Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

ABC@home

Zaczęty przez AL, 22 Listopad 2006, 15:52

Bober

W dziale Aktywne projekty jest już opis ABC. Zachęcam do krótkiej lektury :P

kempler

Przeczytane :)

Mam do was pytanie. Ile macie próbek w pending ? Dużo ? Bo ja mam tam ponad 300 pkt i stale rośnie :/ Troche mnie to irytuje.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Poczekaj jeszcze parę dni a zatęsknisz za takim stanem rzeczy (miałem tak kiedyś kilka k pkt w Spinhenge)



kempler

Claimed- 111.34     Granted - 135.74

To lubie  8)


EDIT:

ABC zapowiadało że będzie nagradzać że przeliczenie dłuższych jednostek (powyżej 8 h). Ciekawe więc ile dostane za 8, 10 i 16 godzinne próbki  :twisted:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Z tematu o wyborze dystrybucji:
Cytat: "PBT_vergere"
nie zmienia to faktu że smutne jest to że my jako Polacy musimy być mądrzejsi od wszystkich i jak zwykle źle na tym wychodzimy.  :cry:
Zboczę trochę z tematu, ale taka historia:
zaraz po powstaniu projektu ABC@home szukaliśmy z kemplerem informacji o hipotezie ABC i akurat w grupie dyskusyjnej jeden dość zorientowany w matematyce obywatel postanowił założyć własny team ABC Poland (do teamu od razu wszedł jeszcze jeden bywalec grupy dyskusyjnej). Oczywiście zaproponowaliśmy mu, żeby sobie darował i przyłączył się do nas. Ale oczywiście nieeee, stwierdził, że w naszym teamie to właściwie jedna osoba liczy (akurat to był kempler) a u nich są dwie, którym dobrze idzie, no i ogólnie pewnie myślał, że nas zostawi w tyle.

Wydarzenia potoczyły się dalej mniej więcej tak:
http://pl.boincstats.com/stats/compare_graph.php?pr=abc_main&table=teams&id%5B%5D=45&id%5B%5D=218

Dodam, że w teamie ABC Poland nadal są 2 osoby, ale już tylko jedna aktywna.

Ostrą walkę za to toczyliśmy na początku z teamem Kołobrzeg:
http://pl.boincstats.com/stats/compare_graph.php?pr=abc_main&table=teams&id%5B%5D=45&id%5B%5D=151
do czasu...

To wszystko tylko po to, żeby napisać jak trudne zadanie czeka nas, by przekonać inne drużyny do fuzji.

A wracając do tematu to niestety wciąż lepiej punktują mi krótsze jednostki. Jak innym?

kempler

No cóż ABC mnie troszkę zawiodło. Zapowiadali premiowanie długich próbek a ja mam wrażenie że jest gorzej. Rzeczywiście lepiej się wychodzi na krótkich próbkach. Punktowanie w ABC czasami mnie zadziwia.
Przykład:

50,218.97   126.20   210.62

a tu nagle:

49,922.50   53.09   79.99

A co do teamu ABC Poland to szkoda gadać, wielka obraza że w ogóle temat połączenia poruszyliśmy.
Małe drużyny wg. mnie nie chcą się łączyć.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Cytat: "kempler"...A co do teamu ABC Poland to szkoda gadać, wielka obraza że w ogóle temat połączenia poruszyliśmy.
Małe drużyny wg. mnie nie chcą się łączyć.
Może muszą jeszcze dojrzeć do tej decyzji, wiesz - kilkakrotnie przespać się z problemem. Za jakiś czas wysłałbym im znowu delikatną propozycję zrobienia wspólnie czegoś większego, może zmienią zdanie. Jeśli nie - uszanujmy to.



kempler

Cytat: "Tommy"
Może muszą jeszcze dojrzeć do tej decyzji, wiesz - kilkakrotnie przespać się z problemem. Za jakiś czas wysłałbym im znowu delikatną propozycję zrobienia wspólnie czegoś większego, może zmienią zdanie. Jeśli nie - uszanujmy to.
Dojrzeć..hmm. To wyglądało tak że na Usenecie znalazłem temat o ABC i tam podali kilka błędnych informacji. Chciałem ich wyprowadzić z błędu, dołączył się Bober. Oni wspominali o swoim teamie więc wspomniałem o naszym. No i wyjechali na nas że to jest reklama a wogóle to jest forum matematyczne  :roll: Niech dojrzewają...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Mnie tylko jedna rzecz zaintrygowała. Bo ktoś tam napisał, a chyba byli to matematycy, że projekt ABC jest bez sensu i nic nie znajdzie i że kiedyś napisze dlaczego. Jak dotąd kiedyś nie nadeszło...

bartsob5

Cytat: "kempler"A co do teamu ABC Poland to szkoda gadać, wielka obraza że w ogóle temat połączenia poruszyliśmy.
Małe drużyny wg. mnie nie chcą się łączyć.

my tez, kiedy jeszcze bylismy mali nie chcielismy sie laczyc...

