2012.05[CPU]: Constellation

Zaczęty przez Arthusp, 03 Kwiecień 2012, 07:35

Jak ustawimy żagle w maju?

AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
Biochemical Library
BOINC Alpha Test
BURP
CAS@home
Chess960@home
Climateprediction
Collatz Conjecture
Constellation
Correlizer
Cosmology@home
DistributedDataMining
DistrRTgen
DNA@Home
DrugDiscovery@Home
EDGeS@Home
eOn
FreeHAL@home
Gerasim@Home
Goldbach's Conjecture Project
GPUGRID
IBERCIVIS
Ideologias@Home
Leiden Classical
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
Magnetism@home
Malaria Control
Mersenne@home
MilkyWay@home
MindModeling@Home
Moo! Wrapper
mopac@home
Najmanovich Research Group
Neurona@Home
NFS@Home
NumberFields@home
OPTIMA@HOME
Orbit@Home
Pirates@Home
Primaboinca
PrimeGrid
QMC@home
Quake Catcher Network (QCN)
RADIOACTIVE@HOME
Renderfarm.fi
RNA World
Rosetta@home+RALPH@Home
RSA Lattice Siever (2.0)
SAT@home
SETI@home+SETI@home Beta
SIMAP
SlinCA
Spinhenge@home
Sudoku@vtaiwan
Superlink@Technion
Surveill@Home
SZTAKI Desktop Grid
The Lattice Project
uFluids
Virtual Prairie
Volpex
WEP-M+2 Project
World Community Grid
YAFU

PoznanskaPyra

Jak by Ci coś siadło pisz do mnie, albo jak masz coś co już siadło na wydanie. :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

i najwazniejsze.... czy masz pozwolenie ne tak duże zuzycie pradu i sprzętu w serwerowni?? Żeby nie skończyło sie niemiłym wyrównaniem.....

Szopler

Cytat: ryszard.korczyk w 29 Maj 2012, 12:26
Zastanawiam się, jaki sprzęt u Ciebie liczy, mykłeś SKB@P w momencie, które wcale nie jest słabe.

9x Intel(R) Xeon(R) CPU E5620 @ 2.40GHz    8(16)    Windows Server 2008 "R2" + Intel(R) Xeon(R) CPU E31225 @ 3.10GHz    2(4)    Windows 7

amax

Liczą serwery typu BLADE DELL PowerEdge R610, jak na załączanonym obrazku.

Co do zużycia prądu to bez przesady ok 1400W poboru ciagłego dla całej szafy, ale musimy przetestować wydajnosc sprzetu przed zainstalowanie środowiska produkcyjnego.

Cyfron

o wygrzewania BOINC jest świetny - proponuje popróbować różne projekty, bo różnie obciążają różne zasoby (cache, RAM, rdzenie). Dużo pamięci wciąga neurona@home, ale na jednym kompie można puścić max 2 próbki (bierze przynajmniej 2GB ramu na próbkę).

PoznanskaPyra

Ile takie coś kosztuje?!
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

amax

#166
Trudno tak jednoznacznie stwierdzić bo sprzęt to tylko mała część wiekszego projektu, ale to co na zdjeciu to tak bardzo zaokrąglając ok 500tyś zł.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Tyle kosztuje sprzęt serwerowy.... :D

PanStaszek

Cytat: amax w 29 Maj 2012, 11:55
Efekt końcowy to to abym był rozpoznawalny bo skad ludzie mają wiedzeć ze outsider w projekcie to amax na forum :), a wynik w projekcie miesiaca zawdzieczam testom wydajnoscioym jaki przeprowadzam na nowym sprzęcie a to tylko pollowa mocy :d, moze uda sie dogonić PanaStaszka ale mało czasu zostało.
Myślę że pięknie mnie pozamiatasz na finiszu  ;D . Zapraszam rywalizacji w WCG w czerwcu, masz moc więc warto ją wykorzystać  !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

amax

Cytat: PanStaszek w 29 Maj 2012, 19:33
Cytat: amax w 29 Maj 2012, 11:55
Efekt końcowy to to abym był rozpoznawalny bo skad ludzie mają wiedzeć ze outsider w projekcie to amax na forum :), a wynik w projekcie miesiaca zawdzieczam testom wydajnoscioym jaki przeprowadzam na nowym sprzęcie a to tylko pollowa mocy :d, moze uda sie dogonić PanaStaszka ale mało czasu zostało.
Myślę że pięknie mnie pozamiatasz na finiszu  ;D . Zapraszam rywalizacji w WCG w czerwcu, masz moc więc warto ją wykorzystać  !

co do pozamiatania to nie wiem jakoś trudno cię dogonić :), ale będę sie starał :)

stiven

Taki projekt. Próbki po przeliczeniu długo czekają na kworum (potrzeba trzech wyników).

