Szacowany koniec projektu Enigma@Home

Zaczęty przez xelexin, 27 Marzec 2012, 23:44

xelexin

Cześć,

Czy jesteście w stanie podać jakieś dane na temat projektu, tzn. ile jeszcze jest procent do przetworzenia etc?
 


Troll81

to pytanie do TJM, czyli admina projektu obecnego na naszym forum. Napisz mu PW :D

phobos

I jak dostaniesz odpowiedź to się podziel bo przez Ciebie też chcę wiedzieć  ;)

xelexin

To po to piszę na forum by wszyscy zobaczyli :)
 


goofyx

Ja też chce wiedzieć to może odznakę wywalczę;)

Cyfron

coś mi się wydaje, że czas do końca jest równy ilości pozostałej cierpliwości TJMa, który musi przy generowaniu każdej nowej partii próbek całkowicie zmieniać programy i ustawienia serwera. Z tego co mi mówił nie da się tego zautomatyzować...

xelexin

wogole jakąś wiadomość rozkodowano? ;)
 


Troll81


xelexin

 


Troll81

ciężko oszacować.

6 maja 2010

Today at 07:24 GMT Nuller[NDS] from Russia Team returned machine settings which decoded the following plaintext:

dievonkolonneabteilungyfenf
neundreikommandiertendiolawtkr
aetwagenfuenutonnxtslcbygvhayc
taqtakdayywlypo

to od 2007 roku trwało

co można odczytać jako

DIE VON KOLONNE ABTEILUNG FUENF NEUN DREI KOMMANDIERTEN ZWO LASTKRAFTWAGEN FUENF TONNEN SIND SOFORT ZUM PANZ GRUPPEN NACHSCHUBFUEHRER VIER NACH X PLYUSSA X PLYUSSA X IN MARSCH ZUSETZEN

tłumaczone na angielski daje:

THE TWO 5-TON TRUCKS COMMANDED BY COLUMN DETACHMENT 593 ARE TO BE IMMEDIATELY DISPATCHED ON THE MARCH TOWARDS PLYUSSA TO THE SUPPLY-OFFICER OF PANZER GROUP 4.

xelexin

Ostatnia odszyfrowana wiadomość to jest? :)
 


Troll81


TJM

Projekt się skończy jak zabraknie niezłamanych tekstów, których jak na razie nie brakuje.
Brakuje raczej pomysłów jak się dobrać do tych, które nie chcą pęknąć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


xelexin

To ile jest jeszcze tekstów? :)

Bo widzisz TJM, się zacząłem zastanwiać czy jest sens całą moc skupioną na WCG przerzucić na Enigme :) bo mam ochotę to w końcu rozszyfrować...
 


Troll81

tam by się przydał niejeden komp.....i niejeden TJM do ustawiania kolejnych serii próbek....

xelexin

Zrobie tak: dorobie sobie po każdej odznace z WCG i przerzuce całą moc na Enigme i mam nadzieje że TJM będzie wyrabiał z próbkami :)
 


xelexin

Dzisiaj udało mi się porozmawiać z TJM. ;)

Dowiedziałem się, że niedługo próbki będą tworzone półautomatycznie, więc powinno się przyspieszyć około 10x :)
 


Cyfron

świetnie! a serwer wytrzyma? może trzeba "wspomóc" go jakoś ?

goofyx

Cytat: Cyfron w 29 Marzec 2012, 20:43
świetnie! a serwer wytrzyma? może trzeba "wspomóc" go jakoś ?
może z zasobów fundacyjnych u Tobasa na serwerze VPSa pod enigme mu dać <- trzeba się zastanawiać.

xelexin

A technicznie to już TJM'a pytać :) ale myślę, że tak... ale nie jestem pewien
 


IThorne

Stary temat, ale pasuje do pytania.

Projekt powoli i nieubłaganie zmierza do końca. Co będzie dalej? Projekt na emeryturę? A może kolejna wiadomość do złamania? W końcu jeszcze kilkanaście zostało.

Wiecie coś?



Troll81

Myślę że o przyszłość projektu należy pytać Admina czyli naszego forumowego TJM

c_RaSz

Zgaduję, że łamana jest jakaś depesza, pochodząca z nasłuchu. A co, jeśli jest w niej jakiś błąd nadawania? Może operator  :book: był zmęczony, i w eter poszły jakieś przekłamania. Przecież wtedy nie da się tego poprawnie odczytać, nawet mając aktualny dla niej klucz !
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

No właśnie algorytmy dopuszczają literówki, przejrzyj poprzednie wiadomości ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka