Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

brak próbek

Zaczęty przez sknd, 15 Marzec 2012, 19:10

sknd

dłuuugo (juz kilka tygodni chyba) nie mam żadnych próbek, czy to tak (nie) karmi? założyłem konto już hohoho temu, a tu nic.

z event loga:
czw, 15 mar 2012, 19:08:59 | Poem@Home | update requested by user
czw, 15 mar 2012, 19:09:04 | Poem@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
czw, 15 mar 2012, 19:09:04 | Poem@Home | Requesting new tasks for CPU
czw, 15 mar 2012, 19:09:06 | Poem@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
czw, 15 mar 2012, 19:09:06 | Poem@Home | No tasks sent


a moze sa jakies specjalne wymagania odnosnie kompa/systemu? mam procek dwurdzeniowy celeron
M a system linux 32bity

Tomasz R. Gwiazda

wybierz opcje zrestartuj projekt moze pomoze
bo probki sa caly czas

sknd

nie pomoglo
tak samo wylaczenie iptables, myslalem ze moze cos blokuje...
sprobuje od nowa podlaczyc konto

Troll81

odłącz się od projektu i podłącz jeszcze raz.

sknd

próbowałem... nic to nie dało  :no:

sknd

mam prośbę, powiedział by mi ktoś czy są próbki dla Protein Folding? Bo jesli nie, to to wszystko wyjaśnia, POEM ++ nie działa na 32bit linuxie...

Tomasz R. Gwiazda

http://boinc.fzk.de/poem/apps.php


od siebie powiem , ze liczenie na linux to zwykle = problemy :)
i tylko kilka projektow jest na ktorych tylko na Linux mozna policz, zwykle sprawniej bezproblemowo na Win sie liczy

gaballus

Jak tak czytam w różnych tematach o problemach ludzi z Win to mam zgoła odmienne wrażenie, sam od wielu lat używam tylko Linuksa i z liczeniem tez nie miałem nigdy problemu, może to tez wynikać z tego że Win jest bardziej rozpowszechniony to i częściej ludzie zwracają się z problemami z tym systemem. Oczywiście pomijam fakt gdy nie istnieje aplikacja pod dany system, wtedy wiadomo że sobie nie policzysz.

Tomasz R. Gwiazda

no coz, ja nie mam problemow z Win
tak jak na linuxie tak i na Win trzeba sie znac :)

apohawk

I po co ta kolejna wojna win vs linux? Pomogli byście kamratowi, a nie tak się przepychać.  ::)

Wracając do tematu:
Czasem sprawdzam i od dawna są tylko próbki POEM++, w zasadzie od czasu pojawienia się aplikacji POEM++. POEM++ OpenCL bywa, że przysychają, ale wystarczy mieć bufory ustawione na dzień lub dłużej.
http://boinc.fzk.de/poem/server_status.php
No good deed goes unpunished.

sknd

Cytat: apohawk w 18 Marzec 2012, 22:16

Czasem sprawdzam i od dawna są tylko próbki POEM++, w zasadzie od czasu pojawienia się aplikacji POEM++. POEM++ OpenCL bywa, że przysychają, ale wystarczy mieć bufory ustawione na dzień lub dłużej.
http://boinc.fzk.de/poem/server_status.php

no, to to wszystko wyjaśnia... dzięki!

a co do windows/linux, to ja po prostu wybrałem swój system lata temu. Może kiedyś jesli kupię sobie nowy komputer i dostanę z nim windę, to ją pozostawię, po to by poznać siódemkę, prawie z nią nie miałem kontaktu, ewentualnie po to by pograć w coś. Ale narazie trzymam sie z dala

Tomasz R. Gwiazda

poczekaj chwile to bedzie Windows 8, przeskoczysz jedna wersje i bedziesz do przodu :)

Szopler

Interface w Win8 to porażka...
Zresztą od jakiegoś czasu wiadomo, że parzyste wersje Windows są do dupy - patrz: Vista ;)
XP i 7 są dużo lepsze.


