Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Projekty które sie skończą

Zaczęty przez PMG, 20 Listopad 2006, 19:26

PMG

Witam
MAm do was pytanie -jak uważacie które projekty sie kiedyś skończą ? ( znaczy nie maja praktycznie nieskończonej ilości danych do przetworzenia. Ja znalazłem takie projekty
- HashClash
- CPDN - choć to zalezy od tego ile sobie założą tych przeliczeń
- Malaria
i to chyba wszsytko - bo SETI raczej sie nie skończy bo zeby im sie próki skonczyły to raczej nierealne ( zawsze będą mogli przeprowadzićkolejny skan i kolejny i kolejny).

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Mchl

Prędzej czy później każdy dojdzie do końca... ale w przewidywalnym terminie:

LHC w obecnej postaci (kiedyś wstawią ostatni magnes na miejsce). Są jakieś niezbyt sprecyzowane plany stworzenia projektu na portzeby CERN, ale na razie nic nie słychać.

Pirates@home (miejmy nadzieję, że znów tylko na jakiś czas), gdy nowy system forum będzie spełniał założenia.

Chess960 - gdy powstanie odpowiednio duża baza rozgrywek (chociaż może to wyewoluować w jakiś inny ciekawy projekt)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

SAP - od niedawna już też nie rozsyła próbek, a jeśli jeszcze coś roześlą - to dla satysfakcji liczących - bo podstawowy cel tego projektu został już osiągnięty. Natomiast co do seti to czytałem gdzieś ostatnio (chyba na jakimś forum konkurencyjnej drużyny), że z próbkami dla seti jest coś nie tak. Może to dziwne, ale od pewnego czasu przeliczamy jedne i te same próbki (jedynie czułość przeliczania się zwiększa). Podobno niektóre zostały już przeliczone 16 razy (rozsyłają je wkółko, żeby wydawało się, że projekt ma mnóstwo danych do przeliczenia)przez różnych użytkowników - dla mnie brzmi to jak niepotrzebne marnowanie mocy obliczeniowej i nieszanowanie wolontariuszy - którzy jej udzielają.

Mchl

Nazwa każdej jednostki SETI mówi, kieyd próbka została zarejestrowana. Co prawda w tym momencie mam akurat porcję z 2003 roku, ale całkiem niedawno widziałem 2006.
Druga rzecz, która przemawia przeciwko tej spiskowej teorii, to strona: http://setiathome.berkeley.edu/sah_status.html
Nadole jest tam stan splitterów, które dzielą dane z taśm na jednostki. Jeżeli splittery są aktywne, to znaczy, że naq bieżąco powstają nowe jednostki z taśm, które jeszcze nie były obrabiane.

Oczywiście to wszystko może być fałszerstwem, w SAH przeliczamy tak naprawdę dane dla CIA, a Armstrong nigdy nie stanął na Księżycu...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

no moze tym wywodem juz przesadziles, ale innym argumentem moze byc fakt, ze tak naprawde nie znasz wydajnosci tych splitterow;)

Mchl

Poobserwuj stronę to ją poznasz :)
CytatEach tape contains approximately 33000 blocks (1049600 bytes in size representing 1.7 seconds of telescope data). The splitter reads about 48 blocks at a time and converts them into 256 workunits, which eventually get transitioned into 1024 results to send to our clients. Each tape contains approximately 33000 blocks (1049600 bytes in size representing 1.7 seconds of telescope data). The splitter reads about 48 blocks at a time and converts them into 256 workunits, which eventually get transitioned into 1024 results to send to our clients.

Piszą nawet który segment (block) taśmy został ostatnio przerobiony.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

no rzeczywiscie  :oops:

niezmienia to faktu, ze w tym momencie splittery sa wylaczone:D :P

Mchl

No akurat wyłączone.

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że gdy mieliśmy jeszcze SETI Classic, to splitterów było mniej i rzeczywiście często zdarzało się, że były wyłączone. Po prostu brakowało zasobów na oba projekty (chociaż splittery akurat robiły jednostki jednocześnie dla obu). W tym czasie rzeczywiście zdarzało się, że jednostki były puszczane w wielokrotny obieg.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org