RAD-Poland

info:
Do projektu miesiąca 2012.05 [CPU] Constellation będą brane punkty naliczone przez projekt do ~ 23:15 2012.05.31

@amax
:parrrty: co prawda do końca jeszcze ponad doba i 3 aktualizacje statystyk, ale wszystkie znaki wskazują, że na finiszu przemkniesz koło obecnego lidera
Twój udział to istny sprint w biegu długodystansowym


i niestety gdyby teraz użyć dużej mocy obliczeniowej, ze względu na charakter liczonego obecnie projektu (opóźnienie w naliczaniu punktów) chyba nikt nie był by w stanie zareagować na tak mocny "atak" na finiszu

@stiven
Cytat: stiven w 30 Maj 2012, 10:57
Taki projekt. Próbki po przeliczeniu długo czekają na kworum (potrzeba trzech wyników).
aby uniknąć w PM problemów z opóźnieniem naliczania punktów zaleca się stosowanie odpowiedniej strategii dotyczącej odsyłania próbek i ich buforowania w czasie PM

Cytat: RAD-Poland w 31 Maj 2010, 18:06
...
Aktualizacja danych PM na forum odbywa się wciągu 15 min od pojawienia się nowych danych na serwerze danego projektu
(bot co 15 min sprawdza czy są nowe dane)
Dane w udostępnianych plikach datowane na konkretną godzinę mogą zawierać stan punktowy z przed kilku, kilkunastu minut (przeważnie), ale też mogą być starsze w zależności jak i w jakich okolicznościach były generowane ów dane przez projekt. Dlatego nie należy czekać do końca z zaraportowaniem próbek, gdyż serwer potrzebuje również czas na weryfikację nadesłanych danych i uzyskanie quorum, bywa że punkty są naliczane z dużym opóźnieniem.

W PM nie obowiązuje zasada, że próbki muszą być pobrane i odesłane w czasie PM, liczą się tylko naliczone punkty przez projekt, dlatego:
- można pobrać próbki przed PM i odesłać podczas PM (jeśli zrobisz duże wyprzedzenie zyskasz punkty w tym PM ale odbywa się to kosztem poprzedniego)
- rada jeśli projekt wymaga quorum 2 lub więcej warto 10 dni przed końcem PM zrobić zapas próbek na maksa, wtedy jest duża szansa że próbki uzyskają wymagane quorum przed końcem PM i nie będą zalegać w "pending'u" (oczekujące punkty) po jego zakończeniu. Punkty za te przeliczone próbki zostaną doliczone do twojego konta, ale nie będą uwzględnione w PM
...

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Sergeant

Co mi tu zdradzacie moje plany strategiczne? :wth:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

amax

Cytat: RAD-Poland w 30 Maj 2012, 19:35
info:
Do projektu miesiąca 2012.05 [CPU] Constellation będą brane punkty naliczone przez projekt do ~ 23:15 2012.05.31

@amax
:parrrty: co prawda do końca jeszcze ponad doba i 3 aktualizacje statystyk, ale wszystkie znaki wskazują, że na finiszu przemkniesz koło obecnego lidera
Twój udział to istny sprint w biegu długodystansowym


i niestety gdyby teraz użyć dużej mocy obliczeniowej, ze względu na charakter liczonego obecnie projektu (opóźnienie w naliczaniu punktów) chyba nikt nie był by w stanie zareagować na tak mocny "atak" na finiszu