Tomasz R. Gwiazda

rozmowa na inny watek :)

sknd

ależ nie krępujcie się, mój problem już wyjaśniony, a to najwyżej się gdzieś przeniesie :P


PoznanskaPyra

Gdzieś już się taka dyskusja też wyłoniła i ja osobiście powiem, że Wystarczyła mi prezentacja i wiedziałem, że to system nie dla mnie. Tam nawet normalnego ctrl+alt+del nie ma!
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

krzyszp

Cytat: PoznanskaPyra w 19 Marzec 2012, 21:25
Tam nawet normalnego ctrl+alt+del nie ma!
Gorzej - nie ma Internetu!!! (czyli ikonki IE)  XD

A w temacie - u mnie na brak próbek pomogło wydłużenie bufora.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

#17
Metro UI ma unifowac cala platforme, PC, tablet, telefon - i to jest sluszna koncepcja
Win 8 dziala szybciej od Win7

na PC jesli nie bedzie ekranu dotykowego (wiekszosc?) bedzie dostepny normalny pulpit rownolegle.


dla ciekawostki:
zainstalowalem WIn8 Server. i tam nie widzialem opcji zeby wylaczyc go :D
dodatkowo nie ma czegos takiego jak moj komputer, i explorowania dysku, tylko jest centrum zarzadzania uslugami (rolami), czyli mozna dodac role i nimi zarzadzac.
DNS, DHCP, AD, FIleserver, ect


PS: nikt nikogo do zmiany z Win7 na Win8 nie zmusi :)
swoja droga bardziej poje$%^ zmiany niz w Ubuntu 10 na 11 to w zyciu nie widzialem i raczej Win8 tego nie zmieni :D



PoznanskaPyra

Ja tam czekam na WIN9 może jakiś normalny będzie.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PDH

Od dwóch dni brak próbek u mnie na NV
1/1/2013 6:09:20 PM | Poem@Home | update requested by user
1/1/2013 6:09:21 PM | Poem@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
1/1/2013 6:09:21 PM | Poem@Home | Requesting new tasks for NVIDIA
1/1/2013 6:09:23 PM | Poem@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
1/1/2013 6:09:23 PM | Poem@Home | No tasks sent

Macie podobnie?


mimeq

Wedlug statusu serwera na www faktycznie niema WU ale roznie z tym bywa.
Moze dopoki nie ma WU POEM sprobuj wziasc udzial w zabawie Projekt Miesiaca (GPU) - liczymy podprojekt Help Conquer Cancer, tylko trzeba dobrze poustawiac preferencje zeby liczyc only GPU. (zadania potrafia ostro dac w kosc nvidi - przycinanie sie systemu)

http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/projekt-miesiaca-wyniki/msg192266/#msg192266


krzyszp

Znowu brak próbek na GPU?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomek_TB

oj od wczoraj susza.. :dunno:
Pozdr
Tomek

krzysztofo

POEM++ OpenCL Announcement

The POEM++ OpenCL project 'gpucrystal' is going to be finalized soon. In other words no more work units will be created, and as soon as the circulating jobs are finished, the queue will run dry.

We are currently working on a follow-up project, which will start in January 2014, accompanied by a new POEM release.

zeberek

Nie wiecie co się stało z tym projektem na stronie napisali, że dwa tygodnie temu zakończyli nową wersję i powinno wysyłać nowe próbki, ale ja nie mam nic do liczenia od... paru miesięcy.

krzyszp

Cytat: zeberek w 31 Marzec 2014, 07:20
Nie wiecie co się stało z tym projektem na stronie napisali, że dwa tygodnie temu zakończyli nową wersję i powinno wysyłać nowe próbki, ale ja nie mam nic do liczenia od... paru miesięcy.
Niestety okazało się, że większość próbek się wysypuje. Pracują nad poprawieniem błędów.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

gregre

Ktoś może śledzi temat? Pomieliłbym trochę na GPU a tu susza jak nic.

necavi

Od wczoraj POEM dostarcza próbki na gpu.