 Aug 1999
tyle ze to bylo z jakas 8letnia przerwa w liczeniu

Troll81


apohawk

gratulacje  :respect:
No good deed goes unpunished.

aborek


Sir_Behemoth

Owocnych następnych 10 lat  :parrrty:

stiven

 :respect: :respect: :respect:

michaou

jako ciekawostkę możesz podać ile prądu poszło  %) :wacko:

xelexin

 


TERVEPERKELE

27 Jul 2002  -  > 10 lat   (bez przerw), czas szybko płynie

Troll81


aborek

 :respect: :respect: :respect:

PoznanskaPyra

 :parrrty: :whip: :attack: :respect: :ahoy:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Teech

gratki widać żeś SETImentalny  :parrrty:


andy101fah

 :respect: :respect: :respect:

stiven

 :parrrty: :respect: :parrrty: :respect: :parrrty: :respect:

Sebastian M. Bobrecki

Właśnie mija 10 lat od momentu mojego przyłączenia się do Einstein@home:Einstein@Home member since 20 Feb 2005Na dzień dzisiejszy uzbierałem trochę ponad 190M punktów, zajmuję pierwsze miejsce w zespole, pierwsze miejsce w kraju i czterdzieste trzecie na świecie :boing:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

kva.pl


krzyszp

Przyłączam się

:respect:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Za 190m w Einsteinie to ogromne gratki Ci się należą.  :parrrty:

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2012, 15:52
z ciekawosci spojrzalem swoje konto w SETI a tam 20 Aug 1999
tyle ze to bylo z jakas 8letnia przerwa w liczeniu

CytatSETI@home member since   3 Apr 1999
... bez przerwy ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 20 Luty 2015, 18:25
Właśnie mija 10 lat od momentu mojego przyłączenia się do Einstein@home:Einstein@Home member since 20 Feb 2005Na dzień dzisiejszy uzbierałem trochę ponad 190M punktów, zajmuję pierwsze miejsce w zespole, pierwsze miejsce w kraju i czterdzieste trzecie na świecie :boing:
Za chwilę 42-gie.
ŁaŁ. Napisz może kilka słów czemu tak ostro akurat w tym projekcie?


andy101fah

  :respect: :respect:

:parrrty: :parrrty:

Troll81

 :respect: nawet nie wiem jakiego użyć słowa na twe osiągnięcie. Zaiste jesteś wielki. Wyrabiasz 15% całego naszego dorobku w tym projekcie.

stiven

 :parrrty: :respect:

Sebastian M. Bobrecki

#27
Cytat: Tobas w 20 Luty 2015, 19:38
Za chwilę 42-gie.
ŁaŁ. Napisz może kilka słów czemu tak ostro akurat w tym projekcie?
Główne powody są dwa i są dość ogólne, ale składa się na nie wiele mniejszych części. Jest ich za dużo bym mógł sobie je wszystkie tak na szybko uzmysłowić i wypisać, ale kilka z nich to;
1). Tematyka projektu:
- zainteresowanie astrofizyką, zwłaszcza radioastronomią, choć nie tylko,
- solidne zaplecze naukowe zarówno jeśli chodzi o kadrę jak i zaangażowanie różnych uczelni, instytutów itp.,
- solidne zaplecze techniczne w postaci różnych zaawansowanych instrumentów badawczych (radioteleskopy, satelity, no i oczywiście interferometry grawitacyjne) oraz infrastruktura informatyczna,
- plany ulepszania i budowy nowych instrumentów które mogą być źródłem danych dla projektu,
- fakt że przez niedobór mocy obliczeniowej jesteśmy wstanie tylko w bardzo ograniczonym zakresie dokonać analizy danych z już istniejących urządzeń, i to mimo że większość z nich prowadzi obserwacje tylko sporadycznie,
- no i oczywiście możliwość dokonania odkryć nowych pulsarów i jakże wyczekiwanej detekcji fali grawitacyjnej,
- wyniki naszej pracy są publikowane,
- projekt jest w zasadzie mocno międzynarodowy,
- projekt wydaje się mieć przyszłość,  w tym sensie że wraz z rozwojem instrumentów i mocy obliczeniowej istnieją duże szanse na odkrycia kolejnych obiektów, a po udanej detekcji fal grawitacyjnych zaczną się ich dokładne pomiary w celu lepszego zbadania ich źródeł, itd.,
...
2). Samo prowadzenie projektu od strony BOINC-a:
- projekt jest stabilny, bardzo rzadko zdarza się że coś nie działa,
- działa na praktycznie każdym sprzęcie, starszym, nowszym, CPU, GPU, Nvidia, AMD/Ati, Intel, komórki, itd.,
- personel dba o to żeby unikać sytuacji że projekt nie ma zadań,
- mało tego starają się by dostępne były zadania dla każdej obsługiwanej platformy sprzętowej,
- jest dobra komunikacja z personelem,
- na forum jest sporo ciekawych treści stworzonych przez osoby zarówno z personelu jak i z poza niego, które tłumaczą różne zagadnienia związane z projektem, działaniem aplikacji, podstawy teoretyczne, itp., jak choćby legendarna już chyba seria wątków wyjaśniająca od podstaw FFT,http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=8651
...
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Sebastian M. Bobrecki

