2012.05[CPU]: Constellation

Zaczęty przez Arthusp, 03 Kwiecień 2012, 07:35

Jak ustawimy żagle w maju?

AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
Biochemical Library
BOINC Alpha Test
BURP
CAS@home
Chess960@home
Climateprediction
Collatz Conjecture
Constellation
Correlizer
Cosmology@home
DistributedDataMining
DistrRTgen
DNA@Home
DrugDiscovery@Home
EDGeS@Home
eOn
FreeHAL@home
Gerasim@Home
Goldbach's Conjecture Project
GPUGRID
IBERCIVIS
Ideologias@Home
Leiden Classical
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
Magnetism@home
Malaria Control
Mersenne@home
MilkyWay@home
MindModeling@Home
Moo! Wrapper
mopac@home
Najmanovich Research Group
Neurona@Home
NFS@Home
NumberFields@home
OPTIMA@HOME
Orbit@Home
Pirates@Home
Primaboinca
PrimeGrid
QMC@home
Quake Catcher Network (QCN)
RADIOACTIVE@HOME
Renderfarm.fi
RNA World
Rosetta@home+RALPH@Home
RSA Lattice Siever (2.0)
SAT@home
SETI@home+SETI@home Beta
SIMAP
SlinCA
Spinhenge@home
Sudoku@vtaiwan
Superlink@Technion
Surveill@Home
SZTAKI Desktop Grid
The Lattice Project
uFluids
Virtual Prairie
Volpex
WEP-M+2 Project
World Community Grid
YAFU

PoznanskaPyra

To rób, będę walczyć o projekt.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


Radegast

Witam
Nie mam projektu Constellation na liści eprojektów w BOINC Managerze. Proszę o sugestie.
Z góry dziękuje.

Szopler

http://aerospaceresearch.net/constellation/

Radegast

Aha, nie było na liście. Wystarczyło wpisać adres projektu i rzeczywiście dodało. Dziękuję za pomoc.  :respect:

PoznanskaPyra

Od tego jest to forum :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówki  :parrrty:

mimeq

Mimo przerwy czesci userow na wyscig PG caly czas do gory z dobrymi perspektywami (trzeci RAC na swiecie)  :whip:

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=constellation&st=0


stiven

Tak przy okazji: zarówno w ankiecie jak i dalej jest literówka ConstAllation zamiast Constellation  :P

ryszard.korczyk

Cytat: mimeq w 09 Maj 2012, 12:30
Mimo przerwy czesci userow na wyscig PG caly czas do gory z dobrymi perspektywami (trzeci RAC na swiecie)  :whip:

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=constellation&st=0
Jutro wracam do PM :]

Rysiu

Cytat: stiven w 09 Maj 2012, 13:14
Tak przy okazji: zarówno w ankiecie jak i dalej jest literówka ConstAllation zamiast Constellation  :P
Constellation lepiej brzmi.

Bezprym

Mobilizacja na Projekcie miesiąca przynosi efekty!!
Jako zespół wyścignęliśmy już 11 innych drużyn  :p_arr: A w statystyce krajów wyprzedziliśmy nawet Grenlandię wczoraj!!!

AL

Jest spora szansa, że dzięki temu naszemu PM do końca m-ca uda nam się wskoczyć do  top 10 w tym projekcie.

stiven

Simap przemielony, wyścig w PrimeGrid zakończony więc walczę wszystkim co mam. Za kilka dni spory awans u mnie będzie - trzyosobowe kworum spowalnia mocno walidację wyników.

sebek_sp

Niestety muszę zrezygnować z PM w tym miesiącu. Najpierw włącza się java, która zeżera 99% zasobów. Po zabiciu procesu, próbki liczą się z błędami. 4 próbki źle policzone :(

Takie informacje powinny być gdzieś podawane, że dany projekt ma jakieś specjalne wymagania. Zwłaszcza dla starszych komputerów.

PanStaszek

No niestety tak jest z projektami wykożystującymi javę, że trzeba się liczyć z problemami. Tak miałem gdy PM był The distributedDataMining i podobnie jest z Constellation, dlatego w tym miesiącu do wycigu dołączylem tylko kilka małoistotnych maszyn. Zgadzam się z Sebkiem, że powinien być zaliczany do projektów o szczególnych wymaganiach.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

stiven

Tej javy nie wolno ubijać bo to "ona liczy". Przy Distributed Data Mining też miałem dziwne zachowania ale z Constellation jest ok.

PanStaszek

Wszystko fajnie jeśli przy aktywności użytkownika projekt zwalnia zasoby, gorzej jeśli instancje javy zostają w pamięci i po jakimś czasie masz wiszących kilkadziesiąt jav w pamięci. Pozostaje je ubić i zrestartować maszynę. Ponadto zdarza się że inne aplikacje działające w tym czasie na javie zaczynają zachowywać się niestabilnie. Dzieje mi się tak tylko na niektórych maszynach, być może to wina konkretnej wersji javy, nie miałem czasu jednak tego sprawdzać więc odłączyłem je od projektu.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Dziwne macie problemy z Javą... może czas zainstalować najnowszą wersję ? ;)
Jedno WU wciąga 400MB, więc dobrze mieć trochę więcej niż 1GB / core.

