Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

ABC@home

Zaczęty przez AL, 22 Listopad 2006, 15:52

AL

ABC@home
CytatWelcome to the ABC@home website. This project will try to find abc triples related to the ABC conjecture. We are in a public testing phase.

Borsook


ka_ga

czy ktoś już przeliczył jakąś próbkę :?: ile to tak mniej więcej trwa :?:

AL

---------- 19:50 22.11.2006 ----------



Cytat: "Borsook"co to robi??

Ot to taki sobie projekcik matematyczny. Więcej informacji tutaj - na ich forum.



---------- 19:54 ----------



Cytat: "ka_ga"czy ktoś już przeliczył jakąś próbkę :?: ile to tak mniej więcej trwa :?:

Ja po półtorej godzinie mam 3,896% (na X2 4400). Czytałem gdzieś na ichnim forum, że ktoś przeliczył jednostkę w ok. 8500 sekund (niestety nie wiem na jakim sprzęcie).

PS.Mchl pobrał próbkę półtorej godziny przede mną - może już ją skończył?



---------- 20:31 ----------



Po 2 godzinach 5,194%. Tak przy okazji ka_ga zostałeś pierwszym polskim UOTD w tym projekcie.

Mchl

Pobrał mi już 5 jednostek.
Po 3h:44m mam 28,5%

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

2:52 i 100% pierwszej jednostki.

Mchl

http://abcathome.com/result.php?resultid=68
13777s = 3h:49m za 43,4 punktów

coś szybko skoczył o 70% ;D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ktos juz sprawdzal czy sa chceckpointy?

AL

Cytat: "bartsob5"ktos juz sprawdzal czy sa chceckpointy?
Są - przed chwilą resetowałem kompa z dwoma próbkami w trakcie (jedna 2h i coś koło 1,9%, a druga przez pierwsze 40min miała 0% - i jak tylko po tym czasie wskoczył jakiś procencik - to zaserwowałem reseta kompa). Po resecie obie próbki ruszyły od ostatniego checkpointa. Narazie mam próbki - które przez pierwsze 30-50min stoją na 0%, po czym przez następne ok. 2godziny pną się do magicznych2-3%, następnie w ciągu następnej godziny dostają małego przyspieszenia tak, że gdy mają jakieś 50-70% - to w ciągu następnych kilkudziesięciu sekund dochodzą do 100% - czyli kończą się sukcesem. Przeliczyłem jak dotąd tylko 4 próbki(najkrótsza 2:52 najdłuższa 4:12) - dwie następne w akcji. Jeszcze jedna uwaga - póki co kworum wynosi 1 (a mają w planach to w miarę szybko zmienić) - zatem projekt wysoko punktuje (dostajemy tyle ile żądamy).

KrzychuP

Udało mi się też dołączyć. Jedyne, co wzbudza mój niepokój, to brak czasu pozostałego do przeliczenia (choćby w przybliżeniu).
No ale z tego co piszecie, to chyba nie są strasznie długie.

Mchl

Cytat: "AL"Jeszcze jedna uwaga - póki co kworum wynosi 1 (a mają w planach to w miarę szybko zmienić) - zatem projekt wysoko punktuje (dostajemy tyle ile żądamy).

Ale statystki mają być zresetowane, kiedy projekt ruszy "na serio", więc nie masię z czego cieszyć. Chyba, żepodobnie jak w innych projektach, twórcy się zlitują i nie zresetują...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Mchl"Ale statystki mają być zresetowane, kiedy projekt ruszy "na serio", więc nie masię z czego cieszyć. Chyba, żepodobnie jak w innych projektach, twórcy się zlitują i nie zresetują...
Tyż prowda

KrzychuP

Qrka, to chyba nie ma się co spieszyć z przeliczaniem.

bartsob5

rowniez potwierdzam dzialanie checkpointow... jedna jednostka jak dotad, prawie 6 godzin (bodajze bez 2 minut..)

KrzychuP

Do tej pory jednostki na początku pokazywały pozostały czas do przeliczenia w dziesiątkach tysięcy godzin, ale kończyły różnie, kilkadziesiąt minut do kilku godzin.
Dziś pobrałem 3 nowe jednostki i mają już pozostały czas do przeliczenia koło godziny, i tyle z grubsza liczą.
Widać, że autorzy się uczą. :)

Bober

Przez BAM można już konta zakładać. Nie wiem czy da się inaczej bo nie widzę na stronie opcji Create Account.

bartsob5

sprobuj dopisac /create_account_form.php ;) ja zawsze tak robie;)

Bober

Takie zamieszanie wprowadzili, że się pogubiłem zupełnie :(
Wygląda na to, że ABC Beta to będzie projekt stałego testowania (coś jak SETI Beta) a dotychczasowe ABC będzie głównym projektem. Tyle, że przechodzi z fazy alfa do beta...