Bober

Wniosek z tego, że wystarczy poczekać aż dorosną?

Tak jak zrobią już 20mln to będą gotowi, żeby je porzucić i przejść do nas :lol:

jamin

Jak długo będzie jeszcze liczył ten projekt - słyszałem pogłoski, że zmierza ku końcowi :/

kempler

Oj to tylko plotki. Nawet nie przekroczono 1% wykonanej pracy  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jamin

lepiej żeby tak było ;) bo nie wiem czy go zaczynać czy nie  :oops:

kempler

Tak jest na pewno. Teraz projekt jest w okolicach 0,0002%   :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jamin

To dobrze - może jeszcze w tym tysiącleciu się załapię ;)

kempler

Tak przeglądam to ich forum i niektórzy przewidują że projekt osiągnie 1% w 2015 roku. Naprawdę pracy jest baaaaardzo dużo :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jamin

świetnie się cieszę - to może i dla mnie coś zostanie :) dzięki za info

kempler

Ale zgarnąłem 2 x 1000 Granted  8)  :D Dzień po dniu :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Gratuluję. Mnie się udało jedną taką "tysiączkę złapać "  :P

BTW: Wnioskuję, żeby ABC znalazło się na stronie głównej.

Robert1970

Mnie sie udało dotychczas chyba 3 czy 4. W tej chwili sie kolejna liczy :) 8)

kempler

No Robert1970 to widać po Twoich wynikach. Ładnie dajesz w ABC :)

@Bober Można by wg. mnie usunąć BBC, Lattice, Pirates, SAP i wrzucić ABC. Tylko czy
Mchl nie mówił ze czeka nas solidna przebudowa ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Mówił. Ale nie wiadomo kiedy to nastąpi i w międzyczasie możnaby chyba takie drobne udoskonalenie wprowadzić.

Robert1970

Cytat: "kempler"No Robert1970 to widać po Twoich wynikach. Ładnie dajesz w ABC :)

A jak mogę to pcham do przodu :) Jakby mi nie wyłączali pozostałych maszyn to tak samo byłoby w RCN (czekam z utęsknieniem na checkpointy ) i Project Neutron :( Ale niedługo mam mieć kolejne 5 kompów w farmie :) I będzie lepiej :)  :twisted:

KrzychuP

Cytat: "kempler"Można by wg. mnie usunąć BBC, Lattice, Pirates, SAP i wrzucić ABC.
kempler nie rozpędzaj się tak. BBC i SAP są przecież podprojektami Climate'a i wszystkie posty związane są właśnie TAM!
Lattice się ożywił ostatnio, nową stronkę zrobili i może w końcu coś ruszy.
Piraci wciąż działają, choć z przerwami. Raz po raz nową jednostkę udaje mi się złupić. Arrrr! P-)
Bosmanie, chyba tego chłystka trzaby pod kilem przeciągnąć, bo nam tu sabotaż gotów zafundować  :!:  Arrrrr :!: P-)    :wink:

Bober

Dziś bardzo wolno ładuje się strona ABC. Ktoś wie co im się popsuło?

kempler

Cytatkempler nie rozpędzaj się tak. BBC i SAP są przecież podprojektami Climate'a i wszystkie posty związane są właśnie TAM!
Lattice się ożywił ostatnio, nową stronkę zrobili i może w końcu coś ruszy.
Piraci wciąż działają, choć z przerwami. Raz po raz nową jednostkę udaje mi się złupić. Arrrr! P-)
Bosmanie, chyba tego chłystka trzaby pod kilem przeciągnąć, bo nam tu sabotaż gotów zafundować  :!:  Arrrrr :!: P-)    :wink:

Z Pirates i Lattice to może rzeczywiście się rozpędziłem. No ale BBC i SAP się skończyło a ABC działa pełną parą.