@stiven
Cytat: stiven w 30 Maj 2012, 10:57
Taki projekt. Próbki po przeliczeniu długo czekają na kworum (potrzeba trzech wyników).
aby uniknąć w PM problemów z opóźnieniem naliczania punktów zaleca się stosowanie odpowiedniej strategii dotyczącej odsyłania próbek i ich buforowania w czasie PM

Cytat: RAD-Poland w 31 Maj 2010, 18:06
...
Aktualizacja danych PM na forum odbywa się wciągu 15 min od pojawienia się nowych danych na serwerze danego projektu
(bot co 15 min sprawdza czy są nowe dane)
Dane w udostępnianych plikach datowane na konkretną godzinę mogą zawierać stan punktowy z przed kilku, kilkunastu minut (przeważnie), ale też mogą być starsze w zależności jak i w jakich okolicznościach były generowane ów dane przez projekt. Dlatego nie należy czekać do końca z zaraportowaniem próbek, gdyż serwer potrzebuje również czas na weryfikację nadesłanych danych i uzyskanie quorum, bywa że punkty są naliczane z dużym opóźnieniem.

W PM nie obowiązuje zasada, że próbki muszą być pobrane i odesłane w czasie PM, liczą się tylko naliczone punkty przez projekt, dlatego:
- można pobrać próbki przed PM i odesłać podczas PM (jeśli zrobisz duże wyprzedzenie zyskasz punkty w tym PM ale odbywa się to kosztem poprzedniego)
- rada jeśli projekt wymaga quorum 2 lub więcej warto 10 dni przed końcem PM zrobić zapas próbek na maksa, wtedy jest duża szansa że próbki uzyskają wymagane quorum przed końcem PM i nie będą zalegać w "pending'u" (oczekujące punkty) po jego zakończeniu. Punkty za te przeliczone próbki zostaną doliczone do twojego konta, ale nie będą uwzględnione w PM
...

Dziękuję za informację, nie za bardzo zrozumiałem ale przeczytam jeszcze 3x i moze uda mi się to zastosować :) ,myślę że próbek jakie mam pobrane starczy mi spokojnie do końca dnia jak i jeszcze trochę, swoja drogą nie spodziewałem się że w tych moich maszynach drzemie taka moc obliczeniowa.
Zobaczymy jak pojdzie finisz.

PanStaszek

Amax przelaciałeś koło mnie aż świsnęło. Teraz nie zapomnij zmienić biegu na WCG  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

amax

Niestesty bedę musiał zwolnić tempo liczenia bo klima nie wyrabia, ale postaram się stanac do wyrównanej walki. Może nie miejsce na to pytanie czy teraz aby zacząć liczyc WGC muszę recznie na tych 10 komputerach pozmieniać projekty? Jest na to może jakis sprytniejszy pomysł?

PanStaszek

Podłącz maszyny do BAM, bedziesz mógł to robić hurtem.  http://boincstats.com/pl/bam/


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

Przy WCG mniej ciepła sie wydziela....

amax

Dlaczego przy WGC ma sie mniej siepła wydzielac skor procek i tak chodzi na 100%.?

Troll81

BO WCG nie wykorzystuje tak intensywnie cache procka a to znaczy ze mniej go grzeje. Zreszta chyba wiesz że wykorzystanie procka na 100% nie oznacza że wszystkie jego komponenty pracuja tylko że wszystkie cykle sa zajęte. A to jaka część procka w danym cyklu pracuje zalezy od algorytmu.

Karlik

Cytat: amax w 31 Maj 2012, 09:32
Dlaczego przy WGC ma sie mniej siepła wydzielac skor procek i tak chodzi na 100%.?
Czynników może być bardzo dużo, poczynając od samej listy użytych rozkazów (proste vs. złożone - jeżeli wykorzystamy złożony to zajmie wprawdzie więcej cykli, ale mniej niż ręczne wpisywanie tych rozkazów "składowych" i lepiej "dogrzeje" procka), na ich kolejności wykorzystania kończąc (jak jest zła kolejność to kolejny rozkaz musi "poczekać" aż poprzedni się zakończy - wtedy siłą rzeczy mniej ciepła wydziela).
Nie zakładam, że WCG jest źle napisane, może być tak, że po prostu zastosowanych algorytmów nie da się "przepisać" na szybszy kod (od strony procesora a nie algorytmu).