Ale może jednak się mylę... :-k

PavolR

Welcome to the ABC@home website. This project will try to find abc triples related to the ABC conjecture. To already participate and sign in, goto http://abcathome.com/beta

29 december, 2006
This project will start in January. You can already join the beta on http://abcathome.com/beta and once the project start you are automatically a member of ABC@home.
:)

Bober

Twórcy projektu proszą wszystkich liczących dla ABC@home Beta za pośrednictwem zwykłego ABC@home o jak najszybsze skończenie posiadanych dziś jednostek i albo przyłączenie się do Bety albo cierpliwe czekanie aż ruszy stabilna wersja ABC@home, co może nastąpić już w sobotę. W przeciwnym wypadku nie będzie można zaraportować jednostek otrzymanych przez ABC@home Beta.
Oryginalna treść wiadomości:
CytatIf you are still attached to ABC@home and are actually doing work for ABC@home beta, please finish all your workunits you have today and either reattach to the beta or wait untill the stable is running.
Otherwise you will not be able to report workunits you got from ABC@home beta,
because tomorrow I will remove the reroute from ABC@home to ABC@home beta and ABC@home will then be used for private testing.
If everything goes well, ABC@home will go live on Saturday.

Bober

A już mi się pojawił pewien problem z ABC@home. Nie wiem czemu BAM mnie odłącza od tego projektu. Oczywiście nie ma go w BAMie, ale tak też jest z VTU, ale z tego projektu mnie nie odłącza...Chyba trzeba będzie poczekać, aż go Willy doda.

AL

Ruszyła stabilna wersja - ale nie zdążyłem się załapać na 1 partię próbek.

kempler

Ruszyła ale narazie liczą tylko ci z Beta. Ja się załąpałem na 1 próbkę :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

No to się nie nacieszyłem.
Błąd obliczeń. Przy okazji kilka spostrzeżeń. Początek był obiecujący ale na 5.40% staneło i tak stało 20 minut. Przy okazj podejżewam ABC@home o strasznie duży apetyt na pamięc bo brakło nawet wirtualnej (768Mb). Zresetowałem kompa, odpaliłem BOINC ABC@home liczyło się kilka sekund i błąd obliczeń :/

Sory za post jeden pod drugim ale jestem prawie pewny że klikłem zmień :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

kempler dobrze by było, gdybyś zgłosił ten błąd na forum ABC.

bartsob5

Cytat: "kempler"Sory za post jeden pod drugim ale jestem prawie pewny że klikłem zmień :/

nic nie szkodzi, tylko na nastepny raz, pisze sie "podejrzewam"

juz drugi raz na tym forum zauwazylem wyraz w ktorym po "j" jest "ż" i juz powoli zaczynalem watpic w moja znajomosc ortografii, ale na szczescie slownik potwierdzil moje podejrzenia :)

kempler

No więc podejrzewam :)

Zaraz to zgłoszę na ich forum i przy okazji zmieniłem newsa, nie wiem czemu tego wcześniej nie napisałem :(

A więc mam 3 próbki do testów. Zobaczymy.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ok. Willy ma jutro dorzucić ABC@home do BAM. Tymczasem wyłączył odłączanie tego projektu i BAM już go nie wywala :D

kempler

A więc 9.2 pkt zdobyte :)

A co do mojej błędnej próbki to raczej nie była wina ABC. Winę ponosił chyba Chess960 i poprostu brakło pamieci.


Zdarzają się jednostki które liczą się baaardo długo, nawet do 12 godzin, należy się tym nie zrażać i ich nie wyłączać., odpowiednio zapunktują.

Apeluje o nowy dział na forum :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Mnie się udało zaciągnąć 10 jednostek z ABC@Home. Coś tam liczy i na razie nie wygląda jakby miał się wysypać.

A właśnie, czy ktoś wie, co będzie z punktami zdobytymi w ABC@Home-beta. Zostaną dopisane do nie-bety, czy oba projekty będą funkcjonować osobno?

kempler

Z tego co mi wiadomo to Beta będzie służyć tylko ewentualnym testom. Co do punktów to te z Bety zostają, a ABC@home staruje od zera. Jednak punkty uzyskane trakcie testów stabilnego ABC zostają.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Zbieram się do napisania krótkiego opisu ABC do działu projektów. Wszelkie sugestie i materiały pomocnicze dotyczące hipotezy ABC mile widziane :D

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Dzięki. Nic więcej ciekawego po polsku nie znalazłem  :(
Ale linki wykorzystałem, projekt opisany, czeka na publikację :D

kempler

Zastanawiąjące że tak mało informacji po polsku. Na inne tematy masa tego. Mogę jeszcze spytać na Usenet na gazecie.pl. Tam mają grupe matematyczną, może oni jakimiś ciekawymi linkami zarzucą.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Tak tylko poinformuję, że nie dość, że lecimy w dół w światowych statach, to niedługo wyprzedzi nas Team Kołobrzeg na krajowym podwórku. Może ktoś będzie chciał coś policzyć w tej sprawie :P

KrzychuP

Liczę cały czas ;)

kempler

Ja w ostatnich dniach liczę praktycznie tylko ABC. Wg RAC spadamy, ale dziwny jest ten RAC wg. mnie. Zamiast rosnąc to maleje. No ale rzeczywiście jeśli więcej osób nie zacznie liczyć to będzie cięzko :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cezar

Już tez liczę, może nie dużo punktów ale zawsze mały krok do przodu.

a już trzy jednostki czekają na punkty, także cos powinno iść do góry :lol:





bartsob5

to przez to zamieszanie z tym projektem beta, w rezultacie ja dopiero wczoraj sie podlaczylem...