PoznanskaPyra

Cytat: Szopler w 19 Maj 2012, 19:26
Dziwne macie problemy z Javą... może czas zainstalować najnowszą wersję ? ;)
Jedno WU wciąga 400MB, więc dobrze mieć trochę więcej niż 1GB / core.
Ja liczę na 4 rdzenie a razem z systemem zajmuje mi to 3.5GB ramu, a ma jeszcze wolne 5.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

U mnie liczy się totalnie bezproblemowo.

Bezprym

Cytat: AL w 19 Maj 2012, 21:40
U mnie liczy się totalnie bezproblemowo.

U mnie podobnie - na trzech komputerach śmiga jak trza  :)

PoznanskaPyra

Nie mam również problemów z tym projektem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Za to neurona mnie dobija - co chwila jakieś megadługaśne próbki po kilka godzin - za które i tak maksymalnie 8pkt. dostaję.

stiven

U mnie zjada 22 mega ramu i dodatkowo dwa razy tyle pamięci wirtualnej. Java 6 update 31 (build 1.6.0_31-b05). Może liczy dobrze bo się wstrzymałem z updatem 32.

Karlik

Chciałbym zauważyć, że projekt dostarcza własną binarkę javy (przynajmniej tak jest u mnie - maszyna linuksowa), więc raczej powinno być to niezależne od zainstalowanej wersji javy. No i u mnie też bez problemów.

stiven

Masz rację. U mnie jest to 1.6.0_24-b07 (win xp 32 bit sp3). 

Radegast

Widzę, że nasz zespół osiągnął 10. miejsce. Gratulacje!

stiven

U mnie pending powoli schodzi i atakuję top10 u nas w zespole :attack: :attack: (oczywiście w projekcie miesiąca a nie w klasyfikacji generalnej).

Bezprym

Cytat: Radegast w 21 Maj 2012, 10:02
Widzę, że nasz zespół osiągnął 10. miejsce. Gratulacje!
:parrrty:

Ja myślę, że to jeszcze nie koniec... są szanse nawet na 6 miejsce!!!

stiven

Dziś zespołowo na 9. wskakujemy?

stiven

No i w końcu mnie też dotknęły problemy opisywane parę wpisów wyżej. Liczy 2 próbki a javy 4 odpalone. Ramu żrą jak dzikie i CPU też. Co ciekawe tylko na 1 hoście mam takie cuda. Zaczął więc liczyć WCG i PrimeGrid.

PoznanskaPyra

Ja mam nadal ok. I dojdę do 50k
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

amax

Witam, koledzy mam pytanie zapewne naiwne wynikajace z niewiedzy ale prosze o odpowiedz, w celu liczenia dla protektu miesiaca Constellation załozylem sobie konto na stronie projektu i tam podpiołem sie do drużyny BOINC@Poland w rankinach widać mnie jako Outsider eraz pytanie jak sie to ma do mojego konta na formuk które to mam pod innym userwem czy to sie jakoś ze sobą zespala?

stiven

Statystki są układane na podstawie loginów z projektów a nie tych z forum.

W rankingu Cię widać i to bardzo wysoko: http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/projekt-miesiaca-wyniki/msg60363/  :parrrty:

Konto samo się nie zespoli bo nikt z nas nie ma takiej mocy aby zmienić Ci login w projekcie.
Podejrzewam, że jak zrobisz to sam to w statystykach będzie to odnotowane. Daj znać jaki cel chcesz osiągnąć to będzie łatwiej podpowiedzieć co zrobić.

amax

Efekt końcowy to to abym był rozpoznawalny bo skad ludzie mają wiedzeć ze outsider w projekcie to amax na forum :), a wynik w projekcie miesiaca zawdzieczam testom wydajnoscioym jaki przeprowadzam na nowym sprzęcie a to tylko pollowa mocy :d, moze uda sie dogonić PanaStaszka ale mało czasu zostało.

Tobas

No to zapraszamy do walki o pierwsze miejsce w następnym projekcie miesiąca - tam będzie spoora frekwencja,
więc i poziom wysoki  :p_arr:

amax

Nie wiem czy klimatyzatory w serwerowni wytrzymają kolejnego miesiąca, i tak juz przez liczenie temperatura wzrosla o 4 stopnie :) .

ryszard.korczyk

Zastanawiam się, jaki sprzęt u Ciebie liczy, mykłeś SKB@P w momencie, które wcale nie jest słabe.

Cyfron

a może jakaś focia liczącego sprzętu? u nas dużo jest "kopniętych" osób na tym punkcie (m.in. ja ) bym sobie to obejrzał :) ::)