Fajnie kiedyś miałem płynąć za statkiem i do tej pory kapitan mnie z tego obowiązku nie zwolnił Arrrrr P-) :wink:

A mi stronka ABC się w ogóle teraz nie otwiera  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

http://abcathome.com/forum_thread.php?id=178

Już ruszyła. Za bardzo przyczyn nikt nie wyjaśnił...

PMG

http://abcathome.com/forum_thread.php?id=80#3728

Z tego co tam piszą mamy około
Current progress: 0,00003X %
zrobione z tego co jest zaplanowane dla tego projektu. Nie rozumiem aż tak dobrze technicznego angielskiego zwiazanego z liczbami - ktoś mógłby trochę potłumaczyć ile w końcu mamy tego liczyc i dlaczego tak dużo ? I czy w końcu to jest neiskończony projekty i po prostu ta 18 potęgę ktoś z góry ustalił czy tylko tyle jest opcji możliwych?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

No więc z tego co ja zrozumiałem mamy policzyć 10^18 kombinacji trójek. Liczba ta może się zmniejszyć o ile nie powstaną nowe technologie (komputery kwantowe).
Granica ta została ustalona na tak wysokim poziomie chyba dlatego że:
- jest pewność że nie zabraknie WU
- a chyba przede wszystkich dlatego że w tym zakresie znaleziono najwięcej trójek (tego nie jestem pewien na 100%)

Teoretycznie jest to nieskończony projekt bo można przyjąć 10^19 ale to są gigantyczne liczby.
W tej chwili (10^18) projekt będzie trwał lata a 10^19 to jest rząd wielkości więc kolejce lata....

Jeśli w czymś się mylę proszę mnie poprawić :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

ABC ma nowe logo:



Autorstwa Cori (oczywista oczywistość  :P )

Robert1970

Leży serwer www, nie odsyłają się ani nie pobierają próbki. Przyczyna nieznana - przynajmniej mnie :)





Godzina 19:45

Już wszystko powróciło do normy.

IThorne

Wiem, że to projekt na lata, ale czy jest jakaś strona która podaje liczbę przeliczonych WU i ile jeszcze ich czeka? W takiej formie jak w server status w Einsteinie lub podobnie.



Bober

Jest strona http://www.rekenmeemetabc.nl/, gdzie obecnie "totale project status" głosi 11,8165%.

Co jest dla mnie miłą niespodzianką, bo ostatni raz, kiedy tam zaglądałem było niezmienne 0.  :D

Jedyne wytłumaczenie tego skoku, jakie znalazłem na forum ABC to:
CytatThe counter has just been adjusted to give a more realistic view (because we hope to compute faster in the coming years than we are doing now).
Co jest dla mnie niejasne.

IThorne

Właśnie przed chwilą byłem. Podejrzanie dużo. Zapewne podzielili pracę na części. Zrobimy komplet to przygotują i podeślą kolejną partię jak w Einsteinie.

Tylko co znaczą te liczby na środku głównej strony? Znalezione trójki i te które nimi nie są?

EDIT

Tak sobie liczyłem. Jeśli 9,5x10 do 12 = trochę ponad 12% to 100% daje 7,8x10 do 13.

A 7,8x 10 do 13 to zaledwie 0,078% liczby 10 do 18.

Czyli:

1. Skrócili projekt - dość absurdalne dla mnie
2. Podzielili projekt na części by łatwiej opracować wyniki - sensowniejsze



IThorne

Ostatni wynik na liczniku na http://www.rekenmeemetabc.nl/ wskazuje 104% wykonanej pracy.

Naprawdę pogratulować  XD



Albertwap

#76
projekt wyrabia ponad norme  P-) na chwile obecną 109.4522 % ktoś wie czy to sie zakończy czy też bedzie nadal trwać?

IThorne

Kilka postów wczesniej (i lat) liczyłem sobie i wyszlo mi, że ich 100$ to nawet nie jest 0,1% liczb jakie chca sprawdzić. Ciekawe czy zaktualizuja licznik czy będzie leciał do milionów procent.



simonic

Na forum projektu pojawiła się informacja, że projekt niedługo zostanie zakończony, jednak jak narazie, nie podano dokładnej daty...


patyczak

Łza się w oku kręci. Mój pierwszy projekt, który liczyłem w Boinc  :)
Skeczu z papugą nie będzie