Dzięki, dzięki, w dobrym towarzystwie liczy się wybornie  :parrrty:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

PoznanskaPyra

 :parrrty: :respect:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

Ktos mnie wlasnie przekonal do liczenia Einsteina  :p_arr:

Tobas

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 20 Luty 2015, 21:43
Cytat: Tobas w 20 Luty 2015, 19:38
Za chwilę 42-gie.
ŁaŁ. Napisz może kilka słów czemu tak ostro akurat w tym projekcie?
Główne powody są dwa i są dość ogólne, ale składa się na nie wiele mniejszych części. Jest ich za dużo bym mógł sobie je wszystkie tak na szybko uzmysłowić i wypisać, ale kilka z nich to;
1). Tematyka projektu:
- zainteresowanie astrofizyką, zwłaszcza radioastronomią, choć nie tylko,
- solidne zaplecze naukowe zarówno jeśli chodzi o kadrę jak i zaangażowanie różnych uczelni, instytutów itp.,
- solidne zaplecze techniczne w postaci różnych zaawansowanych instrumentów badawczych (radioteleskopy, satelity, no i oczywiście interferometry grawitacyjne) oraz infrastruktura informatyczna,
- plany ulepszania i budowy nowych instrumentów które mogą być źródłem danych dla projektu,
- fakt że przez niedobór mocy obliczeniowej jesteśmy wstanie tylko w bardzo ograniczonym zakresie dokonać analizy danych z już istniejących urządzeń, i to mimo że większość z nich prowadzi obserwacje tylko sporadycznie,
- no i oczywiście możliwość dokonania odkryć nowych pulsarów i jakże wyczekiwanej detekcji fali grawitacyjnej,
- wyniki naszej pracy są publikowane,
- projekt jest w zasadzie mocno międzynarodowy,
- projekt wydaje się mieć przyszłość,  w tym sensie że wraz z rozwojem instrumentów i mocy obliczeniowej istnieją duże szanse na odkrycia kolejnych obiektów, a po udanej detekcji fal grawitacyjnych zaczną się ich dokładne pomiary w celu lepszego zbadania ich źródeł, itd.,
...
2). Samo prowadzenie projektu od strony BOINC-a:
- projekt jest stabilny, bardzo rzadko zdarza się że coś nie działa,
- działa na praktycznie każdym sprzęcie, starszym, nowszym, CPU, GPU, Nvidia, AMD/Ati, Intel, komórki, itd.,
- personel dba o to żeby unikać sytuacji że projekt nie ma zadań,
- mało tego starają się by dostępne były zadania dla każdej obsługiwanej platformy sprzętowej,
- jest dobra komunikacja z personelem,
- na forum jest sporo ciekawych treści stworzonych przez osoby zarówno z personelu jak i z poza niego, które tłumaczą różne zagadnienia związane z projektem, działaniem aplikacji, podstawy teoretyczne, itp., jak choćby legendarna już chyba seria wątków wyjaśniająca od podstaw FFT,http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=8651
...
Cytat: kva.pl w 21 Luty 2015, 09:44
Ktos mnie wlasnie przekonal do liczenia Einsteina  :p_arr:

Popatrz! Może byś zapoczątkował cykl artykułów na stronie B@P w stylu: "Dlaczego liczę [[PROJEKT]]"
Każdy z konikiem do konkretnego projektu mógłby napisać o swoim ;)

toms83

I to się nazywa fajne zaangażowanie.  :p_arr:

AL

Szacun za osiągnięcia!

pawg




Troll81

Popieram Pomysł Tobasa :D Ale możne by to wrzucić na nasz fanpage na FB zamiast kisić toto w wiki :D

Tobas

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2015, 11:31
Popieram Pomysł Tobasa :D Ale możne by to wrzucić na nasz fanpage na FB zamiast kisić toto w wiki :D

Nie wiki, ja bym to wrzucił jako stronę / wpis na WP

Aegis Maelstrom

Jeśli aktywować na wiki edytor wizualny, przerzucenie tego na wiki (i edytowanie dla użytkowników normalniejszych ode mnie) byłoby znacznie łatwiejsze.

Wordpress też daje radę i jakoś logicznie oddziela np. wpisy ogólne od osobistych, choć jak ktoś zauważył, to jest kolejny interfejs. A najfajniej byłoby chyba atakować gdzie się da i mieć np. boty automatycznie formatujące do formatu innego medium i tam zamieszczające, no ale nad tym trzeba by naprawdę siedzieć, a ktoś potem i tak musiałby to ogarniać.

Natomiast tak, takie wpisy liczydłowych w formie bloga, fb, wiki, forum i czego jeszcze - super. I w ogóle moje gratulacji wszystkim 10+ latkom, a Sebastianowi w szczególności. :)

eclipse99

#38
First Seen :   Thu, 26 May 05 06:48:39 -0400
Szybko zleciało.
http://einstein.phys.uwm.edu/show_user.php?userid=83769

kva.pl