Czujka radioactive@home i ARM linux

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 20 Marzec 2012, 08:34

ryszard.korczyk

TJM ostatnio skompilował aplikację projektu do BOINC na platformę ARMv5 (rdzenie ARM9, ARM10). Dziś w nocy pierwsze próbki się policzyły prawidłowo.
Platforma testowa to NAS Netgear Stora w granym linuxem Debian 5.0.

W ten sposób możemy mieć czujkę i nie posiadać komputera :). Niestety mam błąd w mojej czujce i nie działa ona prawidłowo z linuxem, pracuję nad tym, aby to poprawić.
Kolejna platforma testowa to komputer jednopłytkowy http://www.shop.kristech.eu/product_info.php?products_id=283&language=pl z systemem emDebian. Na bazie tego możnaby zrobić mocno mobilne środowisko pomiarowe :). Statusy prac postaram się umieszczać w tym wątku.

Wyprzedzając pytanie, a "na jakim NAS/sprzęcie można to postawić" odpowiadam. Jeśli masz dostęp do konsoli w prawem roota, uname -a wypisuje ARMv5 to aplikacja powinna ruszyć. Sprzęt musi mieć też port USB Host.

Cyfron

a może raspberry Pi? co prawda nie lubię ich po akcji ze sprzedażą pierwszej partii do jakiegoś sklepu, ale można na tym coś popróbować :)

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 20 Marzec 2012, 08:37
a może raspberry Pi? co prawda nie lubię ich po akcji ze sprzedażą pierwszej partii do jakiegoś sklepu, ale można na tym coś popróbować :)
Chętnie bym popróbował, ale na tą chwilę chyba nadal są niedostępne.

Troll81

raspberry zachowali się niepoważnie. i moich pieniędzy nie dostaną. Myślę że w najblizszym czasie pojawią się lepsze klony tej platformy...

ryszard.korczyk

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2012, 08:43
raspberry zachowali się niepoważnie. i moich pieniędzy nie dostaną. Myślę że w najblizszym czasie pojawią się lepsze klony tej platformy...
Z klonami może być ciężko, bo CPU to ich projekt na zamówienie i wyłączność. Ale sądzę, że coś podobnego się znajdzie się na rynku. Ale marketingowo to Raspberry Pi to fuck up roku. Wypromować produkt i przy pomocy komercji położyć go spektakularnie. Sądzę, że niezadowolonych takich jak Troll, ja, Cyfron, krzyszp... jest dużo i nie są już zainteresowani projektem.

Tobas

Podłączam czujkę do Raspberry Pi i mam problem.
Projekt mi krzyczy że chce 17MB więcej disk space, jest dostępne 0MB
Gdzie on siedzi? Które miejsce chce?

Tak wygląda karta:

pi@raspberrypi:~$ df
Filesystem           1K-blocks      Used Available Use% Mounted on
tmpfs                    95416         0     95416   0% /lib/init/rw
udev                     10240       140     10100   2% /dev
tmpfs                    95416         0     95416   0% /dev/shm
rootfs                 1602528   1273800    247320  84% /
/dev/mmcblk0p1           76186     28089     48097  37% /boot

Tobas

Chyba za szybko spytałem. Wygląda mi na to, że chce swapa, którego nie ma:


Mem:    190836k total,    65248k used,   125588k free,    20704k buffers
Swap:        0k total,        0k used,        0k free,    28144k cached

Tylko jak go dorzeźbić?

krzyszp

Jakimś managerem dyskowym stwórz partycję swap i ją podmontuj (GParted?).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Tylko co dziwne pierwszą próbkę, bez skonfigurowanego czujnika, normalnie zassał  :wacko:

http://radioactiveathome.org/boinc/results.php?hostid=2797

TJM

Jesteś pewien, że brakuje na pewno swapa, a nie jest po prostu za mało miejsca na dysku ?
Zauważ, że BOINC może widzieć inną wartość niż 'root' ponieważ w Linuxie część przestrzeni zarezerwowana jest dla superuserów.
Po zassaniu pierwszego zadania ilość dostępnego miejsca mogła się zmniejszyć i/lub manager mógł wcześniej nie znać konfiguracji.

W przypadku rzeczywistego braku swapa raczej sugerowałbym zmianę w konfiguracji managera, domyślnie ma on limit bodajże 50%, a 0 z 0 to chyba bliżej 100%  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tobas

Tak.
Swap nie ma nic do tego. Podłączyłem się do zbyt wielu projektów
(między innymi do Enigmy  :ahoy:)
Po wywaleniu zbędnych - zrobiło się miejsce i wygląda na to, że śmiga.
Definitywnie potwierdzę jak zapunktuje.

Tobas

Oficjalnie już mogę ogłosić.
Połączenie Raspberry Pi i Radioactive - działa!

http://radioactiveathome.org/boinc/workunit.php?wuid=598466

Kolejny krok - czujka QCN